Zprávy

Aktuálně: Vrahem Elišky je pětadvacetiletý muž z Chomutova, podle policie jde o osobu rodině blízkou

Reklama

Klášterec nad Ohří – Krajská policejní mluvčí Alena Bartošová: „Dnes dopoledne byl ze zvlášť závažných zločinů znásilnění a vraždy obviněn 25letý muž z Chomutova. Jedná se o osobu blízkou rodině nezletilé dívky. Zároveň byl podán podnět k návrhu na vzetí obviněného do vazby."

policie ilu 6 vraný119

Kriminalisté zjistili, že muž měl děvče nejprve oslovit a potom vylákat na odlehlé místo nedaleko obce Ciboušov. Tam byla poškozená později nalezena bez známek života. „Více informací k motivu a způsobu spáchání činu nebudeme s ohledem na věk poškozené zveřejňovat," říká Bartošová. Podle svědků z místa pátrání byla dívka uškrcena a bohužel také sexuálně zneužita.

Na případu intenzivně pracoval tým desítek policistů. Krajští kriminalisté ve spolupráci s policisty Územního odboru Chomutov během šetření prověřili desítky různých poznatků, vyslýchali osoby nejen z okolí poškozené a v průběhu toho zajišťovali důkazní materiál. Tím se jim podařilo získat dostatek důkazů k zadržení a následnému obvinění 25letého muže. „V případě odsouzení obviněnému hrozí až výjimečný trest," uvádí mluvčí.

Vyšetřování samozřejmě probíhá i nadále. V současné době je rodina v péči policejních psychologů. „Tímto bychom zároveň chtěli poděkovat všem, kteří se zapojili do rozsáhlé pátrací akce po nezletilé dívce," zakončuje policistka.

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×