Zprávy

V regionu přibydou pracovní místa: V klášterecké zóně stovka, v Triangle ještě o pětadvacet více

Reklama

Chomutovsko – V republikových tabulkách nezaměstnanosti se Chomutovsko a celý Ústecký kraj drží dlouhodobě na nelichotivých předních příčkách. Podle průběžně měřených výsledků Českého statistického úřadu u nás na jedno pracovní místo připadá čtyřicet pět uchazečů. Poslední zprávy z průmyslových zón ale zní docela optimisticky. Krajští zastupitelé rozhodli o prodeji pozemků v zóně Triangle, přibude 125 pracovních míst, klášterecká Toyoda otevírá nové pozice a zaměstná tak dalších 100 lidí.

nezaměstnanost

Prvotní investice ve stovkách milionů

Pozemky v Triangle odkleplo krajské zastupitelstvo pro realizaci investičního záměru španělské společnosti Gonvarri Corporación Financiera. Cílem tohoto investora je vybudovat v severozápadní části průmyslové zóny závod na přesné laserové vyřezávání kovových komponentů z ocelových pásů, dále určených pro automobilový průmysl.

Výstavba závodu na ploše o velikosti 7,64 hektarů by měla být zahájena v prvním čtvrtletí 2015. Se spuštěním zkušebního provozu investor počítá na podzim téhož roku. Předpokládaná výše počáteční investice dosáhne přibližně 247 miliónů Kč. Společnost plánuje vytvořit až 125 přímých pracovních míst do konce roku 2017.

„Klášterec" jede

Co je zatím v Triangle budoucnost, v Klášterci běží na plné obrátky. A asi se daří, když „tamní" japonská společnost Toyoda Gosei Czech rozšiřuje své pracovní pozice. „Nyní nabíráme pracovníky jak do výroby a podpůrných procesů, tak na technické pozice v řízení projektů, v oblasti kvality či technologie. Celkem půjde takřka o dalších 100 nových zaměstnanců," shrnuje situaci generální manažer společnosti Jan Richter.

Doporučené články

Sport

 • 23. únor 2017

  Ústecký kraj - Květnové Mistrovství Evropy ve veslování, srpnové Mistrovství světa v kanoistice, půlmaraton či přátelské utkání českého fotbalového týmu, to jsou asi ty nejvýznamnější sportovní události tohoto roku konané v Ústeckém kraji.

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 25. únor 2017

  Ústecký kraj - Ústí nad Labem, Litoměřice a Děčín se v tomto pořadí staly v letošním roce nejpřívětivějšími městy pro podnikání. V rámci devátého ročníku stejnojmenného srovnávacího výzkumu Město pro byznys získaly nejvíc bodových ocenění. Ocenění převzali představitelé měst při setkání Svazu měst a obcí na krajském úřadu Ústeckého kraje.

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×