Zprávy

Prázdninové rekonstrukce škol a školek vyšly na pětadvacet milionů, dalších padesát stálo zateplení

Reklama

Chomutov – Chomutovské děti a učitele vystřídali během prázdnin ve školách a školkách řemeslníci. Opravovalo se téměř všude, rekonstrukce spolkly na 24,5 milionů korun. „Opravy na školách jsou standardem, ale pokračujeme i ve velkých investicích do rekonstrukcí stravovacích provozů škol a postupně zateplujeme školní budovy. Zvyšujeme tím kvalitu stravování, komfort pro děti i učitele a snižujeme energetickou náročnost provozu," uvádí k tomu primátor města Jan Mareš.

skola49

Práce zatím nekončí

Většina oprav se stihla během dvouměsíčního volna dokončit, pár náročnějších rekonstrukcí bude ovšem pokračovat ještě v září.

Další nemalé peníze, konkrétně se jedná o padesát milionů korun, investovalo město v průběhu roku do zateplení škol. Nový „kabátek" dostala hned trojice z nich, ZŠ Písečná, ZŠ Březenecká a ZŠ a MŠ 17. listopadu. Práce začaly v únoru a skončily v červenci.

Tímto ale stavební úpravy stále ještě nekončí. „Na podzim začne kompletní přeměna zahrady s přírodními herními prvky u MŠ 17. listopadu. Protože je tato školka zaměřená na environmentální výchovu, získají děti krásné prostředí, které jim pomůže ve vzdělávání. Zároveň se také připravuje zateplení MŠ Školní pěšina na Kamenné," vysvětluje závěrem primátor.

Prázdninové opravy a rekonstrukce v číslech

Opravy za 10,1 milionu korun: 1/ ZŠ Zahradní - opravy osvětlení, sociálních koutů učeben; 2/ ZŠ Na Příkopech - opravy elektro, rozvaděče a světelných těles; 3/ ZŠ Kadaňská - opravy školní družiny; 4/ ZŠ Písečná - oprava elektroinstalací; 5/ ZŠ Hornická - opravy oken; 6/ ZŠ Školní - opravy sociálních zařízení, oken; 7/ ZŠ Ak. Heyrovského - rozvaděč a elektroinstalace; 8/ ZŠ Březenecká - rekonstrukce osvětlení, opravy sociálního zařízení ve školní jídelně; 9/ ZŠ a MŠ 17. listopadu - oprava elektroinstalace; 10/ ZUŠ - opravy sociálního zařízení; 11/ komplex MŠ Jiráskova - opravy oken v MŠ Palackého a Vodních staveb; 12/ ZŠ speciální a MŠ Palachova - opravy fasádních plášťů budov.

Rekonstrukce za 14,5 milionu korun: 1/ ZŠ Školní - rekonstrukce stravovacího provozu, komplexní obměna v termínu červenec - srpen za 5,725 milionu korun; 2/ ZUŠ - druhá etapa akustických úprav koncertního sálu; 3/ ZŠ Hornická - kompletní rekonstrukce stravovacího provozu v termínu červenec - září za 7,2 milionu; 4/ ZŠ Hornická - rekonstrukce vyhořelé malé tělocvičny v termínu od července do srpna za 1,6 milionu korun

Doporučené články

Sport

 • 23. únor 2017

  Ústecký kraj - Květnové Mistrovství Evropy ve veslování, srpnové Mistrovství světa v kanoistice, půlmaraton či přátelské utkání českého fotbalového týmu, to jsou asi ty nejvýznamnější sportovní události tohoto roku konané v Ústeckém kraji.

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 25. únor 2017

  Ústecký kraj - Ústí nad Labem, Litoměřice a Děčín se v tomto pořadí staly v letošním roce nejpřívětivějšími městy pro podnikání. V rámci devátého ročníku stejnojmenného srovnávacího výzkumu Město pro byznys získaly nejvíc bodových ocenění. Ocenění převzali představitelé měst při setkání Svazu měst a obcí na krajském úřadu Ústeckého kraje.

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×