Zprávy

Chomutováci dají městu o dvě stovky méně za odpad

Reklama

Chomutov - Za popelnice budou Chomutované příští rok zřejmě platit výrazně méně, a to o dvě stě korun. „Navrhujeme zastupitelstvu snížení poplatku ze 456 na 250 korun," napsal na svém facebookovém profilu primátor Jan Mareš. Je to další snížení poplatku, které město v posledních dvou letech občanům nadělilo. Před dvěma lety přišly lidem složenky, kde bylo místo 696 korun jen současných 456 korun.

Opatření, která v průběhu let přijímaly technické služby, vedla ke snížení nákladů na svoz, třídění a ukládání odpadu. Ilustrační foto

Tak velké snížení budí podezření, zda se nejedná o předvolební tah. Primátorovi jsme proto tuto otázku položili. „Byl by to dobrý tah, ale za vším je vynikající hospodaření města a jeho organizací, v tomto případě technických služeb. Výpočet výše poplatku je jasně daný, proto mohl klesnout," odpověděl primátor. Zdůraznil, že opatření, která v průběhu let přijímaly technické služby, vedla ke snížení nákladů na svoz, třídění a ukládání odpadu. Hospodaření města, které je výrazně v kladných číslech, zase umožnilo ponechání stejné výše dotace každému občanovi jako letos, tedy 340 korun," dodal. Ať je to tak nebo tak, dají zastupitelé, pokud výši poplatku na svém zasedání v polovině září schválí, Chomutovákům hezký dárek na rozloučenou před komunálními volbami.

Nicméně město také připustilo, že na snížení mají také podíl sami Chomutováci. „Klesl počet černých skládek a poškozování kontejnerů a lidé stále v hojné míře třídí," uvedla mluvčí magistrátu Šárka Schönová. Za odpad podle návrhu by vůbec neměli platit vysokoškoláci, kteří studují dále než 70 kilometrů od Chomutova.

Podle údajů města hospodaření skončilo v přebytku 425 milionů korun. Například 95 milionů ušetřil magistrát na svém provozu.

Doporučené články

Sport

 • 28. listopad 2016

  Ústecký kraj - Jezdci závodů do vrchu se letos naposledy setkali. V sobotu 26. listopadu proběhlo v mostecké Carbonia aréně vyhlášení sezony Triola Cup 2016. Jezdci měli ještě naposledy možnost změřit své schopnosti za volantem, tentokrát na motokárách.

 • 26. listopad 2016

  Most - Volné jízdy vlastním vozem po závodním okruhu mosteckého autodromu pro veřejnost The Most Winter Challenge pokračují dvěma termíny v prosinci.

 • 24. listopad 2016

  Chomutov - Hlavní cíl letošní zimní sezony – splnění limitu na seniorské mistrovství světa – se Tomášovi Frantovi nakonec podařilo splnit. V rakouském Grazu zaplaval 200 metrů znak za 1:53,69 a splnil dokonce ten přísnější limit, který mu zajišťuje letenku do kanadského Windsoru na mistrovství světa. Na to se vydá společně se stálicí české výpravy Simonou Baumrtovou, která úspěšně otestovala formu na Českém poháru v Brně.

Kauzy a témata

Reklama

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 09. listopad 2016

  Klášterec nad Ohří – Zámek Klášterec nad Ohří, bude mít ve čtvrtek 10. listopadu z technických důvodů zavřeno. Otevřen je jinak celoročně, přístupný veřejnosti není pouze dva týdny na přelomu roku.  

 • 06. listopad 2016

  Praha - Pokud přemýšlíte nad nákupem vánočních dárků, ale nechcete se tlačit v českých obchodních centrech, vyjeďte si za nákupy do ciziny. V Německu, Polsku, Londýně nebo exotické Dubaji nakoupíte výhodně všechny druhy zboží. Čas si navíc můžete zpestřit návštěvou tradičních vánočních trhů, procházkami po městě i prohlídkou světově unikátních obchodních center.

 • 05. listopad 2016

  Drážďany – Milovníci bruslení se mohou pokoušet o nejrůznější piruety či volné jízdy až do 27. listopadu na umělé ledové ploše na netradičním místě: V západním křídle terminálu drážďanského letiště.

 • 03. listopad 2016

  Teplice – V Jízdárně teplického zámku je od úterý 1. listopadu do neděle 6. listopadu vystavena replika Svatováclavské koruny. Koruna bude k vidění v rámci výstavy Severozápadní Čechy za vlády Lucemburků. Na sobotu 5. listopadu připravilo teplické muzeum dokonce komentované prohlídky Svatováclavské koruny.

 • 31. říjen 2016

  Chomutovsko – Lesy České republiky předaly veřejnosti nově vytvořenou stezku Velký Špičák.

Zajímavosti

 • 03. prosinec 2016

  Ústecký kraj - Veterináři bijí na poplach! Na český trh se z Německa dostalo několik desítek kilogramů solených sušených ryb druhu plotice obecná, u nichž je podezření na obsah nebezpečného jedu botulotoxinu. Inspektoři Státní veterinární správy informaci od německých dozorových orgánů obdrželi prostřednictvím systému rychlého varování "RASFF."

 • 21. listopad 2016

  Krásné Březno - Samice nosorožce tuponosého Zamba oslavila v sobotu 19. listopadu své šestačtyřicáté narozeniny. Do Ústí nad Labem dorazila přesně před 36 lety.

 • 18. listopad 2016

  Ústecký kraj - Celkem 239 výpůjček zaznamenaly České dráhy v půjčovnách kol v Ústeckém kraji. Je to o 147 více než v loňské premiérové sezóně. Cyklopůjčovny byly otevřené od 1. dubna do 31. října 2016, a to ve stanicích Děčín hlavní nádraží, Lovosice a Ústí nad Labem hlavní nádraží. Kola bylo možné vracet i v Roudnici nad Labem.

 • 16. listopad 2016

  Litoměřice - Litoměřická porodnice nově nabízí dva způsoby, kterými si mohou rodičky ulevit od porodních bolestí. Jde o již déle praktikovanou epidurální analgezii a nově také o podání entonoxu, někdy známého jako „rajský plyn“.

 • 14. listopad 2016

  ČR - V pondělí 14. listopadu 2016 nastal největší úplněk za posledních 68 let. Měsíc v úplňku dosáhne na obloze rekordního průměru a jasu - bude o 14 % větší ve svém průměru a o 30 % jasnější. Poslední takový měsíční superúplněk nastal 26. ledna 1948 a další takový nastane až 25. listopadu 2034. Poměrně velký superúplněk máme ale v paměti z roku 2011.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×