Zprávy

Chomutováci dají městu o dvě stovky méně za odpad

Reklama

Chomutov - Za popelnice budou Chomutované příští rok zřejmě platit výrazně méně, a to o dvě stě korun. „Navrhujeme zastupitelstvu snížení poplatku ze 456 na 250 korun," napsal na svém facebookovém profilu primátor Jan Mareš. Je to další snížení poplatku, které město v posledních dvou letech občanům nadělilo. Před dvěma lety přišly lidem složenky, kde bylo místo 696 korun jen současných 456 korun.

Opatření, která v průběhu let přijímaly technické služby, vedla ke snížení nákladů na svoz, třídění a ukládání odpadu. Ilustrační foto

Tak velké snížení budí podezření, zda se nejedná o předvolební tah. Primátorovi jsme proto tuto otázku položili. „Byl by to dobrý tah, ale za vším je vynikající hospodaření města a jeho organizací, v tomto případě technických služeb. Výpočet výše poplatku je jasně daný, proto mohl klesnout," odpověděl primátor. Zdůraznil, že opatření, která v průběhu let přijímaly technické služby, vedla ke snížení nákladů na svoz, třídění a ukládání odpadu. Hospodaření města, které je výrazně v kladných číslech, zase umožnilo ponechání stejné výše dotace každému občanovi jako letos, tedy 340 korun," dodal. Ať je to tak nebo tak, dají zastupitelé, pokud výši poplatku na svém zasedání v polovině září schválí, Chomutovákům hezký dárek na rozloučenou před komunálními volbami.

Nicméně město také připustilo, že na snížení mají také podíl sami Chomutováci. „Klesl počet černých skládek a poškozování kontejnerů a lidé stále v hojné míře třídí," uvedla mluvčí magistrátu Šárka Schönová. Za odpad podle návrhu by vůbec neměli platit vysokoškoláci, kteří studují dále než 70 kilometrů od Chomutova.

Podle údajů města hospodaření skončilo v přebytku 425 milionů korun. Například 95 milionů ušetřil magistrát na svém provozu.

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×