Zprávy

Chomutováci dají městu o dvě stovky méně za odpad

Reklama

Chomutov - Za popelnice budou Chomutované příští rok zřejmě platit výrazně méně, a to o dvě stě korun. „Navrhujeme zastupitelstvu snížení poplatku ze 456 na 250 korun," napsal na svém facebookovém profilu primátor Jan Mareš. Je to další snížení poplatku, které město v posledních dvou letech občanům nadělilo. Před dvěma lety přišly lidem složenky, kde bylo místo 696 korun jen současných 456 korun.

Opatření, která v průběhu let přijímaly technické služby, vedla ke snížení nákladů na svoz, třídění a ukládání odpadu. Ilustrační foto

Tak velké snížení budí podezření, zda se nejedná o předvolební tah. Primátorovi jsme proto tuto otázku položili. „Byl by to dobrý tah, ale za vším je vynikající hospodaření města a jeho organizací, v tomto případě technických služeb. Výpočet výše poplatku je jasně daný, proto mohl klesnout," odpověděl primátor. Zdůraznil, že opatření, která v průběhu let přijímaly technické služby, vedla ke snížení nákladů na svoz, třídění a ukládání odpadu. Hospodaření města, které je výrazně v kladných číslech, zase umožnilo ponechání stejné výše dotace každému občanovi jako letos, tedy 340 korun," dodal. Ať je to tak nebo tak, dají zastupitelé, pokud výši poplatku na svém zasedání v polovině září schválí, Chomutovákům hezký dárek na rozloučenou před komunálními volbami.

Nicméně město také připustilo, že na snížení mají také podíl sami Chomutováci. „Klesl počet černých skládek a poškozování kontejnerů a lidé stále v hojné míře třídí," uvedla mluvčí magistrátu Šárka Schönová. Za odpad podle návrhu by vůbec neměli platit vysokoškoláci, kteří studují dále než 70 kilometrů od Chomutova.

Podle údajů města hospodaření skončilo v přebytku 425 milionů korun. Například 95 milionů ušetřil magistrát na svém provozu.

Doporučené články

Sport

 • 23. únor 2017

  Ústecký kraj - Květnové Mistrovství Evropy ve veslování, srpnové Mistrovství světa v kanoistice, půlmaraton či přátelské utkání českého fotbalového týmu, to jsou asi ty nejvýznamnější sportovní události tohoto roku konané v Ústeckém kraji.

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 25. únor 2017

  Ústecký kraj - Ústí nad Labem, Litoměřice a Děčín se v tomto pořadí staly v letošním roce nejpřívětivějšími městy pro podnikání. V rámci devátého ročníku stejnojmenného srovnávacího výzkumu Město pro byznys získaly nejvíc bodových ocenění. Ocenění převzali představitelé měst při setkání Svazu měst a obcí na krajském úřadu Ústeckého kraje.

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×