Zprávy

Chomutovská knihovna obalí vaše knihy a učebnice, za kus zaplatíte maximálně šest korun

Reklama

Chomutov – Dva měsíce prázdnin uplynuly jako voda, za sebou máme i první školní den a začíná tradiční desetiměsíční školácký kolotoč. V jeho začátku mají „hoňky" hlavně rodiče. Nakoupit všechny nutné a nezbytné potřeby, sešity, pastelky, pera a další věci, mezi něž patří také správné obaly, to nějakou chvilku zabere. A právě v posledním bodě si můžete práci značně ulehčit. Víte, že v chomutovské knihovně obalují veškeré knihy a učebnice? Jde o službu profesionální, rychlou a vzhledem ke kvalitě také levnou.

obaly19

Balí se přesně na míru

„Nejhlouběji" do peněženky sáhnete v knihovně při obalování knih formátu A3. V tomto případě zaplatíte celých šest korun. Možná si položíte otázku, proč chodit do knihovny, když obal pořídíte v papírnictví... Důvodů je několik. Spousta dnešních učebnic nemá běžný formát a obal na ni se prostě nesežene. Navíc, cenově to vychází téměř nastejno, jako necháte za obaly v obchodech (samozřejmě nemáme na mysli chatrné „pytlíky" za korunu). A nakonec, knihovníci jsou opravdu profíci. Když někdo ročně obalí tolik knih... „U nás balíme do kvalitních, pevných fólií a přesně na míru. Je tedy jedno, jaký formát přinesená knížka má, obal na ni dostanete," vysvětluje zástupkyně ředitelky SKKS Kamila Jonášová a na poznámku o počtu s úsměvem odpoví, „no, za rok to bude tak dva a půl tisíce titulů."

Maximálně hodinka

Kolik času vám návštěva knihovny a tamní obalování zabere? „Když budete mít štěstí a nedorazíte jako několikátý v pořadí, obalíme vám knihy na počkání. Když to bude naopak, bývá to tak na hodinku," doplňuje Jonášová.

Kde přesně a za kolik

Vaše knihy obalí v knihovně v centru města (studovna a dětské oddělení) a na obou pobočkách, tedy na Březenecké a v bývalém kině Oko. Za formát A5 zaplatíte čtyři koruny, A4 vyjde na pětikorunu a A3 pak na korun šest.

Doporučené články

Sport

 • 28. listopad 2016

  Ústecký kraj - Jezdci závodů do vrchu se letos naposledy setkali. V sobotu 26. listopadu proběhlo v mostecké Carbonia aréně vyhlášení sezony Triola Cup 2016. Jezdci měli ještě naposledy možnost změřit své schopnosti za volantem, tentokrát na motokárách.

 • 26. listopad 2016

  Most - Volné jízdy vlastním vozem po závodním okruhu mosteckého autodromu pro veřejnost The Most Winter Challenge pokračují dvěma termíny v prosinci.

 • 24. listopad 2016

  Chomutov - Hlavní cíl letošní zimní sezony – splnění limitu na seniorské mistrovství světa – se Tomášovi Frantovi nakonec podařilo splnit. V rakouském Grazu zaplaval 200 metrů znak za 1:53,69 a splnil dokonce ten přísnější limit, který mu zajišťuje letenku do kanadského Windsoru na mistrovství světa. Na to se vydá společně se stálicí české výpravy Simonou Baumrtovou, která úspěšně otestovala formu na Českém poháru v Brně.

Kauzy a témata

Reklama

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 09. listopad 2016

  Klášterec nad Ohří – Zámek Klášterec nad Ohří, bude mít ve čtvrtek 10. listopadu z technických důvodů zavřeno. Otevřen je jinak celoročně, přístupný veřejnosti není pouze dva týdny na přelomu roku.  

 • 06. listopad 2016

  Praha - Pokud přemýšlíte nad nákupem vánočních dárků, ale nechcete se tlačit v českých obchodních centrech, vyjeďte si za nákupy do ciziny. V Německu, Polsku, Londýně nebo exotické Dubaji nakoupíte výhodně všechny druhy zboží. Čas si navíc můžete zpestřit návštěvou tradičních vánočních trhů, procházkami po městě i prohlídkou světově unikátních obchodních center.

 • 05. listopad 2016

  Drážďany – Milovníci bruslení se mohou pokoušet o nejrůznější piruety či volné jízdy až do 27. listopadu na umělé ledové ploše na netradičním místě: V západním křídle terminálu drážďanského letiště.

 • 03. listopad 2016

  Teplice – V Jízdárně teplického zámku je od úterý 1. listopadu do neděle 6. listopadu vystavena replika Svatováclavské koruny. Koruna bude k vidění v rámci výstavy Severozápadní Čechy za vlády Lucemburků. Na sobotu 5. listopadu připravilo teplické muzeum dokonce komentované prohlídky Svatováclavské koruny.

 • 31. říjen 2016

  Chomutovsko – Lesy České republiky předaly veřejnosti nově vytvořenou stezku Velký Špičák.

Zajímavosti

 • 03. prosinec 2016

  Ústecký kraj - Veterináři bijí na poplach! Na český trh se z Německa dostalo několik desítek kilogramů solených sušených ryb druhu plotice obecná, u nichž je podezření na obsah nebezpečného jedu botulotoxinu. Inspektoři Státní veterinární správy informaci od německých dozorových orgánů obdrželi prostřednictvím systému rychlého varování "RASFF."

 • 21. listopad 2016

  Krásné Březno - Samice nosorožce tuponosého Zamba oslavila v sobotu 19. listopadu své šestačtyřicáté narozeniny. Do Ústí nad Labem dorazila přesně před 36 lety.

 • 18. listopad 2016

  Ústecký kraj - Celkem 239 výpůjček zaznamenaly České dráhy v půjčovnách kol v Ústeckém kraji. Je to o 147 více než v loňské premiérové sezóně. Cyklopůjčovny byly otevřené od 1. dubna do 31. října 2016, a to ve stanicích Děčín hlavní nádraží, Lovosice a Ústí nad Labem hlavní nádraží. Kola bylo možné vracet i v Roudnici nad Labem.

 • 16. listopad 2016

  Litoměřice - Litoměřická porodnice nově nabízí dva způsoby, kterými si mohou rodičky ulevit od porodních bolestí. Jde o již déle praktikovanou epidurální analgezii a nově také o podání entonoxu, někdy známého jako „rajský plyn“.

 • 14. listopad 2016

  ČR - V pondělí 14. listopadu 2016 nastal největší úplněk za posledních 68 let. Měsíc v úplňku dosáhne na obloze rekordního průměru a jasu - bude o 14 % větší ve svém průměru a o 30 % jasnější. Poslední takový měsíční superúplněk nastal 26. ledna 1948 a další takový nastane až 25. listopadu 2034. Poměrně velký superúplněk máme ale v paměti z roku 2011.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×