Zprávy

Chomutovská knihovna obalí vaše knihy a učebnice, za kus zaplatíte maximálně šest korun

Reklama

Chomutov – Dva měsíce prázdnin uplynuly jako voda, za sebou máme i první školní den a začíná tradiční desetiměsíční školácký kolotoč. V jeho začátku mají „hoňky" hlavně rodiče. Nakoupit všechny nutné a nezbytné potřeby, sešity, pastelky, pera a další věci, mezi něž patří také správné obaly, to nějakou chvilku zabere. A právě v posledním bodě si můžete práci značně ulehčit. Víte, že v chomutovské knihovně obalují veškeré knihy a učebnice? Jde o službu profesionální, rychlou a vzhledem ke kvalitě také levnou.

obaly19

Balí se přesně na míru

„Nejhlouběji" do peněženky sáhnete v knihovně při obalování knih formátu A3. V tomto případě zaplatíte celých šest korun. Možná si položíte otázku, proč chodit do knihovny, když obal pořídíte v papírnictví... Důvodů je několik. Spousta dnešních učebnic nemá běžný formát a obal na ni se prostě nesežene. Navíc, cenově to vychází téměř nastejno, jako necháte za obaly v obchodech (samozřejmě nemáme na mysli chatrné „pytlíky" za korunu). A nakonec, knihovníci jsou opravdu profíci. Když někdo ročně obalí tolik knih... „U nás balíme do kvalitních, pevných fólií a přesně na míru. Je tedy jedno, jaký formát přinesená knížka má, obal na ni dostanete," vysvětluje zástupkyně ředitelky SKKS Kamila Jonášová a na poznámku o počtu s úsměvem odpoví, „no, za rok to bude tak dva a půl tisíce titulů."

Maximálně hodinka

Kolik času vám návštěva knihovny a tamní obalování zabere? „Když budete mít štěstí a nedorazíte jako několikátý v pořadí, obalíme vám knihy na počkání. Když to bude naopak, bývá to tak na hodinku," doplňuje Jonášová.

Kde přesně a za kolik

Vaše knihy obalí v knihovně v centru města (studovna a dětské oddělení) a na obou pobočkách, tedy na Březenecké a v bývalém kině Oko. Za formát A5 zaplatíte čtyři koruny, A4 vyjde na pětikorunu a A3 pak na korun šest.

Doporučené články

Sport

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Závodnice oddílu moderní gymnastky SC 80 Chomutov si ani mimo sezónu nedopřávají žádný zimní spánek. Po nadmíru úspěšném loňském roce, kdy v závodech pro jednotlivkyně vybojovaly 76 medailí a ve společných skladbách ještě přidaly dalších 36 cenných kovů, se do tréninků pustily hned 2. ledna. Za přísným tréninkovým režimem stojí nejen láska ke sportu, ale také změny pravidel v novém olympijském cyklu.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.

 • 05. únor 2017

  Chomutov - Modelka, spisovatelka a ředitelka nadačního fondu Veronika Kašáková si plní svůj další sen a opět myslí na děti z dětských domovů. Díky tomuto kroku si bude moci svůj sen realizovat také padesát dětí vyrůstajících bez rodin a dalších osmnáct dětí pozná, jak jsou krásné.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×