Zprávy

Chomutovská knihovna obalí vaše knihy a učebnice, za kus zaplatíte maximálně šest korun

Reklama

Chomutov – Dva měsíce prázdnin uplynuly jako voda, za sebou máme i první školní den a začíná tradiční desetiměsíční školácký kolotoč. V jeho začátku mají „hoňky" hlavně rodiče. Nakoupit všechny nutné a nezbytné potřeby, sešity, pastelky, pera a další věci, mezi něž patří také správné obaly, to nějakou chvilku zabere. A právě v posledním bodě si můžete práci značně ulehčit. Víte, že v chomutovské knihovně obalují veškeré knihy a učebnice? Jde o službu profesionální, rychlou a vzhledem ke kvalitě také levnou.

obaly19

Balí se přesně na míru

„Nejhlouběji" do peněženky sáhnete v knihovně při obalování knih formátu A3. V tomto případě zaplatíte celých šest korun. Možná si položíte otázku, proč chodit do knihovny, když obal pořídíte v papírnictví... Důvodů je několik. Spousta dnešních učebnic nemá běžný formát a obal na ni se prostě nesežene. Navíc, cenově to vychází téměř nastejno, jako necháte za obaly v obchodech (samozřejmě nemáme na mysli chatrné „pytlíky" za korunu). A nakonec, knihovníci jsou opravdu profíci. Když někdo ročně obalí tolik knih... „U nás balíme do kvalitních, pevných fólií a přesně na míru. Je tedy jedno, jaký formát přinesená knížka má, obal na ni dostanete," vysvětluje zástupkyně ředitelky SKKS Kamila Jonášová a na poznámku o počtu s úsměvem odpoví, „no, za rok to bude tak dva a půl tisíce titulů."

Maximálně hodinka

Kolik času vám návštěva knihovny a tamní obalování zabere? „Když budete mít štěstí a nedorazíte jako několikátý v pořadí, obalíme vám knihy na počkání. Když to bude naopak, bývá to tak na hodinku," doplňuje Jonášová.

Kde přesně a za kolik

Vaše knihy obalí v knihovně v centru města (studovna a dětské oddělení) a na obou pobočkách, tedy na Březenecké a v bývalém kině Oko. Za formát A5 zaplatíte čtyři koruny, A4 vyjde na pětikorunu a A3 pak na korun šest.

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×