Zprávy

Z křižovatky zmizely desítky metrů kabelu, škody budou Technické služby likvidovat měsíc

Reklama

Chomutov - Více než sto čtyřicet metrů kabelu veřejného osvětlení ukradl neznámý zloděj v Nových Spořicích v Chomutově, krádeží vyřadil z provozu stožáry osvětlující komunikace. Technické služby nyní pracují na opravách.

kabely298

„Je to nemorální a nebezpečné"

„Tamní osvětlení napomáhá bezpečnosti v úseku, kde se kříží dvě frekventované silnice. Jednání zloděje (nebo celé skupiny) je nejen nemorální, ale i nebezpečné. Hlavně na krajnicích se totiž výrazně zhoršila viditelnost," uvedl náměstek primátora Martin Klouda.

Škody jdou do sta tisíců

Krádeže se kdosi dopustil v předposledním srpnovém týdnu. Z křižovatky silnice 1/7 a 1/13 zmizelo 145 metrů kabelu a pachatel(é) navíc zničil sedm stožárových výzbrojí. „Způsobil nám škodu za více než padesát tisíc korun na odcizeném materiálu, celkové náklady na opravu pak přesáhnou sto tisíc korun," řekl vedoucí provozovny Veřejného osvětlení Jan Dvořák. (Kromě Technických služeb byla poškozena také společnost Ředitelství silnic a dálnic, které zloději ukradli nebo zničili téměř nové osvětlení. Škoda i v tomto případě přesahuje sto tisíc korun.)

Technické služby ihned začaly s nápravou škod a zprovoznily stěžejní osvětlení. Celkové opravy však potrvají do konce září.

Zloději řádí po celém městě

Vandalové se již letos ve městě na veřejném osvětlení podepsali. Zničili hlavně kryty stožárů, ukradli pojistky, převážně na sídlištích Kamenná, Písečná a v centru města. Náklady na opravy v posledních letech rapidně rostou. Zatímco v roce 2012 musely Technické služby ze svého rozpočtu vynaložit na opravy zhruba sto tisíc korun, loni se tato částka více než zdvojnásobila. Bohužel, celková výše škod neklesne ani v letošním roce.

Doporučené články

Sport

 • 23. únor 2017

  Ústecký kraj - Květnové Mistrovství Evropy ve veslování, srpnové Mistrovství světa v kanoistice, půlmaraton či přátelské utkání českého fotbalového týmu, to jsou asi ty nejvýznamnější sportovní události tohoto roku konané v Ústeckém kraji.

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 25. únor 2017

  Ústecký kraj - Ústí nad Labem, Litoměřice a Děčín se v tomto pořadí staly v letošním roce nejpřívětivějšími městy pro podnikání. V rámci devátého ročníku stejnojmenného srovnávacího výzkumu Město pro byznys získaly nejvíc bodových ocenění. Ocenění převzali představitelé měst při setkání Svazu měst a obcí na krajském úřadu Ústeckého kraje.

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×