Zprávy

FK Jirkov Kyjice zmizel z fotbalové mapy, po hřišti se nyní budou prohánět hasiči

Reklama

Jirkov – Za dlouhých sedmašedesát let zažil klub mnoho hezkého, ale i věci méně příjemné. Několikeré stěhování, finanční krize, na druhou stranu ale také postupy do vyšších soutěží či pořádání tradičních žákovských turnajů. To vše je nyní minulostí, v současné době už klub neexistuje. Na „jeho" hřišti se nyní budou připravovat hasiči, ti zde plánují tréninky a soutěže v požárním sportu. Plocha o rozloze necelého hektaru bude přístupná také žákům z blízké Základní školy v ulici Budovatelů.

fotbalkyjice288

Plot se demontoval

O ukončení činnosti fotbalového klubu se Městský úřad dozvěděl v zimě. Nejprve dorazila žádost o každoroční dotaci z rozpočtu, té ovšem chyběly potřebné náležitosti. Na základě toho se posléze zjistilo, že klub už asi nefunguje. Následovala výpověď pronájmu hřiště, než si jej ale zodpovědní úředníci mohli převzít zpět, museli čekat do skončení výpovědní lhůty (zástupce klubu nepřebíral poštu). Do té doby stihli fotbalisté demontovat plot, a buňky, v nichž měli zázemí, tak zůstaly volně přístupné.

„Bourat zatím nemůžeme"

Plocha nyní samozřejmě láká bezdomovce, kteří využívají nyní již zdevastované „domečky" jako útočiště před nepřízní počasí. „Bohužel, s buňkami v tuto chvíli nemůžeme nic dělat. Ani zbourat, ani opravit, fotbalistům je zastavil finanční úřad kvůli dluhu," vysvětluje starosta Radek Štejnar, který zároveň upozorňuje, že v prvé řadě se stejně bude muset postavit nový plot.

Trocha historie FK Jirkov Kyjice

Klub spatřil světlo světa v roce 1947 a tehdy nesl název „Fotbalová Jednota Sokol Kyjice". Jak pamětníci vzpomínají, téměř do konce 60. let se fotbalisté převlékali a myli v místním mlýnu, prádelně a dokonce v koupelně kyjického Obecního národního výboru. Sice se hrálo na travnatém hřišti (další dokonce bylo v záloze), kabiny ale tak nějak chyběly. Ty se postavily až po tisícovkách brigádnických hodin v investiční „akci Z" a za podpory obce v roce 1968, o dva roky později přibylo i toužené sociální zařízení.

Na přelomu 70. a 80. let musejí obyvatelé Kyjic z důvodu postupující důlní těžby obec pomalu opustit, fotbalový Sokol ovšem nezaniká. Pod novým jménem TJ Lesy Chomutov působí po dva roky ve Vrskmani, v následujících letech střídá zázemí na jirkovských hřištích TJ VJŠ, TJ Statky a VČSA Ervěnice. V roce 1988 získávají Kyjičtí konečně vlastní prostor, odcházejí hrát na „Koteňák". Zde zůstávají až do roku 1995, mezitím se také částečně vrací k původnímu názvu.

V roce 1995 podal Jirkov Kyjickým pomocnou ruku a nabídl nové prostory na pozemcích města. Kyjičtí neváhali a nabídku přijali (na Koteňáku stejně jen narůstaly starosti s útoky vandalů).

V roce 1997 Jednota důstojně oslavila 50 let od svého založení, když se podařil přestup mužů z 3. třídy do okresního přeboru.

Do roku 1979 měla Jednota tři družstva, žáky, dorost a „A" tým. Od počátku 80. let už registrovala mladší a starší žáky, dorost a družstvo mužů „A" a „B", později pak vychovávala i vlastní přípravku. Kyjické odchovance bychom našli v řadách jiných jirkovských a chomutovských fotbalových klubů, dalších pak působili například v Blšanech nebo Mostě. (zdroj: www.fotbal-kyjice.wz.cz)

Doporučené články

Sport

 • 23. únor 2017

  Ústecký kraj - Květnové Mistrovství Evropy ve veslování, srpnové Mistrovství světa v kanoistice, půlmaraton či přátelské utkání českého fotbalového týmu, to jsou asi ty nejvýznamnější sportovní události tohoto roku konané v Ústeckém kraji.

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.

 • 05. únor 2017

  Chomutov - Modelka, spisovatelka a ředitelka nadačního fondu Veronika Kašáková si plní svůj další sen a opět myslí na děti z dětských domovů. Díky tomuto kroku si bude moci svůj sen realizovat také padesát dětí vyrůstajících bez rodin a dalších osmnáct dětí pozná, jak jsou krásné.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×