Zprávy

FK Jirkov Kyjice zmizel z fotbalové mapy, po hřišti se nyní budou prohánět hasiči

Reklama

Jirkov – Za dlouhých sedmašedesát let zažil klub mnoho hezkého, ale i věci méně příjemné. Několikeré stěhování, finanční krize, na druhou stranu ale také postupy do vyšších soutěží či pořádání tradičních žákovských turnajů. To vše je nyní minulostí, v současné době už klub neexistuje. Na „jeho" hřišti se nyní budou připravovat hasiči, ti zde plánují tréninky a soutěže v požárním sportu. Plocha o rozloze necelého hektaru bude přístupná také žákům z blízké Základní školy v ulici Budovatelů.

fotbalkyjice288

Plot se demontoval

O ukončení činnosti fotbalového klubu se Městský úřad dozvěděl v zimě. Nejprve dorazila žádost o každoroční dotaci z rozpočtu, té ovšem chyběly potřebné náležitosti. Na základě toho se posléze zjistilo, že klub už asi nefunguje. Následovala výpověď pronájmu hřiště, než si jej ale zodpovědní úředníci mohli převzít zpět, museli čekat do skončení výpovědní lhůty (zástupce klubu nepřebíral poštu). Do té doby stihli fotbalisté demontovat plot, a buňky, v nichž měli zázemí, tak zůstaly volně přístupné.

„Bourat zatím nemůžeme"

Plocha nyní samozřejmě láká bezdomovce, kteří využívají nyní již zdevastované „domečky" jako útočiště před nepřízní počasí. „Bohužel, s buňkami v tuto chvíli nemůžeme nic dělat. Ani zbourat, ani opravit, fotbalistům je zastavil finanční úřad kvůli dluhu," vysvětluje starosta Radek Štejnar, který zároveň upozorňuje, že v prvé řadě se stejně bude muset postavit nový plot.

Trocha historie FK Jirkov Kyjice

Klub spatřil světlo světa v roce 1947 a tehdy nesl název „Fotbalová Jednota Sokol Kyjice". Jak pamětníci vzpomínají, téměř do konce 60. let se fotbalisté převlékali a myli v místním mlýnu, prádelně a dokonce v koupelně kyjického Obecního národního výboru. Sice se hrálo na travnatém hřišti (další dokonce bylo v záloze), kabiny ale tak nějak chyběly. Ty se postavily až po tisícovkách brigádnických hodin v investiční „akci Z" a za podpory obce v roce 1968, o dva roky později přibylo i toužené sociální zařízení.

Na přelomu 70. a 80. let musejí obyvatelé Kyjic z důvodu postupující důlní těžby obec pomalu opustit, fotbalový Sokol ovšem nezaniká. Pod novým jménem TJ Lesy Chomutov působí po dva roky ve Vrskmani, v následujících letech střídá zázemí na jirkovských hřištích TJ VJŠ, TJ Statky a VČSA Ervěnice. V roce 1988 získávají Kyjičtí konečně vlastní prostor, odcházejí hrát na „Koteňák". Zde zůstávají až do roku 1995, mezitím se také částečně vrací k původnímu názvu.

V roce 1995 podal Jirkov Kyjickým pomocnou ruku a nabídl nové prostory na pozemcích města. Kyjičtí neváhali a nabídku přijali (na Koteňáku stejně jen narůstaly starosti s útoky vandalů).

V roce 1997 Jednota důstojně oslavila 50 let od svého založení, když se podařil přestup mužů z 3. třídy do okresního přeboru.

Do roku 1979 měla Jednota tři družstva, žáky, dorost a „A" tým. Od počátku 80. let už registrovala mladší a starší žáky, dorost a družstvo mužů „A" a „B", později pak vychovávala i vlastní přípravku. Kyjické odchovance bychom našli v řadách jiných jirkovských a chomutovských fotbalových klubů, dalších pak působili například v Blšanech nebo Mostě. (zdroj: www.fotbal-kyjice.wz.cz)

Doporučené články

Sport

 • 28. listopad 2016

  Ústecký kraj - Jezdci závodů do vrchu se letos naposledy setkali. V sobotu 26. listopadu proběhlo v mostecké Carbonia aréně vyhlášení sezony Triola Cup 2016. Jezdci měli ještě naposledy možnost změřit své schopnosti za volantem, tentokrát na motokárách.

 • 26. listopad 2016

  Most - Volné jízdy vlastním vozem po závodním okruhu mosteckého autodromu pro veřejnost The Most Winter Challenge pokračují dvěma termíny v prosinci.

 • 24. listopad 2016

  Chomutov - Hlavní cíl letošní zimní sezony – splnění limitu na seniorské mistrovství světa – se Tomášovi Frantovi nakonec podařilo splnit. V rakouském Grazu zaplaval 200 metrů znak za 1:53,69 a splnil dokonce ten přísnější limit, který mu zajišťuje letenku do kanadského Windsoru na mistrovství světa. Na to se vydá společně se stálicí české výpravy Simonou Baumrtovou, která úspěšně otestovala formu na Českém poháru v Brně.

Kauzy a témata

Reklama

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 09. listopad 2016

  Klášterec nad Ohří – Zámek Klášterec nad Ohří, bude mít ve čtvrtek 10. listopadu z technických důvodů zavřeno. Otevřen je jinak celoročně, přístupný veřejnosti není pouze dva týdny na přelomu roku.  

 • 06. listopad 2016

  Praha - Pokud přemýšlíte nad nákupem vánočních dárků, ale nechcete se tlačit v českých obchodních centrech, vyjeďte si za nákupy do ciziny. V Německu, Polsku, Londýně nebo exotické Dubaji nakoupíte výhodně všechny druhy zboží. Čas si navíc můžete zpestřit návštěvou tradičních vánočních trhů, procházkami po městě i prohlídkou světově unikátních obchodních center.

 • 05. listopad 2016

  Drážďany – Milovníci bruslení se mohou pokoušet o nejrůznější piruety či volné jízdy až do 27. listopadu na umělé ledové ploše na netradičním místě: V západním křídle terminálu drážďanského letiště.

 • 03. listopad 2016

  Teplice – V Jízdárně teplického zámku je od úterý 1. listopadu do neděle 6. listopadu vystavena replika Svatováclavské koruny. Koruna bude k vidění v rámci výstavy Severozápadní Čechy za vlády Lucemburků. Na sobotu 5. listopadu připravilo teplické muzeum dokonce komentované prohlídky Svatováclavské koruny.

 • 31. říjen 2016

  Chomutovsko – Lesy České republiky předaly veřejnosti nově vytvořenou stezku Velký Špičák.

Zajímavosti

 • 06. prosinec 2016

  Společně s objednaným stavebním materiálem dorazí kupujícímu také značné množství europalet. Nastává pak problém, co s nimi. V určitých případech je zpětně odkupuje dodavatel, ale dá se z nich vyrobit také řada nejrůznějších výrobků. Právě k druhému řešení se uchyluje většina lidí, protože převoz europalet do místa výkupny bývá problematický a náklady na převoz často převyšují jejich cenu.

 • 06. prosinec 2016

  Doba adventu je časem, kdy se setkáváme s přáteli nad sklenkou punče, kupujeme dárky pod stromeček a chystáme se na oslavy konce roku. Součástí příprav na nejkrásnější svátky v roce je i zútulňování domácího prostředí a s tím spojený úklid. Jak zařídit, aby pro vás letošní gruntování před Vánocemi nebylo strašákem, ale spíš milou povinností? Přinášíme pět osvědčených tipů.

 • 03. prosinec 2016

  Ústecký kraj - Veterináři bijí na poplach! Na český trh se z Německa dostalo několik desítek kilogramů solených sušených ryb druhu plotice obecná, u nichž je podezření na obsah nebezpečného jedu botulotoxinu. Inspektoři Státní veterinární správy informaci od německých dozorových orgánů obdrželi prostřednictvím systému rychlého varování "RASFF."

 • 21. listopad 2016

  Krásné Březno - Samice nosorožce tuponosého Zamba oslavila v sobotu 19. listopadu své šestačtyřicáté narozeniny. Do Ústí nad Labem dorazila přesně před 36 lety.

 • 18. listopad 2016

  Ústecký kraj - Celkem 239 výpůjček zaznamenaly České dráhy v půjčovnách kol v Ústeckém kraji. Je to o 147 více než v loňské premiérové sezóně. Cyklopůjčovny byly otevřené od 1. dubna do 31. října 2016, a to ve stanicích Děčín hlavní nádraží, Lovosice a Ústí nad Labem hlavní nádraží. Kola bylo možné vracet i v Roudnici nad Labem.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×