Zprávy

Jazykový klub Mortimer - příležitost i pro Vaše děti!

Reklama

Chomutov - V dnešní době již nikdo nepochybuje, že znalost a aktivní ovládání anglického jazyka patří mezi základní dovednosti, které člověk využije jak v osobním, tak pracovním životě. Pro každého je cesta k osvojení této „světové řeči" různá, rozdílné jsou samozřejmě také dispozice a vlohy každého z nás pro její úspěšné naučení. Je ale více než zřejmé, že čím dříve se člověk ocitne v bezprostředním kontaktu angličtiny, tím snazší je cesta k jejímu dobrému zvládnutí.

mortimer198

V chomutovské Kochově ulici, ve druhém patře útulné vilky, funguje již rok jazykový Club pro děti – Mortimer. Navštívili jsme ho, abychom zjistili, jak probíhají přípravy na „zápis" do nového školního roku, a zároveň se podívali, čím je vlastně Mortimer výjimečný...

V poslední době dává hodně rodičů své děti na výuku cizího jazyka ve fázi, kdy ratolest ještě neumí pomalu ani mluvit. V jakém věku je asi tak vhodné s výukou angličtiny začít?
Lektorka Alena: Jak ukázaly mnohé studie, začínat co nejdříve se jeví jako velmi efektivní. Rychlost a lehkost, s jakou děti vstřebávají a ukládají slovíčka a gramatickou strukturu jazyka, bere dech. Děti jsou schopny vstřebat jazyk snadno a mluvit bez přízvuku, pakliže jim je výuka podána ve správný čas a správným způsobem. Vystavit dítě cizímu jazyku v časném věku je jednoznačně skvělou volbou.

Čím je Mortimer klub oproti klasické výuce angličtiny jiný?
Lektorka Veronika: Výuka u nás je postavena tak, aby se v dítěti postupně budovalo sebevědomí. Tím je vytvořen solidní základ pro další učení na základních školách. Mortimer (tj. postavička anglického rytíře ze středověku) učí anglicky metodou mateřského jazyka, tedy skrze všechny smysly, hry, písničky a cvičení, malování a především se spoustou legrace. Hlavní důraz je dáván na porozumění a volný projev. Lekce jsou vedeny proškolenými a neustále vzdělávanými lektory v neformální, příjemné atmosféře a probíhají téměř výlučně v anglickém jazyce. Pouze ve výjimečných případech, například při vysvětlování pravidel náročnějších her, použije lektor podprahově češtinu. Jedná se o takzvanou „sendvičovou metodu".

Jako pojítko jste zmínila anglickou postavičku rytíře. Podle jakých knížek, jestli tedy vůbec jsou nějaké, Mortimer učí?
Lektorka Veronika: Metoda výuky podle Mortimera používá vlastních, speciálně vydávaných studijních materiálů. Ty jsou navíc doplněny o poslechové CD a pohádkový příběh. Metoda byla vyvinuta před dvaceti lety a od té doby přibylo mnoho kurzů. Původní se rozšířily a všechny materiály se také několikrát aktualizovaly. Metoda "mateřského jazyka" s Mortimerem je v současné době ve dvaceti zemích světa a učí se podle ní desítky tisíc studentů.

Jak často výuka probíhá?
Lektorka Alena: Jednotlivé lekce v rozsahu 45 minut probíhají obvykle jednou týdně v malých skupinkách 4 – 6 dětí.

Zápis a ukázkové hodiny zdarma

Zaujal vás jazykový club Mortimer? Přemýšlíte, že by byl pro vaše děti výbornou volbou? Přijďte se podívat a vyzkoušet si ZDARMA ukázkové hodiny. Ty proběhnou 3. a 10. září od 16 hodin a 4., 8., 11. a 15. září od 10 hodin. Ve stejné dny můžete také svého potomka přihlásit ke „studiu".

Zápis na rok 2014/2015 proběhne do následujících programů: "English for Minis" - pro děti od 2 do 4 let - "English for Childern" - pro děti od 4 do 10 let.

Další info na webu

Máte-li zájem dozvědět se o klubu více, informace naleznete na internetové adrese www.mortimer.cz; podívat se můžete také na facebookový profil www.facebook.com/MortimerEnglishClubChomutov

A nakonec, na telefonním čísle 736 630 982 můžete kontaktovat samotné lektorky.

mortimera198

Doporučené články

Sport

 • 23. únor 2017

  Ústecký kraj - Květnové Mistrovství Evropy ve veslování, srpnové Mistrovství světa v kanoistice, půlmaraton či přátelské utkání českého fotbalového týmu, to jsou asi ty nejvýznamnější sportovní události tohoto roku konané v Ústeckém kraji.

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 25. únor 2017

  Ústecký kraj - Ústí nad Labem, Litoměřice a Děčín se v tomto pořadí staly v letošním roce nejpřívětivějšími městy pro podnikání. V rámci devátého ročníku stejnojmenného srovnávacího výzkumu Město pro byznys získaly nejvíc bodových ocenění. Ocenění převzali představitelé měst při setkání Svazu měst a obcí na krajském úřadu Ústeckého kraje.

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×