Zprávy

Jazykový klub Mortimer - příležitost i pro Vaše děti!

Reklama

Chomutov - V dnešní době již nikdo nepochybuje, že znalost a aktivní ovládání anglického jazyka patří mezi základní dovednosti, které člověk využije jak v osobním, tak pracovním životě. Pro každého je cesta k osvojení této „světové řeči" různá, rozdílné jsou samozřejmě také dispozice a vlohy každého z nás pro její úspěšné naučení. Je ale více než zřejmé, že čím dříve se člověk ocitne v bezprostředním kontaktu angličtiny, tím snazší je cesta k jejímu dobrému zvládnutí.

mortimer198

V chomutovské Kochově ulici, ve druhém patře útulné vilky, funguje již rok jazykový Club pro děti – Mortimer. Navštívili jsme ho, abychom zjistili, jak probíhají přípravy na „zápis" do nového školního roku, a zároveň se podívali, čím je vlastně Mortimer výjimečný...

V poslední době dává hodně rodičů své děti na výuku cizího jazyka ve fázi, kdy ratolest ještě neumí pomalu ani mluvit. V jakém věku je asi tak vhodné s výukou angličtiny začít?
Lektorka Alena: Jak ukázaly mnohé studie, začínat co nejdříve se jeví jako velmi efektivní. Rychlost a lehkost, s jakou děti vstřebávají a ukládají slovíčka a gramatickou strukturu jazyka, bere dech. Děti jsou schopny vstřebat jazyk snadno a mluvit bez přízvuku, pakliže jim je výuka podána ve správný čas a správným způsobem. Vystavit dítě cizímu jazyku v časném věku je jednoznačně skvělou volbou.

Čím je Mortimer klub oproti klasické výuce angličtiny jiný?
Lektorka Veronika: Výuka u nás je postavena tak, aby se v dítěti postupně budovalo sebevědomí. Tím je vytvořen solidní základ pro další učení na základních školách. Mortimer (tj. postavička anglického rytíře ze středověku) učí anglicky metodou mateřského jazyka, tedy skrze všechny smysly, hry, písničky a cvičení, malování a především se spoustou legrace. Hlavní důraz je dáván na porozumění a volný projev. Lekce jsou vedeny proškolenými a neustále vzdělávanými lektory v neformální, příjemné atmosféře a probíhají téměř výlučně v anglickém jazyce. Pouze ve výjimečných případech, například při vysvětlování pravidel náročnějších her, použije lektor podprahově češtinu. Jedná se o takzvanou „sendvičovou metodu".

Jako pojítko jste zmínila anglickou postavičku rytíře. Podle jakých knížek, jestli tedy vůbec jsou nějaké, Mortimer učí?
Lektorka Veronika: Metoda výuky podle Mortimera používá vlastních, speciálně vydávaných studijních materiálů. Ty jsou navíc doplněny o poslechové CD a pohádkový příběh. Metoda byla vyvinuta před dvaceti lety a od té doby přibylo mnoho kurzů. Původní se rozšířily a všechny materiály se také několikrát aktualizovaly. Metoda "mateřského jazyka" s Mortimerem je v současné době ve dvaceti zemích světa a učí se podle ní desítky tisíc studentů.

Jak často výuka probíhá?
Lektorka Alena: Jednotlivé lekce v rozsahu 45 minut probíhají obvykle jednou týdně v malých skupinkách 4 – 6 dětí.

Zápis a ukázkové hodiny zdarma

Zaujal vás jazykový club Mortimer? Přemýšlíte, že by byl pro vaše děti výbornou volbou? Přijďte se podívat a vyzkoušet si ZDARMA ukázkové hodiny. Ty proběhnou 3. a 10. září od 16 hodin a 4., 8., 11. a 15. září od 10 hodin. Ve stejné dny můžete také svého potomka přihlásit ke „studiu".

Zápis na rok 2014/2015 proběhne do následujících programů: "English for Minis" - pro děti od 2 do 4 let - "English for Childern" - pro děti od 4 do 10 let.

Další info na webu

Máte-li zájem dozvědět se o klubu více, informace naleznete na internetové adrese www.mortimer.cz; podívat se můžete také na facebookový profil www.facebook.com/MortimerEnglishClubChomutov

A nakonec, na telefonním čísle 736 630 982 můžete kontaktovat samotné lektorky.

mortimera198

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

Reklama

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 09. listopad 2016

  Klášterec nad Ohří – Zámek Klášterec nad Ohří, bude mít ve čtvrtek 10. listopadu z technických důvodů zavřeno. Otevřen je jinak celoročně, přístupný veřejnosti není pouze dva týdny na přelomu roku.  

 • 06. listopad 2016

  Praha - Pokud přemýšlíte nad nákupem vánočních dárků, ale nechcete se tlačit v českých obchodních centrech, vyjeďte si za nákupy do ciziny. V Německu, Polsku, Londýně nebo exotické Dubaji nakoupíte výhodně všechny druhy zboží. Čas si navíc můžete zpestřit návštěvou tradičních vánočních trhů, procházkami po městě i prohlídkou světově unikátních obchodních center.

 • 05. listopad 2016

  Drážďany – Milovníci bruslení se mohou pokoušet o nejrůznější piruety či volné jízdy až do 27. listopadu na umělé ledové ploše na netradičním místě: V západním křídle terminálu drážďanského letiště.

 • 03. listopad 2016

  Teplice – V Jízdárně teplického zámku je od úterý 1. listopadu do neděle 6. listopadu vystavena replika Svatováclavské koruny. Koruna bude k vidění v rámci výstavy Severozápadní Čechy za vlády Lucemburků. Na sobotu 5. listopadu připravilo teplické muzeum dokonce komentované prohlídky Svatováclavské koruny.

 • 31. říjen 2016

  Chomutovsko – Lesy České republiky předaly veřejnosti nově vytvořenou stezku Velký Špičák.

Zajímavosti

 • 06. prosinec 2016

  Společně s objednaným stavebním materiálem dorazí kupujícímu také značné množství europalet. Nastává pak problém, co s nimi. V určitých případech je zpětně odkupuje dodavatel, ale dá se z nich vyrobit také řada nejrůznějších výrobků. Právě k druhému řešení se uchyluje většina lidí, protože převoz europalet do místa výkupny bývá problematický a náklady na převoz často převyšují jejich cenu.

 • 06. prosinec 2016

  Doba adventu je časem, kdy se setkáváme s přáteli nad sklenkou punče, kupujeme dárky pod stromeček a chystáme se na oslavy konce roku. Součástí příprav na nejkrásnější svátky v roce je i zútulňování domácího prostředí a s tím spojený úklid. Jak zařídit, aby pro vás letošní gruntování před Vánocemi nebylo strašákem, ale spíš milou povinností? Přinášíme pět osvědčených tipů.

 • 03. prosinec 2016

  Ústecký kraj - Veterináři bijí na poplach! Na český trh se z Německa dostalo několik desítek kilogramů solených sušených ryb druhu plotice obecná, u nichž je podezření na obsah nebezpečného jedu botulotoxinu. Inspektoři Státní veterinární správy informaci od německých dozorových orgánů obdrželi prostřednictvím systému rychlého varování "RASFF."

 • 21. listopad 2016

  Krásné Březno - Samice nosorožce tuponosého Zamba oslavila v sobotu 19. listopadu své šestačtyřicáté narozeniny. Do Ústí nad Labem dorazila přesně před 36 lety.

 • 18. listopad 2016

  Ústecký kraj - Celkem 239 výpůjček zaznamenaly České dráhy v půjčovnách kol v Ústeckém kraji. Je to o 147 více než v loňské premiérové sezóně. Cyklopůjčovny byly otevřené od 1. dubna do 31. října 2016, a to ve stanicích Děčín hlavní nádraží, Lovosice a Ústí nad Labem hlavní nádraží. Kola bylo možné vracet i v Roudnici nad Labem.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×