Zprávy

19. ročník „Mistrovství světa ve svíčkové“ klepe na dveře, pro soutěžící jsou stále volná místa

Reklama

Červený Hrádek – Za dlouhých osmnáct let se vaření klasické české „svíčkové" na Červeném Hrádku stalo tradicí. S nádechem nadsázky by se dalo říci, že se vlastně jedná o mistrovství světa. „Někdy to tak opravdu nazýváme, ona se de facto svíčková nikde jinde ve světě nevaří," směje se jeden z organizátorů unikátního klání Bedřich Fryč a vzápětí vše uvede na pravou míru, „oficiálně je to ale spíše Mistrovství České republiky."

svíčková188

Zajímavá porota

Letošní „světový a český" šampionát vypukne první zářijovou sobotu (6. září) v 14.00 hodin. Mezi porotce usedne již velezkušený arbitr Marián Vojtko, pořadatelům se také podařilo získat jednoho vzrůstem sice malého, gurmánsky ale velikého Jiřího Krytináře. „Účast dlouholetého předsedy Petra Novotného je v jednání, zatím nevíme, zda mu zdravotní stav dovolí na Hrádek přijet," naznačuje Fryč.

Maximální počet = dvacet

Jste přesvědčeni, že vaše svíčková omajda je tou nej? Přihlaste se do soutěže a přijďte se pochlubit. Maximální počet soutěžících je sice omezen na dvacet, volná místa ale zatím stále jsou. Svoji přihlášku můžete poslat na elektronickou adresu - Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. - . „Lze se přihlásit i na místě samém, to ale pouze v případě, že by ještě nebylo plno," vysvětluje organizátor.

Vzpomínka na poslední ročník

Celkovým vítězem loňského, osmnáctého ročníku se stal soutěžní nováček Martin Slavomil Kohout z Prahy. „Svou svíčkovou jsem vařil srdcem. Na soutěž jsem si speciálně objednal mladého býčka a maso zásadně nenakládám. Příští rok určitě přijedu, chtěl bych své vítězství obhájit," řekl tehdy vítěz.

48 knédlů

Rámcovou soutěž v pojídání knedlíků vyhráli poprvé hned dva účastníci, předloňský vítěz Miloš Janček z Varnsdorfu a Jiří Nikl z Mostu. Za půl hodiny dokázali spořádat každý neuvěřitelných 48 knedlíků se svíčkovou omáčkou. Oba si tak cenu pro vítěze museli rozdělit.

Výběr z pravidel

1/ Soutěží se anonymně, totožnost soutěžících zná pouze jeden z organizátorů.
2/ Každý soutěžící je povinen přinést do soutěže celkem (minimálně) 7 soutěžních porcí svíčkové, tzn. maso + omáčku.
3/ Knedlíky jsou pro všechny soutěžící stejné! Nehodnotí se!
4/ Talíře jsou zajištěny organizátory, pro všechny stejné, nejsou připuštěny výjimky. Talíře nesmí ovlivňovat umělecký dojem.
5/ Svíčková musí být čerstvá, i porotci jsou jenom lidi.
6/ Hodnotí se: chuť a vůně omáčky, konzistence omáčky, chuť masa, zpracování masa a celkový umělecký dojem soutěžní porce.
7/ Hodnocení jako ve škole, každá kategorie známkami 1-5 (nejlepší 1, nejhorší 5). Výsledky všech kategorií od jednoho soutěžícího se sečtou.

Zvítězí soutěžící, který obdrží nejméně bodů.

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×