Zprávy

Peníze z jediné jirkovské herny půjdou na rekonstrukci bytů, řádově se bude jednat o několik milionů

Reklama

Jirkov – Automaty, herny, hazard. Stálé téma posledních měsíců, kterým se zaobírají menší i větší obce a města. Rozhodnout, zda blikací bedničky zůstanou či zmizí, není jednoduché, jsou zde neoddiskutovatelná pro i proti. Někde přijali jasné stanovisko a likvidují vše (Kadaň – psali jsme zde), jinde naopak chtějí počty snižovat a dostat situaci na jakousi přijatelnou mez. A to je právě případ Jirkova.

automat138

Chvíli ještě potrvá, než stávající „bedny" zmizí

Podle odhadovaných čísel by v současné době mělo být ve městě na šedesát výherních automatů. Jejich počet by se v budoucnu podle slov starosty zase až tolik nezměnil, jiné to bude pouze v tom, že budou na jednom místě. Sice to ještě nějakou dobu potrvá (čeká se, až doběhnou či budou zrušeny ministerstvem financí vydané licence), pak si ale v Jirkově „roztočíte třešně" už jen na rohu Palackého ulice (bývalý Tipsport).

Nájem za tři miliony

Právě toto místo bude jedinou oficiální jirkovskou hernou. V nedávné době proběhlo výběrové řízení na nového nájemce. „Soutěže se zúčastnilo na pět, šest firem, ze kterých nakonec vzešel vítěz. Ten městu zaplatí ročně tři miliony, dvě stě tisíc korun za nájem, další peníze dostaneme z Ministerstva financí za zde provozované automaty," vysvětluje starosta města Radek Štejnar a ihned také uvede, jak a kam vybrané peníze radnice hodlá investovat, „finance půjdou do městského bytového fondu, dá se tudíž říci, že budou na opravy a renovace obecních bytů."

Kolik automatů nakonec zůstane?

A jak by to nakonec mělo být se snížením celkového počtu automatů? Ze zmíněných šedesáti bude pokles o deset, dvacet, možná polovinu. „Umím si představit tak čtyřicet, padesát přístrojů. Kolik to ale bude přesně, to záleží na novém provozovateli," počítá starosta.

Doporučené články

Sport

 • 23. únor 2017

  Ústecký kraj - Květnové Mistrovství Evropy ve veslování, srpnové Mistrovství světa v kanoistice, půlmaraton či přátelské utkání českého fotbalového týmu, to jsou asi ty nejvýznamnější sportovní události tohoto roku konané v Ústeckém kraji.

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 25. únor 2017

  Ústecký kraj - Ústí nad Labem, Litoměřice a Děčín se v tomto pořadí staly v letošním roce nejpřívětivějšími městy pro podnikání. V rámci devátého ročníku stejnojmenného srovnávacího výzkumu Město pro byznys získaly nejvíc bodových ocenění. Ocenění převzali představitelé měst při setkání Svazu měst a obcí na krajském úřadu Ústeckého kraje.

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×