Zprávy

Peníze z jediné jirkovské herny půjdou na rekonstrukci bytů, řádově se bude jednat o několik milionů

Reklama

Jirkov – Automaty, herny, hazard. Stálé téma posledních měsíců, kterým se zaobírají menší i větší obce a města. Rozhodnout, zda blikací bedničky zůstanou či zmizí, není jednoduché, jsou zde neoddiskutovatelná pro i proti. Někde přijali jasné stanovisko a likvidují vše (Kadaň – psali jsme zde), jinde naopak chtějí počty snižovat a dostat situaci na jakousi přijatelnou mez. A to je právě případ Jirkova.

automat138

Chvíli ještě potrvá, než stávající „bedny" zmizí

Podle odhadovaných čísel by v současné době mělo být ve městě na šedesát výherních automatů. Jejich počet by se v budoucnu podle slov starosty zase až tolik nezměnil, jiné to bude pouze v tom, že budou na jednom místě. Sice to ještě nějakou dobu potrvá (čeká se, až doběhnou či budou zrušeny ministerstvem financí vydané licence), pak si ale v Jirkově „roztočíte třešně" už jen na rohu Palackého ulice (bývalý Tipsport).

Nájem za tři miliony

Právě toto místo bude jedinou oficiální jirkovskou hernou. V nedávné době proběhlo výběrové řízení na nového nájemce. „Soutěže se zúčastnilo na pět, šest firem, ze kterých nakonec vzešel vítěz. Ten městu zaplatí ročně tři miliony, dvě stě tisíc korun za nájem, další peníze dostaneme z Ministerstva financí za zde provozované automaty," vysvětluje starosta města Radek Štejnar a ihned také uvede, jak a kam vybrané peníze radnice hodlá investovat, „finance půjdou do městského bytového fondu, dá se tudíž říci, že budou na opravy a renovace obecních bytů."

Kolik automatů nakonec zůstane?

A jak by to nakonec mělo být se snížením celkového počtu automatů? Ze zmíněných šedesáti bude pokles o deset, dvacet, možná polovinu. „Umím si představit tak čtyřicet, padesát přístrojů. Kolik to ale bude přesně, to záleží na novém provozovateli," počítá starosta.

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

Reklama

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 09. listopad 2016

  Klášterec nad Ohří – Zámek Klášterec nad Ohří, bude mít ve čtvrtek 10. listopadu z technických důvodů zavřeno. Otevřen je jinak celoročně, přístupný veřejnosti není pouze dva týdny na přelomu roku.  

 • 06. listopad 2016

  Praha - Pokud přemýšlíte nad nákupem vánočních dárků, ale nechcete se tlačit v českých obchodních centrech, vyjeďte si za nákupy do ciziny. V Německu, Polsku, Londýně nebo exotické Dubaji nakoupíte výhodně všechny druhy zboží. Čas si navíc můžete zpestřit návštěvou tradičních vánočních trhů, procházkami po městě i prohlídkou světově unikátních obchodních center.

 • 05. listopad 2016

  Drážďany – Milovníci bruslení se mohou pokoušet o nejrůznější piruety či volné jízdy až do 27. listopadu na umělé ledové ploše na netradičním místě: V západním křídle terminálu drážďanského letiště.

 • 03. listopad 2016

  Teplice – V Jízdárně teplického zámku je od úterý 1. listopadu do neděle 6. listopadu vystavena replika Svatováclavské koruny. Koruna bude k vidění v rámci výstavy Severozápadní Čechy za vlády Lucemburků. Na sobotu 5. listopadu připravilo teplické muzeum dokonce komentované prohlídky Svatováclavské koruny.

 • 31. říjen 2016

  Chomutovsko – Lesy České republiky předaly veřejnosti nově vytvořenou stezku Velký Špičák.

Zajímavosti

 • 06. prosinec 2016

  Společně s objednaným stavebním materiálem dorazí kupujícímu také značné množství europalet. Nastává pak problém, co s nimi. V určitých případech je zpětně odkupuje dodavatel, ale dá se z nich vyrobit také řada nejrůznějších výrobků. Právě k druhému řešení se uchyluje většina lidí, protože převoz europalet do místa výkupny bývá problematický a náklady na převoz často převyšují jejich cenu.

 • 06. prosinec 2016

  Doba adventu je časem, kdy se setkáváme s přáteli nad sklenkou punče, kupujeme dárky pod stromeček a chystáme se na oslavy konce roku. Součástí příprav na nejkrásnější svátky v roce je i zútulňování domácího prostředí a s tím spojený úklid. Jak zařídit, aby pro vás letošní gruntování před Vánocemi nebylo strašákem, ale spíš milou povinností? Přinášíme pět osvědčených tipů.

 • 03. prosinec 2016

  Ústecký kraj - Veterináři bijí na poplach! Na český trh se z Německa dostalo několik desítek kilogramů solených sušených ryb druhu plotice obecná, u nichž je podezření na obsah nebezpečného jedu botulotoxinu. Inspektoři Státní veterinární správy informaci od německých dozorových orgánů obdrželi prostřednictvím systému rychlého varování "RASFF."

 • 21. listopad 2016

  Krásné Březno - Samice nosorožce tuponosého Zamba oslavila v sobotu 19. listopadu své šestačtyřicáté narozeniny. Do Ústí nad Labem dorazila přesně před 36 lety.

 • 18. listopad 2016

  Ústecký kraj - Celkem 239 výpůjček zaznamenaly České dráhy v půjčovnách kol v Ústeckém kraji. Je to o 147 více než v loňské premiérové sezóně. Cyklopůjčovny byly otevřené od 1. dubna do 31. října 2016, a to ve stanicích Děčín hlavní nádraží, Lovosice a Ústí nad Labem hlavní nádraží. Kola bylo možné vracet i v Roudnici nad Labem.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×