Zprávy

Koupaliště ve Vysoké Peci neprošlo testy ani napodruhé, problém je prý v „horské“ vodě

Reklama

Vysoká Pec – Před čtrnácti dny tady pracovníci Krajské hygienické stanice provedli měření, jejichž výsledek byl více než znepokojivý. Z důvodu překročení mikrobiologických limitů nebyla voda vhodná ke koupání (psali jsme zde). Provozovatel koupaliště vypustil, vyčistil a čekal na další testy. Ty proběhly minulý pátek a bohužel, žádná změna.

vysokapec118

Může za to voda z hor?

Vzhledem k čerstvě uskutečněnému čištění a údržbě se nabízí jediné vysvětlení. „Chyba není na naší straně," podotkne místostarosta obce Pavel Sláma. „Hned po prvním měření, které vykazovalo závady, jsme koupaliště „vypucovali", a o týden později jsme dopadli se stejným výsledkem. Do bazénu přivádíme vodu z horského potoka, problém bude asi v něm," vysvětluje Sláma.

„Za čtyřicet let jsme se s něčím podobným nesetkali"

Zmíněným vodním zdrojem je Kundratický potok. V tomto směru ale s jeho čistotou problém nikdy nebyl. „Za posledních čtyřicet let se nám něco podobného nestalo. Prošli jsme po přítoku přibližně jeden kilometr, nenašlo se nic. Asi za to mohou častější přívalové deště, a dost možná, že se do vody dostává nečistota z nedalekého krmeliště," spekuluje místostarosta.

„Zase musíme čekat"

Ve Vysoké Peci udělali, co bylo v jejich silách. Nyní se opět čeká na vyjádření odborníků. „Hygienici si nechali nabrat vzorky právě od přítoku a uvidíme, co znečištění způsobuje. Ve svém vyjádření doporučí také varianty nápravy, tak jsme zvědaví," zakončuje Pavel Sláma.

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×