Zprávy

Koupaliště ve Vysoké Peci neprošlo testy ani napodruhé, problém je prý v „horské“ vodě

Reklama

Vysoká Pec – Před čtrnácti dny tady pracovníci Krajské hygienické stanice provedli měření, jejichž výsledek byl více než znepokojivý. Z důvodu překročení mikrobiologických limitů nebyla voda vhodná ke koupání (psali jsme zde). Provozovatel koupaliště vypustil, vyčistil a čekal na další testy. Ty proběhly minulý pátek a bohužel, žádná změna.

vysokapec118

Může za to voda z hor?

Vzhledem k čerstvě uskutečněnému čištění a údržbě se nabízí jediné vysvětlení. „Chyba není na naší straně," podotkne místostarosta obce Pavel Sláma. „Hned po prvním měření, které vykazovalo závady, jsme koupaliště „vypucovali", a o týden později jsme dopadli se stejným výsledkem. Do bazénu přivádíme vodu z horského potoka, problém bude asi v něm," vysvětluje Sláma.

„Za čtyřicet let jsme se s něčím podobným nesetkali"

Zmíněným vodním zdrojem je Kundratický potok. V tomto směru ale s jeho čistotou problém nikdy nebyl. „Za posledních čtyřicet let se nám něco podobného nestalo. Prošli jsme po přítoku přibližně jeden kilometr, nenašlo se nic. Asi za to mohou častější přívalové deště, a dost možná, že se do vody dostává nečistota z nedalekého krmeliště," spekuluje místostarosta.

„Zase musíme čekat"

Ve Vysoké Peci udělali, co bylo v jejich silách. Nyní se opět čeká na vyjádření odborníků. „Hygienici si nechali nabrat vzorky právě od přítoku a uvidíme, co znečištění způsobuje. Ve svém vyjádření doporučí také varianty nápravy, tak jsme zvědaví," zakončuje Pavel Sláma.

Doporučené články

Sport

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Závodnice oddílu moderní gymnastky SC 80 Chomutov si ani mimo sezónu nedopřávají žádný zimní spánek. Po nadmíru úspěšném loňském roce, kdy v závodech pro jednotlivkyně vybojovaly 76 medailí a ve společných skladbách ještě přidaly dalších 36 cenných kovů, se do tréninků pustily hned 2. ledna. Za přísným tréninkovým režimem stojí nejen láska ke sportu, ale také změny pravidel v novém olympijském cyklu.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.

 • 05. únor 2017

  Chomutov - Modelka, spisovatelka a ředitelka nadačního fondu Veronika Kašáková si plní svůj další sen a opět myslí na děti z dětských domovů. Díky tomuto kroku si bude moci svůj sen realizovat také padesát dětí vyrůstajících bez rodin a dalších osmnáct dětí pozná, jak jsou krásné.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×