Zprávy

Klášterecké „íčko“ obstálo v testu na výbornou, jedinou slabinou je prý chybějící stojan na kola

Reklama

Klášterec nad Ohří – Víte, co je to mystery shopping? Jedná se o metodu výzkumu trhu, která měří kvalitu poskytovaných služeb. Zkoumaný objekt o průběhu šetření neví, „mystery shopper" vystupuje jako běžný zákazník. Tento druh testu byl v průběhu letních měsíců proveden v turistickém informačním centru v Klášterci nad Ohří a výsledek je více než uspokojivý.

infocentrumklas88

98% je hodně

Celkově bylo „íčko" ohodnoceno devadesáti osmi procenty, jediným nedostatkem je dle výzkumu chybějící stojan na kola před budovou infocentra. Ostatní parametry hodnocení (např. rozsah a úroveň poskytování informací, odbornost pracovníků infocentra nebo sortiment produktů cestovního ruchu) byly hodnoceny bez výhrad. „Pro takto vysoké ohodnocení musí turistické informační centrum splňovat celou řadu kritérií, počínaje umístěním otevírací doby v jazyce země, ze které přijíždí nejvíce zahraničních turistů, přes bezbariérový přístup až po snadnost nalezení samotného infocentra," vysvětluje vedoucí oddělení vztahů s veřejností a cestovního ruchu MÚ Klášterec Radka Hodicová.

„Stále se zdokonalujeme"

To ale není zdaleka všechno. Věcí, které zaměstnanci nesmí nebo naopak musí, je mnohem více. „Je toho hodně, ale jen namátkou. Pracovník infocentra nesmí při vstupu zákazníka například jíst, hodnotí se, zda je dobře upraven, zda nepoužívá negativní formulace a tak dále," vypočítává pár příkladů Hodicová. „Naši zaměstnanci se samozřejmě neustále vzdělávají. Kromě odborných znalostí okolí, které prohlubují výměnou informací s kolegy z infocenter v celém regionu, se zdokonalují také v prodejních a komunikačních dovednostech," popisuje vedoucí.

Cyklisté se nedočkají

Co se zmíněného držáku na kola týká, nebude. „Bohužel, opravdu ne. Vzhledem k omezenému venkovnímu prostoru není nijak možné sem stojan umístit," podotkne závěrem sympatická úřednice.

Víte, že...

Turistické informační centrum u radnice neslouží pouze turistům, ale i místním obyvatelům? Veřejný internet, kopírování, předprodej vstupenek sítě Ticketportal nebo informace o dopravních spojeních jsou jen malým výčtem služeb, které nabízí. Samozřejmě se zde dozvíte informace o kulturních akcích ve městě i okolí a návštěvu Vám zpříjemní i nahlédnutí do galerie Kryt, ve které se v měsíčním cyklu konají výstavy známých i méně známých umělců.

Doporučené články

Sport

 • 23. únor 2017

  Ústecký kraj - Květnové Mistrovství Evropy ve veslování, srpnové Mistrovství světa v kanoistice, půlmaraton či přátelské utkání českého fotbalového týmu, to jsou asi ty nejvýznamnější sportovní události tohoto roku konané v Ústeckém kraji.

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 25. únor 2017

  Ústecký kraj - Ústí nad Labem, Litoměřice a Děčín se v tomto pořadí staly v letošním roce nejpřívětivějšími městy pro podnikání. V rámci devátého ročníku stejnojmenného srovnávacího výzkumu Město pro byznys získaly nejvíc bodových ocenění. Ocenění převzali představitelé měst při setkání Svazu měst a obcí na krajském úřadu Ústeckého kraje.

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×