Zprávy

Klášterecké „íčko“ obstálo v testu na výbornou, jedinou slabinou je prý chybějící stojan na kola

Reklama

Klášterec nad Ohří – Víte, co je to mystery shopping? Jedná se o metodu výzkumu trhu, která měří kvalitu poskytovaných služeb. Zkoumaný objekt o průběhu šetření neví, „mystery shopper" vystupuje jako běžný zákazník. Tento druh testu byl v průběhu letních měsíců proveden v turistickém informačním centru v Klášterci nad Ohří a výsledek je více než uspokojivý.

infocentrumklas88

98% je hodně

Celkově bylo „íčko" ohodnoceno devadesáti osmi procenty, jediným nedostatkem je dle výzkumu chybějící stojan na kola před budovou infocentra. Ostatní parametry hodnocení (např. rozsah a úroveň poskytování informací, odbornost pracovníků infocentra nebo sortiment produktů cestovního ruchu) byly hodnoceny bez výhrad. „Pro takto vysoké ohodnocení musí turistické informační centrum splňovat celou řadu kritérií, počínaje umístěním otevírací doby v jazyce země, ze které přijíždí nejvíce zahraničních turistů, přes bezbariérový přístup až po snadnost nalezení samotného infocentra," vysvětluje vedoucí oddělení vztahů s veřejností a cestovního ruchu MÚ Klášterec Radka Hodicová.

„Stále se zdokonalujeme"

To ale není zdaleka všechno. Věcí, které zaměstnanci nesmí nebo naopak musí, je mnohem více. „Je toho hodně, ale jen namátkou. Pracovník infocentra nesmí při vstupu zákazníka například jíst, hodnotí se, zda je dobře upraven, zda nepoužívá negativní formulace a tak dále," vypočítává pár příkladů Hodicová. „Naši zaměstnanci se samozřejmě neustále vzdělávají. Kromě odborných znalostí okolí, které prohlubují výměnou informací s kolegy z infocenter v celém regionu, se zdokonalují také v prodejních a komunikačních dovednostech," popisuje vedoucí.

Cyklisté se nedočkají

Co se zmíněného držáku na kola týká, nebude. „Bohužel, opravdu ne. Vzhledem k omezenému venkovnímu prostoru není nijak možné sem stojan umístit," podotkne závěrem sympatická úřednice.

Víte, že...

Turistické informační centrum u radnice neslouží pouze turistům, ale i místním obyvatelům? Veřejný internet, kopírování, předprodej vstupenek sítě Ticketportal nebo informace o dopravních spojeních jsou jen malým výčtem služeb, které nabízí. Samozřejmě se zde dozvíte informace o kulturních akcích ve městě i okolí a návštěvu Vám zpříjemní i nahlédnutí do galerie Kryt, ve které se v měsíčním cyklu konají výstavy známých i méně známých umělců.

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

 • 06. prosinec 2016

  Ústí nad Labem – Provozovatel letecké záchranky v Ústí nad Labem se bude vybírat znovu. Ministerstvo zdravotnictví zrušilo výsledky tendru. Nabídky posoudí nová komise, kterou odsouhlasila vláda.

 • 06. prosinec 2016

  Havraň – V testovacím provozu je zatím závod společnosti Yankee Candle v průmyslové zóně Joseph u Mostu. Čeká se na povolení zkušebního provozu, a teprve poté bude možno začít s ostrou výrobou. Společnost přesto u příležitosti slavnostního otevření nové továrny dovolila novinářům nafotit část provozu. Ne vše ale mohla media zaznamenat.

 • 03. prosinec 2016

  Chomutov - K poslednímu listopadovému dni přijala záchranná stanice v chomutovském zooparku již 308 zvířat. Nejčastěji to byli holubi, ježci, poštolky a rorýsi, ale i bobr nebo zajímavý zpěvný pták králíček ohnivý.

Reklama

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 09. listopad 2016

  Klášterec nad Ohří – Zámek Klášterec nad Ohří, bude mít ve čtvrtek 10. listopadu z technických důvodů zavřeno. Otevřen je jinak celoročně, přístupný veřejnosti není pouze dva týdny na přelomu roku.  

 • 06. listopad 2016

  Praha - Pokud přemýšlíte nad nákupem vánočních dárků, ale nechcete se tlačit v českých obchodních centrech, vyjeďte si za nákupy do ciziny. V Německu, Polsku, Londýně nebo exotické Dubaji nakoupíte výhodně všechny druhy zboží. Čas si navíc můžete zpestřit návštěvou tradičních vánočních trhů, procházkami po městě i prohlídkou světově unikátních obchodních center.

 • 05. listopad 2016

  Drážďany – Milovníci bruslení se mohou pokoušet o nejrůznější piruety či volné jízdy až do 27. listopadu na umělé ledové ploše na netradičním místě: V západním křídle terminálu drážďanského letiště.

 • 03. listopad 2016

  Teplice – V Jízdárně teplického zámku je od úterý 1. listopadu do neděle 6. listopadu vystavena replika Svatováclavské koruny. Koruna bude k vidění v rámci výstavy Severozápadní Čechy za vlády Lucemburků. Na sobotu 5. listopadu připravilo teplické muzeum dokonce komentované prohlídky Svatováclavské koruny.

 • 31. říjen 2016

  Chomutovsko – Lesy České republiky předaly veřejnosti nově vytvořenou stezku Velký Špičák.

Zajímavosti

 • 06. prosinec 2016

  Společně s objednaným stavebním materiálem dorazí kupujícímu také značné množství europalet. Nastává pak problém, co s nimi. V určitých případech je zpětně odkupuje dodavatel, ale dá se z nich vyrobit také řada nejrůznějších výrobků. Právě k druhému řešení se uchyluje většina lidí, protože převoz europalet do místa výkupny bývá problematický a náklady na převoz často převyšují jejich cenu.

 • 06. prosinec 2016

  Doba adventu je časem, kdy se setkáváme s přáteli nad sklenkou punče, kupujeme dárky pod stromeček a chystáme se na oslavy konce roku. Součástí příprav na nejkrásnější svátky v roce je i zútulňování domácího prostředí a s tím spojený úklid. Jak zařídit, aby pro vás letošní gruntování před Vánocemi nebylo strašákem, ale spíš milou povinností? Přinášíme pět osvědčených tipů.

 • 03. prosinec 2016

  Ústecký kraj - Veterináři bijí na poplach! Na český trh se z Německa dostalo několik desítek kilogramů solených sušených ryb druhu plotice obecná, u nichž je podezření na obsah nebezpečného jedu botulotoxinu. Inspektoři Státní veterinární správy informaci od německých dozorových orgánů obdrželi prostřednictvím systému rychlého varování "RASFF."

 • 21. listopad 2016

  Krásné Březno - Samice nosorožce tuponosého Zamba oslavila v sobotu 19. listopadu své šestačtyřicáté narozeniny. Do Ústí nad Labem dorazila přesně před 36 lety.

 • 18. listopad 2016

  Ústecký kraj - Celkem 239 výpůjček zaznamenaly České dráhy v půjčovnách kol v Ústeckém kraji. Je to o 147 více než v loňské premiérové sezóně. Cyklopůjčovny byly otevřené od 1. dubna do 31. října 2016, a to ve stanicích Děčín hlavní nádraží, Lovosice a Ústí nad Labem hlavní nádraží. Kola bylo možné vracet i v Roudnici nad Labem.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×