Zprávy

Dělníci při práci překopli plynovou přípojku. „Bál jsem se, že mi barák vyletí do luftu,“ říká jeden z obyvatel

Reklama

Hrušovany – Nastalý problém způsobil v obci pěkné pozdvižení. Rozezlení obyvatelé okolních domů zpovzdálí sledovali ze země unikající plyn, diskuse o tom, jak a co se mohlo stát, nebraly konce. „Strach? To víte, že jsem měl. Před pár dny jsem v novinách četl, jak někde vybouchl celý barák, tak abych se teď nebál. Vím já, co se může stát? Nějakej ožrala mi sem hodí vajgla a já mám barák v luftě," líčí rozčileně senior, u jehož domu k havárii došlo.

rwe58

„Bylo by horší, kdyby to šlo do domu"

Překopnutý plyn samozřejmě problém je, podle slov odborníků - plynařů to ale tak dramatické nebylo. „Daleko horší by bylo, kdyby plyn unikal do domu nebo nějakých dutých prostor. V tomto případě šlo všechno do volného prostoru, takže nic životu nebezpečného," vysvětluje zasahující profesionál.

„Problém? Neměli jsme..."

K přerušení přípojky došlo uprostřed obce u hlavního tahu z Chomutova na Žatec, obecní úřad zde nechává budovat novou autobusovou zastávku. Práce provádějící firma sice měla od síťařů vytyčené trasy, dělníkům se přesto podařilo plynové vedení přerušit. „Problém? Nevím, neměli jsme," tváří se udiveně jeden z party kopáčů, aby se po chvilce rozzářil, „jo, vy myslíte ten plyn? To nebylo nic závažného, to se opravilo."

„Kdyby vzali do ruky krumpáč, bylo by to v klidu"

Hrušovanští jsou ovšem jiného názoru. „Nic závažného? Tak to fakt nevím. Kdyby vzali frajeři do ruky krumpáč a nenajeli na to bagrem, bylo by to v pohodě," má jasno další z místních.

Jak ale podotkne opět jeden z plynařů, havárka by mohla nastat i při práci krumpáčem. „Nechci se jich nějak moc zastávat, stát by se to určitě nemělo, někdy to tak ale bohužel je. Stačí špatně položený nebo ostřejší kámen, ten se při nárazu pohne a neštěstí je na světě. Jestli ale skutečně jeli bagrem, pak se raději nevyjadřuji," přemýšlí nahlas opravář.

Nezbytná kontrola

V současné době by již mělo být vše v pořádku, včerejší trable se podařilo do zhruba hodinky vyřešit. Dnes sice plynárníci dorazili do Hrušovan znovu, už ale jen pro kontrolu. „Je to spíše takové preventivní. Prověřit, zda ještě někde něco neuniká a jestli je vše, jak má být," zakončuje plynař.

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

Reklama

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 09. listopad 2016

  Klášterec nad Ohří – Zámek Klášterec nad Ohří, bude mít ve čtvrtek 10. listopadu z technických důvodů zavřeno. Otevřen je jinak celoročně, přístupný veřejnosti není pouze dva týdny na přelomu roku.  

 • 06. listopad 2016

  Praha - Pokud přemýšlíte nad nákupem vánočních dárků, ale nechcete se tlačit v českých obchodních centrech, vyjeďte si za nákupy do ciziny. V Německu, Polsku, Londýně nebo exotické Dubaji nakoupíte výhodně všechny druhy zboží. Čas si navíc můžete zpestřit návštěvou tradičních vánočních trhů, procházkami po městě i prohlídkou světově unikátních obchodních center.

 • 05. listopad 2016

  Drážďany – Milovníci bruslení se mohou pokoušet o nejrůznější piruety či volné jízdy až do 27. listopadu na umělé ledové ploše na netradičním místě: V západním křídle terminálu drážďanského letiště.

 • 03. listopad 2016

  Teplice – V Jízdárně teplického zámku je od úterý 1. listopadu do neděle 6. listopadu vystavena replika Svatováclavské koruny. Koruna bude k vidění v rámci výstavy Severozápadní Čechy za vlády Lucemburků. Na sobotu 5. listopadu připravilo teplické muzeum dokonce komentované prohlídky Svatováclavské koruny.

 • 31. říjen 2016

  Chomutovsko – Lesy České republiky předaly veřejnosti nově vytvořenou stezku Velký Špičák.

Zajímavosti

 • 06. prosinec 2016

  Společně s objednaným stavebním materiálem dorazí kupujícímu také značné množství europalet. Nastává pak problém, co s nimi. V určitých případech je zpětně odkupuje dodavatel, ale dá se z nich vyrobit také řada nejrůznějších výrobků. Právě k druhému řešení se uchyluje většina lidí, protože převoz europalet do místa výkupny bývá problematický a náklady na převoz často převyšují jejich cenu.

 • 06. prosinec 2016

  Doba adventu je časem, kdy se setkáváme s přáteli nad sklenkou punče, kupujeme dárky pod stromeček a chystáme se na oslavy konce roku. Součástí příprav na nejkrásnější svátky v roce je i zútulňování domácího prostředí a s tím spojený úklid. Jak zařídit, aby pro vás letošní gruntování před Vánocemi nebylo strašákem, ale spíš milou povinností? Přinášíme pět osvědčených tipů.

 • 03. prosinec 2016

  Ústecký kraj - Veterináři bijí na poplach! Na český trh se z Německa dostalo několik desítek kilogramů solených sušených ryb druhu plotice obecná, u nichž je podezření na obsah nebezpečného jedu botulotoxinu. Inspektoři Státní veterinární správy informaci od německých dozorových orgánů obdrželi prostřednictvím systému rychlého varování "RASFF."

 • 21. listopad 2016

  Krásné Březno - Samice nosorožce tuponosého Zamba oslavila v sobotu 19. listopadu své šestačtyřicáté narozeniny. Do Ústí nad Labem dorazila přesně před 36 lety.

 • 18. listopad 2016

  Ústecký kraj - Celkem 239 výpůjček zaznamenaly České dráhy v půjčovnách kol v Ústeckém kraji. Je to o 147 více než v loňské premiérové sezóně. Cyklopůjčovny byly otevřené od 1. dubna do 31. října 2016, a to ve stanicích Děčín hlavní nádraží, Lovosice a Ústí nad Labem hlavní nádraží. Kola bylo možné vracet i v Roudnici nad Labem.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×