Zprávy

Dělníci při práci překopli plynovou přípojku. „Bál jsem se, že mi barák vyletí do luftu,“ říká jeden z obyvatel

Reklama

Hrušovany – Nastalý problém způsobil v obci pěkné pozdvižení. Rozezlení obyvatelé okolních domů zpovzdálí sledovali ze země unikající plyn, diskuse o tom, jak a co se mohlo stát, nebraly konce. „Strach? To víte, že jsem měl. Před pár dny jsem v novinách četl, jak někde vybouchl celý barák, tak abych se teď nebál. Vím já, co se může stát? Nějakej ožrala mi sem hodí vajgla a já mám barák v luftě," líčí rozčileně senior, u jehož domu k havárii došlo.

rwe58

„Bylo by horší, kdyby to šlo do domu"

Překopnutý plyn samozřejmě problém je, podle slov odborníků - plynařů to ale tak dramatické nebylo. „Daleko horší by bylo, kdyby plyn unikal do domu nebo nějakých dutých prostor. V tomto případě šlo všechno do volného prostoru, takže nic životu nebezpečného," vysvětluje zasahující profesionál.

„Problém? Neměli jsme..."

K přerušení přípojky došlo uprostřed obce u hlavního tahu z Chomutova na Žatec, obecní úřad zde nechává budovat novou autobusovou zastávku. Práce provádějící firma sice měla od síťařů vytyčené trasy, dělníkům se přesto podařilo plynové vedení přerušit. „Problém? Nevím, neměli jsme," tváří se udiveně jeden z party kopáčů, aby se po chvilce rozzářil, „jo, vy myslíte ten plyn? To nebylo nic závažného, to se opravilo."

„Kdyby vzali do ruky krumpáč, bylo by to v klidu"

Hrušovanští jsou ovšem jiného názoru. „Nic závažného? Tak to fakt nevím. Kdyby vzali frajeři do ruky krumpáč a nenajeli na to bagrem, bylo by to v pohodě," má jasno další z místních.

Jak ale podotkne opět jeden z plynařů, havárka by mohla nastat i při práci krumpáčem. „Nechci se jich nějak moc zastávat, stát by se to určitě nemělo, někdy to tak ale bohužel je. Stačí špatně položený nebo ostřejší kámen, ten se při nárazu pohne a neštěstí je na světě. Jestli ale skutečně jeli bagrem, pak se raději nevyjadřuji," přemýšlí nahlas opravář.

Nezbytná kontrola

V současné době by již mělo být vše v pořádku, včerejší trable se podařilo do zhruba hodinky vyřešit. Dnes sice plynárníci dorazili do Hrušovan znovu, už ale jen pro kontrolu. „Je to spíše takové preventivní. Prověřit, zda ještě někde něco neuniká a jestli je vše, jak má být," zakončuje plynař.

Doporučené články

Sport

 • 23. únor 2017

  Ústecký kraj - Květnové Mistrovství Evropy ve veslování, srpnové Mistrovství světa v kanoistice, půlmaraton či přátelské utkání českého fotbalového týmu, to jsou asi ty nejvýznamnější sportovní události tohoto roku konané v Ústeckém kraji.

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.

 • 05. únor 2017

  Chomutov - Modelka, spisovatelka a ředitelka nadačního fondu Veronika Kašáková si plní svůj další sen a opět myslí na děti z dětských domovů. Díky tomuto kroku si bude moci svůj sen realizovat také padesát dětí vyrůstajících bez rodin a dalších osmnáct dětí pozná, jak jsou krásné.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×