Zprávy

Cyklostezka za osmdesát milionů přivede kolaře z Chomutova až do Strupčic. Už se staví

Reklama

Most, Chomutov - Nová cyklostezka, která vyrůstá mezi Strupčicemi a Chomutovem, přivede kolaře až na Mostecko. Pokračuje její výstavba, která přijde na téměř osmdesát milionů korun. Přispěje na ni Evropská unie. Hotová má být za rok. Tato stezka je součástí páteřní cyklistické trasy od Nechranické přehrady přes Chomutov a Most, která vede dále v ose na Duchcov a Teplice.

Část stavěné cyklostezky ze Strupčic do Chomutova. Foto: Oldřich Hájek

Trasa stezky bude začínat v chomutovské ulici Tomáše ze Štítného, povede kolem Kamencového jezera a dále pak přes Otvice, Zaječice, Vrskmaň a odtud po hraně dolu Vršany až nad Strupčice, poblíž rozhledny Maják se bude stáčet k obci a skončí u strupčického sportovního areálu. Odtud pak může cyklista pokračovat po cyklotrase přes výsypku do Malého Března a dále do Havraně. Z Havraně se poté kolaři dostanou po cyklotrase a málo frekventované silnici do Líšnici, odkud vede značená cesta přes výsypku okolo hipodromu a golfového hřiště do Mostu.

U obce Strupčice už jsou položeny mnohasetmetrové základy budoucí cesty. "Vládne tam čilý stavební ruch," říká starosta obce Luděk Pěnkava. Obec novou stezky pro sportovce vítá. Její zprovozněním až do Strupčic se budou moci dostávat snadněji nejen chomutovští občané na už tak velmi navštěvovaný Sportovní areál ve Strupčicích, kde mohou využít tenisové kurty, bazén, plážový volejbal, minigolf nebo víceúčelové hřiště s mantinely.

Na trase Chomutov - Strupčice bude několik odpočinkových míst s dřevěnými lavicemi, stolem a přístřeškem i vyhlídkou na uhelný lom. 

Projekt financuje Ústecký kraj částkou 78,3 milionu korun za přispění dotace z ROPu Severozápad, která činí 66,5 milionu korun. Plánované dokončení cyklostezky se odhaduje na konec léta 2015. "Hlavním cílem projektu je zabezpečit další rozvoj kvality dopravní obslužnosti a propojení města Chomutov s jeho spádovou oblastí. Projekt si rovněž klade za cíl výrazně zvýšit podíl cyklistické dopravy a v neposlední řadě zvýšit bezpečnost cyklistů," uvádí Pavel Hajšman z Ústeckého kraje.

Doporučené články

Sport

 • 23. únor 2017

  Ústecký kraj - Květnové Mistrovství Evropy ve veslování, srpnové Mistrovství světa v kanoistice, půlmaraton či přátelské utkání českého fotbalového týmu, to jsou asi ty nejvýznamnější sportovní události tohoto roku konané v Ústeckém kraji.

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 25. únor 2017

  Ústecký kraj - Ústí nad Labem, Litoměřice a Děčín se v tomto pořadí staly v letošním roce nejpřívětivějšími městy pro podnikání. V rámci devátého ročníku stejnojmenného srovnávacího výzkumu Město pro byznys získaly nejvíc bodových ocenění. Ocenění převzali představitelé měst při setkání Svazu měst a obcí na krajském úřadu Ústeckého kraje.

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×