Zprávy

Technické služby loví z jezírek větve i odpadkové koše, nepořádek je tady téměř stálý

Reklama

Chomutov – Ve své péči mají Technické služby jezírko v Městském parku a na Březenecké. Vodní hladiny se kontrolují dvakrát týdně a téměř při každé kontrole se z nich loví nečistoty. Jedná se o větve či rostliny, výjimkou však není ani nepořádek vhozený vandaly.

jezirka247

„Jezírko s odpadky ztrácí svůj význam"

„Jezírka by měla sloužit především pro ozdobu a zpestření městského prostředí. Lidé si k nim chodí odpočinout a načerpat nové síly. Pokud k takovému místu přijdou a je zaházeno odpadky, ztrácí svůj význam," uvádí náměstek primátora Martin Klouda.

Pracovníci Technických služeb čistí jak vodní hladinu, tak i okolní břehy. „Na Březenecké kontrolujeme také česla, a pokud jsou zanesená, vyčistíme i ta," doplňuje vedoucí provozovny Veřejné zeleně Technických služeb města Chomutova Daniel Voborník.

PETky, kryty lamp, odpadkové koše

Jezírka i jejich okolí bývají zanesena větvemi či odumřelými rostlinami, o „bordel" se ale nezřídka postarají také vandalové. „Setkali jsme se už například s vhozeným odpadkovým košem nebo kryty od lamp veřejného osvětlení, často vodu někdo znečistí pytlíky či plastovými lahvemi," podotýká Voborník.

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×