Zprávy

Oranžové kolo neodpočívá ani o prázdninách, na Vysmátém létě se vyšlapalo přes 100 tisíc korun

Reklama

Kadaň – Právě proběhlý jedenáctý ročník Vysmátého léta (psali jsme zde) přinesl skvělou zábavu, ale také tradičně posloužil dobré věci. Vedle poslechu populárních kapel mohli návštěvníci šlapáním na Oranžovém kole Nadace ČEZ vydělat peníze pro občanská sdružení Naděje a Světlo Kadaň. A „cyklisté" se tentokrát vážně činili. Opřeli se do pedálů a dohromady vyšlapali 101 106 korun.

kolocez227

Každý návštěvník měl možnost strávit na Oranžovém kole jednu minutu a i přes neskutečné teploty dokázat, že mu akce není lhostejná. „Potěšilo nás, že stejně jako v minulých letech byl o Oranžové kolo velký zájem. Ukázalo se, že lidé nejsou lhostejní k potřebným, protože se do pedálů opírali s plným nasazením," uvedla ředitelka Nadace ČEZ Michaela Žemličková.

„Peníze využijeme pro mentálně postižený klienty"

Občanské sdružení Naděje vytváří a provozuje sítě veřejně prospěšných služeb založených na křesťanských principech. Zaměřuje se zejména na osamělé a zdravotně postižené občany, na rodiny, lidi sociálně vyloučené nebo jinak znevýhodněné s cílem podpořit jejich kompetence a zlepšit jejich vzájemné vztahy. Na kole pro něj návštěvníci festivalu vyšlapali částku 50 957 Kč. „V Kadani připravujeme k realizaci novou službu chráněného bydlení. Peníze proto využijeme na nákup vybavení do nových bytů pro naše mentálně handicapované klienty," řekla vedoucí kadaňské pobočky Naděje Miroslava Chrzová.

„Vybavíme klub DOpatra"

Občanské sdružení Světlo Kadaň se zabývá primární, sekundární a terciární prevencí drogových závislostí, terénní prací v sociálně vyloučených lokalitách a poskytováním služeb v rámci nízkoprahového zařízení pro děti a mládež, klub DOpatra. „Výtěžek v hodnotě 50 149 Kč použijeme na nákup vybavení do klubu DOpatra. V první řadě vybavíme malou studovnu, dále pořídíme nový nábytek do klubovny a nakoupíme materiál pro tvoření a hry," vysvětlil předseda sdružení Jan Hudák.

Šuplík dostal čtyři kola

Nadace ČEZ navíc letos přivezla do Kadaně čtyři dětská horská kola, která na hlavním podiu před koncertem Mig 21 převzal Jiří Štěrba, ředitel Domu dětí a mládeže Šuplík. „Kola u nás rozhodně zahálet nebudou. Pořádáme pro děti cyklovýlety a tato nová kola budou využívat děti, které bicykl nemají," dodává Štěrba.

Doporučené články

Sport

 • 23. únor 2017

  Ústecký kraj - Květnové Mistrovství Evropy ve veslování, srpnové Mistrovství světa v kanoistice, půlmaraton či přátelské utkání českého fotbalového týmu, to jsou asi ty nejvýznamnější sportovní události tohoto roku konané v Ústeckém kraji.

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.

 • 05. únor 2017

  Chomutov - Modelka, spisovatelka a ředitelka nadačního fondu Veronika Kašáková si plní svůj další sen a opět myslí na děti z dětských domovů. Díky tomuto kroku si bude moci svůj sen realizovat také padesát dětí vyrůstajících bez rodin a dalších osmnáct dětí pozná, jak jsou krásné.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×