Zprávy

Vlna veder vyhnala teploty nad třicítku, v následujících dnech by se mělo mírně ochladit

Reklama

Chomutovsko - V neděli vrcholila v České republice vlna veder, za kterou stál velmi teplý vzduch původem až z Afriky. Hned v úvodu nového týdne však počasí ovlivní oblast nižšího tlaku vzduchu, slunečnou oblohu vystřídá oblačnost a srážky.

pocasí207

Jižní proudění se změní na východní až severovýchodní, nicméně suchý pevninský vzduch se snadno prohřívá a ochlazení tak nebude nikterak výrazné. V Česku patřily v neděli k nejteplejším místům Doksany s více než 35°C, ani Chomutovsko však nezůstávalo příliš pozadu. Mezi patnáctou až osmnáctou hodinou odpolední zamířila teplota vzduchu až k 33°C, přičemž na přímém slunci bylo více než 40°C. V centrech měst pak teploměr díky zástavbě ukazoval ještě o několik stupňů více.

Lépe než ve Středomoří

V praxi to znamená, že jsme se u nás na severozápadě Čech dočkali teplejšího počasí než ve Středomoří. Takový Split naměřil lehce přes 30°C, řecký Rhodos okolo 15. hodiny hlásil rovných 30°C (v 18 hodin tu bylo 29.6°C), dokonce i v Káhiře bylo chladněji, a to o zhruba 1°C.

Co hlásí meteorologové?

V pondělí bude ještě poměrně teplo. Odpolední hodnoty by se měly pohybovat kolem 26 až 28°C, během celého dne je však nutné počítat s bouřkami či přeháňkami, které budou přechodně citelněji snižovat teplotu vzduchu. Vítr po celý den zůstane mírný s rychlostí do 11 km/h, v bouřkách dočasně zesílí.

V úterý bude obdobně, silnější srážky se přesunou více k jihovýchodu. Přes den počítejte s převládající polojasnou až oblačnou oblohou, opět se mohou objevit i přeháňky. Denní maxima hlásí meteorologové kolem okolo 25°C, dopoledne 18 až 20°C. Vítr oproti pondělku trochu zesílí, bude dosahovat rychlosti do 21 km/h.

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

Reklama

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 09. listopad 2016

  Klášterec nad Ohří – Zámek Klášterec nad Ohří, bude mít ve čtvrtek 10. listopadu z technických důvodů zavřeno. Otevřen je jinak celoročně, přístupný veřejnosti není pouze dva týdny na přelomu roku.  

 • 06. listopad 2016

  Praha - Pokud přemýšlíte nad nákupem vánočních dárků, ale nechcete se tlačit v českých obchodních centrech, vyjeďte si za nákupy do ciziny. V Německu, Polsku, Londýně nebo exotické Dubaji nakoupíte výhodně všechny druhy zboží. Čas si navíc můžete zpestřit návštěvou tradičních vánočních trhů, procházkami po městě i prohlídkou světově unikátních obchodních center.

 • 05. listopad 2016

  Drážďany – Milovníci bruslení se mohou pokoušet o nejrůznější piruety či volné jízdy až do 27. listopadu na umělé ledové ploše na netradičním místě: V západním křídle terminálu drážďanského letiště.

 • 03. listopad 2016

  Teplice – V Jízdárně teplického zámku je od úterý 1. listopadu do neděle 6. listopadu vystavena replika Svatováclavské koruny. Koruna bude k vidění v rámci výstavy Severozápadní Čechy za vlády Lucemburků. Na sobotu 5. listopadu připravilo teplické muzeum dokonce komentované prohlídky Svatováclavské koruny.

 • 31. říjen 2016

  Chomutovsko – Lesy České republiky předaly veřejnosti nově vytvořenou stezku Velký Špičák.

Zajímavosti

 • 06. prosinec 2016

  Společně s objednaným stavebním materiálem dorazí kupujícímu také značné množství europalet. Nastává pak problém, co s nimi. V určitých případech je zpětně odkupuje dodavatel, ale dá se z nich vyrobit také řada nejrůznějších výrobků. Právě k druhému řešení se uchyluje většina lidí, protože převoz europalet do místa výkupny bývá problematický a náklady na převoz často převyšují jejich cenu.

 • 06. prosinec 2016

  Doba adventu je časem, kdy se setkáváme s přáteli nad sklenkou punče, kupujeme dárky pod stromeček a chystáme se na oslavy konce roku. Součástí příprav na nejkrásnější svátky v roce je i zútulňování domácího prostředí a s tím spojený úklid. Jak zařídit, aby pro vás letošní gruntování před Vánocemi nebylo strašákem, ale spíš milou povinností? Přinášíme pět osvědčených tipů.

 • 03. prosinec 2016

  Ústecký kraj - Veterináři bijí na poplach! Na český trh se z Německa dostalo několik desítek kilogramů solených sušených ryb druhu plotice obecná, u nichž je podezření na obsah nebezpečného jedu botulotoxinu. Inspektoři Státní veterinární správy informaci od německých dozorových orgánů obdrželi prostřednictvím systému rychlého varování "RASFF."

 • 21. listopad 2016

  Krásné Březno - Samice nosorožce tuponosého Zamba oslavila v sobotu 19. listopadu své šestačtyřicáté narozeniny. Do Ústí nad Labem dorazila přesně před 36 lety.

 • 18. listopad 2016

  Ústecký kraj - Celkem 239 výpůjček zaznamenaly České dráhy v půjčovnách kol v Ústeckém kraji. Je to o 147 více než v loňské premiérové sezóně. Cyklopůjčovny byly otevřené od 1. dubna do 31. října 2016, a to ve stanicích Děčín hlavní nádraží, Lovosice a Ústí nad Labem hlavní nádraží. Kola bylo možné vracet i v Roudnici nad Labem.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×