Zprávy

Vlna veder vyhnala teploty nad třicítku, v následujících dnech by se mělo mírně ochladit

Reklama

Chomutovsko - V neděli vrcholila v České republice vlna veder, za kterou stál velmi teplý vzduch původem až z Afriky. Hned v úvodu nového týdne však počasí ovlivní oblast nižšího tlaku vzduchu, slunečnou oblohu vystřídá oblačnost a srážky.

pocasí207

Jižní proudění se změní na východní až severovýchodní, nicméně suchý pevninský vzduch se snadno prohřívá a ochlazení tak nebude nikterak výrazné. V Česku patřily v neděli k nejteplejším místům Doksany s více než 35°C, ani Chomutovsko však nezůstávalo příliš pozadu. Mezi patnáctou až osmnáctou hodinou odpolední zamířila teplota vzduchu až k 33°C, přičemž na přímém slunci bylo více než 40°C. V centrech měst pak teploměr díky zástavbě ukazoval ještě o několik stupňů více.

Lépe než ve Středomoří

V praxi to znamená, že jsme se u nás na severozápadě Čech dočkali teplejšího počasí než ve Středomoří. Takový Split naměřil lehce přes 30°C, řecký Rhodos okolo 15. hodiny hlásil rovných 30°C (v 18 hodin tu bylo 29.6°C), dokonce i v Káhiře bylo chladněji, a to o zhruba 1°C.

Co hlásí meteorologové?

V pondělí bude ještě poměrně teplo. Odpolední hodnoty by se měly pohybovat kolem 26 až 28°C, během celého dne je však nutné počítat s bouřkami či přeháňkami, které budou přechodně citelněji snižovat teplotu vzduchu. Vítr po celý den zůstane mírný s rychlostí do 11 km/h, v bouřkách dočasně zesílí.

V úterý bude obdobně, silnější srážky se přesunou více k jihovýchodu. Přes den počítejte s převládající polojasnou až oblačnou oblohou, opět se mohou objevit i přeháňky. Denní maxima hlásí meteorologové kolem okolo 25°C, dopoledne 18 až 20°C. Vítr oproti pondělku trochu zesílí, bude dosahovat rychlosti do 21 km/h.

Doporučené články

Sport

 • 23. únor 2017

  Ústecký kraj - Květnové Mistrovství Evropy ve veslování, srpnové Mistrovství světa v kanoistice, půlmaraton či přátelské utkání českého fotbalového týmu, to jsou asi ty nejvýznamnější sportovní události tohoto roku konané v Ústeckém kraji.

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 25. únor 2017

  Ústecký kraj - Ústí nad Labem, Litoměřice a Děčín se v tomto pořadí staly v letošním roce nejpřívětivějšími městy pro podnikání. V rámci devátého ročníku stejnojmenného srovnávacího výzkumu Město pro byznys získaly nejvíc bodových ocenění. Ocenění převzali představitelé měst při setkání Svazu měst a obcí na krajském úřadu Ústeckého kraje.

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×