Zprávy

Lidé s rakovinou najdou péči nejvyššího stupně opět i v Chomutově

Reklama

Chomutov – Onkologicky nemocní pacienti už se nebudou muset jezdit léčit jen do Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem. Krajská zdravotní rozšířila statut komplexního onkologického centra a opět bude mít možnost poskytovat onkologickou péči nejvyššího stupně nejen v krajském městě, ale také v chomutovské nemocnici.

Ilustrační foto: morgueFile free license

O úpravě poskytování komplexní onkologické péče v nemocnicích Krajské zdravotní nyní rozhodl ministr zdravotnictví ČR Svatopluk Němeček.

„Jsem rád, že pan ministr Němeček splnil svůj slib a zabýval se naším požadavkem na rozšíření komplexního onkologického centra o chomutovské pracoviště. Svým rozhodnutím nám umožní poskytovat onkologickou péči tak, aby za ní pacienti nemuseli složitě dojíždět na jediné místo napříč celým krajem. Novému představenstvu a vedení Krajské zdravotní se tak podařilo splnit jednu ze svých významných priorit", uvedl k rozhodnutí ministra Jiří Novák, předseda představenstva Krajské zdravotní.

„Toto rozhodnutí nám umožní, abychom přešli na systém poskytování onkologické péče, který je běžný u jiných, zejména fakultních nemocnic, kdy držitel statutu komplexního onkocentra má další, detašované pracoviště, které poskytuje léčbu v závislosti na potřebách pacientů v dané oblasti", doplnil Petr Fiala, generální ředitel Krajské zdravotní.

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×