Zprávy

Romskou bitku ukončil avizovaný příjezd strážníků, rozprchli se rychlostí „blesku“

Reklama

Chomutov – Mela jako ve westernovém filmu, pouze slepý klavírista v rohu místnosti chyběl. Rvačka asi sedmnácti osob romské národnosti se strhla v herně v Revoluční ulici. Než strážníci dorazili na místo, zmizeli „bojovníci" jako pára nad hrncem. Na „bitevním poli" zůstali pouze dva napadení, k nimž byla posléze přivolána záchranka.

bitka17

Hromadná pranice

Ke sváru došlo v neděli po deváté hodině večerní. „Dostali jsme telefonické hlášení, že se zde pere velké množství osob. Když pak během chvíle přijela motohlídka na místo, útočníci zde již nebyli. Podle očitých svědků prý před příjezdem strážníků „naskákali" do svých aut (audi, ford, BMW, mercedes) a zmizeli," líčí událost mluvčí Městské policie Vladimír Valenta.

„Proč se prali? To neřekli"

Neutekli ovšem všichni. Dvě osoby, a jak se posléze ukázalo, šlo o napadené, na místě zůstaly. „Oba muži vypověděli, že byli znenadání napadeni skupinou asi patnácti osob. Ti je prý zkopali po celém těle a uštědřili jim i několik ran pěstí. Jejich slova potvrdili i okolo stojící lidé," říká Valenta a závěrem dodává, „proč se ale takto občané z řad nepřizpůsobivých mezi sebou pobili, strážníkům neřekli. Protože oba napadené bolela hlava, byla přivolána záchranná služba."

Doporučené články

Sport

 • 23. únor 2017

  Ústecký kraj - Květnové Mistrovství Evropy ve veslování, srpnové Mistrovství světa v kanoistice, půlmaraton či přátelské utkání českého fotbalového týmu, to jsou asi ty nejvýznamnější sportovní události tohoto roku konané v Ústeckém kraji.

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 25. únor 2017

  Ústecký kraj - Ústí nad Labem, Litoměřice a Děčín se v tomto pořadí staly v letošním roce nejpřívětivějšími městy pro podnikání. V rámci devátého ročníku stejnojmenného srovnávacího výzkumu Město pro byznys získaly nejvíc bodových ocenění. Ocenění převzali představitelé měst při setkání Svazu měst a obcí na krajském úřadu Ústeckého kraje.

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×