Zprávy

Zóna Triangle ožije stavebním ruchem, jihokorejský Nexen podepsal smlouvu na „pneumatikovou“ továrnu

Reklama

Chomutovsko / Lounsko - Zóna Triangle ožije stavebním ruchem. Premiér Bohuslav Sobotka podepsal v Praze smlouvu se společností Nexen o výstavbě továrny na výrobu pneumatik. Podpis za Nexen připojil prezident firmy Kang Byung Joong. Jihokorejský výrobce zaměstná více než tisíc lidí a investovat chce skoro 23 miliard korun.

nexe306„I na menší pozemky máme zájemce"

„Dnes je v zóně Triangle zaměstnáno zhruba 1500 lidí. Pokud se naplní investice společnosti Nexen, znamená to další nárůst. Firmy, které tady dnes jsou, také signalizují, že se chtějí dále rozvíjet. Důležité je, že centrum zóny bude zaplněné, zůstanou zde jen menší pozemky, na které už také máme další zájemce. Myslím si, že právě příchodem této korejské společnosti bude Triangle naplněn tak, jak byly původní záměry," uvedl před uzavřením smlouvy pro Českou televizi hejtman Oldřich Bubeníček.

„Chci připomenout, že je to právě Ústecký kraj, který se dlouhodobě potýká s vysokou nezaměstnaností. Proto jsem velmi rád, že se podařilo po dohodě s jihokorejskou společností Nexen nasměrovat tuto investici právě do tohoto kraje," uvedl podle webu Ústeckého kraje premiér Bohuslav Sobotka po podpisu investiční smlouvy s Nexenem.

Třetí nejvyšší investice v historii ČR

Investice Nexenu je třetí největší v historii České republiky. Továrna by se měla začít stavět v roce 2015. První pneumatiky by z výrobní linky měly sjet za čtyři roky. Odhadem by se mělo vyrábět šest milionů kusů ročně.

O společnosti

Společnost Nexen Tire Corporation byla založena v roce 1942, v současnosti vyváží pneumatiky do 130 zemí světa. Sídlo firmy je v jihokorejském Jangsanu, kde je zaměstnáno 2275 lidí.

Investice Nexen Tire v Triangle

* V první fázi bude výše investice 22,8 miliardy korun.
* Investice NEXENU je třetí největší investicí v historii ČR.
* Výstavba továrny se uskuteční v průmyslové zóně Triangle u Žatce v Ústeckém kraji.
* Vytvořeno bude více než 1000 nových pracovních míst.
* Továrna se v první fázi bude rozkládat na 35 ha.
* Výroba pneumatik bude odhadem 6 milionů kusů za rok.
* Vyjednávání trvala 13 měsíců, ČR uspěla v boji o investici s Polskem.
* První kopnutí v místě výstavby je plánováno na rok 2015.
* V další etapě by mohlo dojít k rozšíření investice až na 45 miliard korun.
* V budoucnu by tak společnost NEXEN mohla zaměstnat více než 2 300 lidí.
* Továrna by se v další fázi rozkládala na celkem 70 ha.
* Vláda poskytne společnosti Nexen investiční pobídky až 3,8 miliardy korun

Doporučené články

Sport

 • 23. únor 2017

  Ústecký kraj - Květnové Mistrovství Evropy ve veslování, srpnové Mistrovství světa v kanoistice, půlmaraton či přátelské utkání českého fotbalového týmu, to jsou asi ty nejvýznamnější sportovní události tohoto roku konané v Ústeckém kraji.

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.

 • 05. únor 2017

  Chomutov - Modelka, spisovatelka a ředitelka nadačního fondu Veronika Kašáková si plní svůj další sen a opět myslí na děti z dětských domovů. Díky tomuto kroku si bude moci svůj sen realizovat také padesát dětí vyrůstajících bez rodin a dalších osmnáct dětí pozná, jak jsou krásné.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×