Zprávy

Pavel Hassman: „Dobrý makléř si může vydělat i několik set tisíc měsíčně, úspěch ale není zadarmo.“

Reklama

Chomutov – Šéf chomutovské pobočky světově proslulé realitní kanceláře Remax dobře ví, co říká. Zkoušeli jste sami někdy prodat, a tím je myšleno dobře prodat, byt, dům či jinou nemovitost? Pak tedy jistě víte, že to není nic jednoduchého. Chomutovský tým to ví také, přesto navzdory ekonomické situaci, konkurenci a lokalitě (lépe se prodává v Praze a dalších velkých městech) dokázal téměř nemožné. V měsíci dubnu se stal absolutní „remaxáckou" jedničkou v rámci celé republiky.

remax276

O jak velký úspěch se jedná a co vlastně cesta na vrchol obnáší, jsme se zeptali jednatele chomutovské pobočky Pavla Hassmana.

Nejdříve velká gratulace a pak první, zcela logická otázka. Je hodně těžké být nejlepší?
Děkuji. Je. Naše společnost má po republice přes sto poboček. Větší, menší, v každé samozřejmě jiný počet makléřů, podmínky to nejsou zcela rovnocenné. Jsou města, kde se prodává lépe a za více peněz, proto je náš výsledek vážně něco. Skvělá týmová práce. Jsme na sebe pyšní.

Po právu... Takovýto úspěch ale nepřijde ze dne na den...
To určitě ne. I tady se ale můžeme tak trochu pochlubit. Chomutov patří dlouhodobě a stabilně mezi TOP 7, navíc, v minulosti jsme u nás měli makléře měsíce a jednou jsme již také dosáhli stejného ocenění jako teď v dubnu. To už je ale déle.

Výsledky, o kterých mluvíte, jsou ale pořád takzvaně „interní". Sledujete také konkurenci? Jak si v tomto ohledu stojíte?
(úsměv) Samozřejmě sledujeme a vedeme si skvěle. Jsme nejlepší. A tím nyní nemyslím pouze Chomutov, ale Remax celkově. V republice, v Evropě, na světě. Nejsme sice největší, ale jednoznačně nejúspěšnější. A to jak v produkci na makléře, tak v počtu prodaných nemovitostí.

No, musím říci, že pochválit se dovedete...
(opět úsměv) Ono to tak ale vážně je. V podstatě se dá říci, že Remax udává trendy na nemovitostním trhu.

??? Dokáži si představit trendy na poli módy, v muzice a tak dále. Ale na trhu nemovitostí?
Ano. A není jich málo. Jako první kancelář v republice jsme začali pracovat pouze exkluzivně (jsme jediní zástupci klienta), což je dle mého názoru jediný možný a profesionálně správný způsob, jak zákazníka zastupovat. Jsem přesvědčen, že neexkluzivní smlouva je pro prodávající nevýhodná. Dále jsme například jako první přišli s fotkami makléřů na vizitkách a nabídkových plachtách, rozjíždíme ve světě běžné, u nás nové akce, nazvané Open House. Schválně, přijďte se podívat. Jednu takovou pořádáme zítra ve Spořicích (podrobnosti najdete zde). Je spousta věcí, které se dají dělat lépe. Dobrý makléř prostě nemůže usnout na vavřínech, pořád je co se učit.

Říkáte dobrý makléř. Je nějaký univerzální model, jaký by měl dobrý makléř být? Mladá žena, zralý muž...
Asi vás překvapím, ale nic takového. Jediné, co musí dobrý makléř mít, je hlad po úspěchu, za nějž je ochoten zaplatit nemalou cenu. Chceš si vydělat? Makej. Věnuj práci čas a nasazení. Možná to bude znít jako klišé, ale je potřeba velkého sebeobětování. A jak jsem řekl, na věku či pohlaví nezáleží. Jen pro zajímavost, zažil jsem i slepého makléře a věřte, byl neskutečně úspěšný.

Zmínil jste peníze. Kolik si tak makléř vydělá?
Dobrý nebo průměrný?

Dobrý samozřejmě.
Tak takový „borec" si může odnést i několik set tisíc měsíčně. Průměrný se pohybuje v desítkách tisíců. Ale opravdu je to o tom, kdo se jak snaží. Když někdo denně ráno kancelář odemyká a večer odchází poslední, celý den se věnuje jen a jen práci, udržuje stálý kontakt s klienty a to i třeba jen v tom smyslu, aby s nimi prohodil pár zdvořilostních slov, tak takový člověk dojde samozřejmě na vrchol. Víte, peníze by chtěli všichni, ne všichni jsou ale ochotni „dřít". Stará pravda říká, že když dva dělají totéž, není to vždy totéž. U nás to platí dvojnásob a někdy vážně rozhodují maličkosti.

Zaujal jste mě. Nabíráte?
Jistě. Tady mi to podepište...

Nechám si to projít hlavou (úsměv). Ale teď vážně, nabíráte?
Ano. Dveře máme stále otevřené. U nás dostane šanci každý, záleží jen na člověku samém.

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

Reklama

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 09. listopad 2016

  Klášterec nad Ohří – Zámek Klášterec nad Ohří, bude mít ve čtvrtek 10. listopadu z technických důvodů zavřeno. Otevřen je jinak celoročně, přístupný veřejnosti není pouze dva týdny na přelomu roku.  

 • 06. listopad 2016

  Praha - Pokud přemýšlíte nad nákupem vánočních dárků, ale nechcete se tlačit v českých obchodních centrech, vyjeďte si za nákupy do ciziny. V Německu, Polsku, Londýně nebo exotické Dubaji nakoupíte výhodně všechny druhy zboží. Čas si navíc můžete zpestřit návštěvou tradičních vánočních trhů, procházkami po městě i prohlídkou světově unikátních obchodních center.

 • 05. listopad 2016

  Drážďany – Milovníci bruslení se mohou pokoušet o nejrůznější piruety či volné jízdy až do 27. listopadu na umělé ledové ploše na netradičním místě: V západním křídle terminálu drážďanského letiště.

 • 03. listopad 2016

  Teplice – V Jízdárně teplického zámku je od úterý 1. listopadu do neděle 6. listopadu vystavena replika Svatováclavské koruny. Koruna bude k vidění v rámci výstavy Severozápadní Čechy za vlády Lucemburků. Na sobotu 5. listopadu připravilo teplické muzeum dokonce komentované prohlídky Svatováclavské koruny.

 • 31. říjen 2016

  Chomutovsko – Lesy České republiky předaly veřejnosti nově vytvořenou stezku Velký Špičák.

Zajímavosti

 • 06. prosinec 2016

  Společně s objednaným stavebním materiálem dorazí kupujícímu také značné množství europalet. Nastává pak problém, co s nimi. V určitých případech je zpětně odkupuje dodavatel, ale dá se z nich vyrobit také řada nejrůznějších výrobků. Právě k druhému řešení se uchyluje většina lidí, protože převoz europalet do místa výkupny bývá problematický a náklady na převoz často převyšují jejich cenu.

 • 06. prosinec 2016

  Doba adventu je časem, kdy se setkáváme s přáteli nad sklenkou punče, kupujeme dárky pod stromeček a chystáme se na oslavy konce roku. Součástí příprav na nejkrásnější svátky v roce je i zútulňování domácího prostředí a s tím spojený úklid. Jak zařídit, aby pro vás letošní gruntování před Vánocemi nebylo strašákem, ale spíš milou povinností? Přinášíme pět osvědčených tipů.

 • 03. prosinec 2016

  Ústecký kraj - Veterináři bijí na poplach! Na český trh se z Německa dostalo několik desítek kilogramů solených sušených ryb druhu plotice obecná, u nichž je podezření na obsah nebezpečného jedu botulotoxinu. Inspektoři Státní veterinární správy informaci od německých dozorových orgánů obdrželi prostřednictvím systému rychlého varování "RASFF."

 • 21. listopad 2016

  Krásné Březno - Samice nosorožce tuponosého Zamba oslavila v sobotu 19. listopadu své šestačtyřicáté narozeniny. Do Ústí nad Labem dorazila přesně před 36 lety.

 • 18. listopad 2016

  Ústecký kraj - Celkem 239 výpůjček zaznamenaly České dráhy v půjčovnách kol v Ústeckém kraji. Je to o 147 více než v loňské premiérové sezóně. Cyklopůjčovny byly otevřené od 1. dubna do 31. října 2016, a to ve stanicích Děčín hlavní nádraží, Lovosice a Ústí nad Labem hlavní nádraží. Kola bylo možné vracet i v Roudnici nad Labem.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×