Zprávy

Soutěž: Pojeďte s námi na cyklovýlet, úchvatný pohled na Kadaňsko z hory Úhošť ohromí

Reklama

Kadaň – Blíží se víkend, krásné dva dny volna, a když počasí dovolí, není ideálnější doby na menší cyklovýlet. Pohodovou a nenáročnou trasu pro vás připravili odborníci na slovo vzatí, bikeři z kadaňského Nevixu. To ale není zdaleka vše, kromě dobrého tipu můžete také vyhrát v naší soutěži, hrajeme o krásný cyklodres v hodnotě 900 korun.

kadan276

Vyjížďka na Úhošť

Jezdíte rádi na kole? A už jste viděli královskou Kadaň ze stolové hory Úhošť? Tato národní přírodní rezervace nabízí mnoho všem, kdo hledají čistou přírodu, památky i pouhou vyjížďku na kole.

Stolová hora Úhošť, rozpínající se přibližně kilometr a půl jižně od Kadaně, je skvělým místem na výlety pěšky i na kole. Kromě výjezdů a sjezdů nabízí nádherné výhledy do okolí a jedinečnou a neposkvrněnou faunu a flóru.

Do Zásady je to pohoda

Na Úhošť vede z Kadaně několik cest, nyní si popíšeme jednu z nich. Ne tu nejkratší, zato relativně snadno sjízdnou i pro nepříliš pokročilé cyklisty. Začínáme na „Kadaňském stupni" (na konci Nábřeží maxipsa Fíka, za hotelem Split), ze kterého vyrážíme na cyklostezku vedoucí podél Ohře (jedeme proti proudu směrem na Klášterec). Tato cesta je poklidná a nenáročná, jedná se o jediný úsek, který nevede do kopce. Podél řeky dojedeme do Zásady u Kadaně, malé vesnice pod úpatím samotné Úhoště. Zde se od řeky oddělíme a projedeme skrz Zásadu až na silnici (v podstatě není kam jinam uhnout). Na té zatočíme doleva a ujedeme přibližně 150 metrů, po kterých změníme směr znovu, tentokrát doprava, na polní cestu.

Stoupání mezi stromy

Po asi kilometru jízdy a posledních domech začíná les, přinášející prudké stoupání, kameny a kořeny v cestě. Střídání roviny a stoupání mezi stromy pokračuje přibližně 700 metrů. V této chvíli se nacházíme u informační tabule přímo pod horou a následuje poslední stoupání po vyznačené, zhruba 800 metrů dlouhé cestě (po travnatých políčcích mezi okolními stromy).

Za ten výhled to stojí

Po tomto posledním úseku se konečně dostáváme na Úhošť. Po okraji hory můžeme najet na stezku, vedoucí podél plošiny hory, velice dobře sjízdnou a bez větších překážek. Při cestě okolo západní části Úhoště máme výborný výhled na okolní kopce, Klášterec nad Ohří a od kamenné sochy pohanského boha na severní hraně stolové hory i na Kadaň. V další části stezky je na cestě dost kamenů, určitě se vyplatí větší obezřetnost.

Opatrně při sjezdu

Když dojedeme do lehce nižší části vrchu Úhoště, čeká nás sjezd po úpatí hory. Je podobně prudký, jako předchozí výjezd, plný velkých kamenů a povrch je zde místy lehce nestabilní. Po sjezdu už přichází pouze polní cesta směrem do Pokutic, kde se snadno napojíme na silnici, vedoucí rychle zpět ke „Kadaňskému stupni".

Celková délka trasy (tam i zpět): cca 20 km; Náročnost: Střední; Terén: Silnice, polní cesty, lesní cesty

Ondřej Míchal, Nevix Cyklosport Kadaň

dres276Soutěž

Jak bylo v úvodu napsáno, článek není pouze tipem na hezký výlet, ale také si s námi můžete zahrát o skvělou cenu, cyklodres (viz foto) v hodnotě 900 korun (není dána velikost, výherce si to své správné číslo vybere sám). Co pro výhru musíte udělat? Je to jednoduché. Stačí zodpovědět naši soutěžní otázku, správnou odpověď zaslat s vaším telefonním kontaktem na naši elektronickou adresu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a pak již jen čekat, zda se na vás usměje štěstí při losování. Uzávěrka soutěže bude v pondělí, 30. června v 12.00 hodin přesně.

Soutěžní otázka

Od kterého roku funguje v Kadani prodejna Nevix, Cyklosport? Malá nápověda, odpověď můžete najít zde.

Doporučené články

Sport

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Závodnice oddílu moderní gymnastky SC 80 Chomutov si ani mimo sezónu nedopřávají žádný zimní spánek. Po nadmíru úspěšném loňském roce, kdy v závodech pro jednotlivkyně vybojovaly 76 medailí a ve společných skladbách ještě přidaly dalších 36 cenných kovů, se do tréninků pustily hned 2. ledna. Za přísným tréninkovým režimem stojí nejen láska ke sportu, ale také změny pravidel v novém olympijském cyklu.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.

 • 05. únor 2017

  Chomutov - Modelka, spisovatelka a ředitelka nadačního fondu Veronika Kašáková si plní svůj další sen a opět myslí na děti z dětských domovů. Díky tomuto kroku si bude moci svůj sen realizovat také padesát dětí vyrůstajících bez rodin a dalších osmnáct dětí pozná, jak jsou krásné.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×