Zprávy

Soutěž: Pojeďte s námi na cyklovýlet, úchvatný pohled na Kadaňsko z hory Úhošť ohromí

Reklama

Kadaň – Blíží se víkend, krásné dva dny volna, a když počasí dovolí, není ideálnější doby na menší cyklovýlet. Pohodovou a nenáročnou trasu pro vás připravili odborníci na slovo vzatí, bikeři z kadaňského Nevixu. To ale není zdaleka vše, kromě dobrého tipu můžete také vyhrát v naší soutěži, hrajeme o krásný cyklodres v hodnotě 900 korun.

kadan276

Vyjížďka na Úhošť

Jezdíte rádi na kole? A už jste viděli královskou Kadaň ze stolové hory Úhošť? Tato národní přírodní rezervace nabízí mnoho všem, kdo hledají čistou přírodu, památky i pouhou vyjížďku na kole.

Stolová hora Úhošť, rozpínající se přibližně kilometr a půl jižně od Kadaně, je skvělým místem na výlety pěšky i na kole. Kromě výjezdů a sjezdů nabízí nádherné výhledy do okolí a jedinečnou a neposkvrněnou faunu a flóru.

Do Zásady je to pohoda

Na Úhošť vede z Kadaně několik cest, nyní si popíšeme jednu z nich. Ne tu nejkratší, zato relativně snadno sjízdnou i pro nepříliš pokročilé cyklisty. Začínáme na „Kadaňském stupni" (na konci Nábřeží maxipsa Fíka, za hotelem Split), ze kterého vyrážíme na cyklostezku vedoucí podél Ohře (jedeme proti proudu směrem na Klášterec). Tato cesta je poklidná a nenáročná, jedná se o jediný úsek, který nevede do kopce. Podél řeky dojedeme do Zásady u Kadaně, malé vesnice pod úpatím samotné Úhoště. Zde se od řeky oddělíme a projedeme skrz Zásadu až na silnici (v podstatě není kam jinam uhnout). Na té zatočíme doleva a ujedeme přibližně 150 metrů, po kterých změníme směr znovu, tentokrát doprava, na polní cestu.

Stoupání mezi stromy

Po asi kilometru jízdy a posledních domech začíná les, přinášející prudké stoupání, kameny a kořeny v cestě. Střídání roviny a stoupání mezi stromy pokračuje přibližně 700 metrů. V této chvíli se nacházíme u informační tabule přímo pod horou a následuje poslední stoupání po vyznačené, zhruba 800 metrů dlouhé cestě (po travnatých políčcích mezi okolními stromy).

Za ten výhled to stojí

Po tomto posledním úseku se konečně dostáváme na Úhošť. Po okraji hory můžeme najet na stezku, vedoucí podél plošiny hory, velice dobře sjízdnou a bez větších překážek. Při cestě okolo západní části Úhoště máme výborný výhled na okolní kopce, Klášterec nad Ohří a od kamenné sochy pohanského boha na severní hraně stolové hory i na Kadaň. V další části stezky je na cestě dost kamenů, určitě se vyplatí větší obezřetnost.

Opatrně při sjezdu

Když dojedeme do lehce nižší části vrchu Úhoště, čeká nás sjezd po úpatí hory. Je podobně prudký, jako předchozí výjezd, plný velkých kamenů a povrch je zde místy lehce nestabilní. Po sjezdu už přichází pouze polní cesta směrem do Pokutic, kde se snadno napojíme na silnici, vedoucí rychle zpět ke „Kadaňskému stupni".

Celková délka trasy (tam i zpět): cca 20 km; Náročnost: Střední; Terén: Silnice, polní cesty, lesní cesty

Ondřej Míchal, Nevix Cyklosport Kadaň

dres276Soutěž

Jak bylo v úvodu napsáno, článek není pouze tipem na hezký výlet, ale také si s námi můžete zahrát o skvělou cenu, cyklodres (viz foto) v hodnotě 900 korun (není dána velikost, výherce si to své správné číslo vybere sám). Co pro výhru musíte udělat? Je to jednoduché. Stačí zodpovědět naši soutěžní otázku, správnou odpověď zaslat s vaším telefonním kontaktem na naši elektronickou adresu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a pak již jen čekat, zda se na vás usměje štěstí při losování. Uzávěrka soutěže bude v pondělí, 30. června v 12.00 hodin přesně.

Soutěžní otázka

Od kterého roku funguje v Kadani prodejna Nevix, Cyklosport? Malá nápověda, odpověď můžete najít zde.

Doporučené články

Sport

 • 28. listopad 2016

  Ústecký kraj - Jezdci závodů do vrchu se letos naposledy setkali. V sobotu 26. listopadu proběhlo v mostecké Carbonia aréně vyhlášení sezony Triola Cup 2016. Jezdci měli ještě naposledy možnost změřit své schopnosti za volantem, tentokrát na motokárách.

 • 26. listopad 2016

  Most - Volné jízdy vlastním vozem po závodním okruhu mosteckého autodromu pro veřejnost The Most Winter Challenge pokračují dvěma termíny v prosinci.

 • 24. listopad 2016

  Chomutov - Hlavní cíl letošní zimní sezony – splnění limitu na seniorské mistrovství světa – se Tomášovi Frantovi nakonec podařilo splnit. V rakouském Grazu zaplaval 200 metrů znak za 1:53,69 a splnil dokonce ten přísnější limit, který mu zajišťuje letenku do kanadského Windsoru na mistrovství světa. Na to se vydá společně se stálicí české výpravy Simonou Baumrtovou, která úspěšně otestovala formu na Českém poháru v Brně.

Kauzy a témata

Reklama

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 09. listopad 2016

  Klášterec nad Ohří – Zámek Klášterec nad Ohří, bude mít ve čtvrtek 10. listopadu z technických důvodů zavřeno. Otevřen je jinak celoročně, přístupný veřejnosti není pouze dva týdny na přelomu roku.  

 • 06. listopad 2016

  Praha - Pokud přemýšlíte nad nákupem vánočních dárků, ale nechcete se tlačit v českých obchodních centrech, vyjeďte si za nákupy do ciziny. V Německu, Polsku, Londýně nebo exotické Dubaji nakoupíte výhodně všechny druhy zboží. Čas si navíc můžete zpestřit návštěvou tradičních vánočních trhů, procházkami po městě i prohlídkou světově unikátních obchodních center.

 • 05. listopad 2016

  Drážďany – Milovníci bruslení se mohou pokoušet o nejrůznější piruety či volné jízdy až do 27. listopadu na umělé ledové ploše na netradičním místě: V západním křídle terminálu drážďanského letiště.

 • 03. listopad 2016

  Teplice – V Jízdárně teplického zámku je od úterý 1. listopadu do neděle 6. listopadu vystavena replika Svatováclavské koruny. Koruna bude k vidění v rámci výstavy Severozápadní Čechy za vlády Lucemburků. Na sobotu 5. listopadu připravilo teplické muzeum dokonce komentované prohlídky Svatováclavské koruny.

 • 31. říjen 2016

  Chomutovsko – Lesy České republiky předaly veřejnosti nově vytvořenou stezku Velký Špičák.

Zajímavosti

 • 03. prosinec 2016

  Ústecký kraj - Veterináři bijí na poplach! Na český trh se z Německa dostalo několik desítek kilogramů solených sušených ryb druhu plotice obecná, u nichž je podezření na obsah nebezpečného jedu botulotoxinu. Inspektoři Státní veterinární správy informaci od německých dozorových orgánů obdrželi prostřednictvím systému rychlého varování "RASFF."

 • 21. listopad 2016

  Krásné Březno - Samice nosorožce tuponosého Zamba oslavila v sobotu 19. listopadu své šestačtyřicáté narozeniny. Do Ústí nad Labem dorazila přesně před 36 lety.

 • 18. listopad 2016

  Ústecký kraj - Celkem 239 výpůjček zaznamenaly České dráhy v půjčovnách kol v Ústeckém kraji. Je to o 147 více než v loňské premiérové sezóně. Cyklopůjčovny byly otevřené od 1. dubna do 31. října 2016, a to ve stanicích Děčín hlavní nádraží, Lovosice a Ústí nad Labem hlavní nádraží. Kola bylo možné vracet i v Roudnici nad Labem.

 • 16. listopad 2016

  Litoměřice - Litoměřická porodnice nově nabízí dva způsoby, kterými si mohou rodičky ulevit od porodních bolestí. Jde o již déle praktikovanou epidurální analgezii a nově také o podání entonoxu, někdy známého jako „rajský plyn“.

 • 14. listopad 2016

  ČR - V pondělí 14. listopadu 2016 nastal největší úplněk za posledních 68 let. Měsíc v úplňku dosáhne na obloze rekordního průměru a jasu - bude o 14 % větší ve svém průměru a o 30 % jasnější. Poslední takový měsíční superúplněk nastal 26. ledna 1948 a další takový nastane až 25. listopadu 2034. Poměrně velký superúplněk máme ale v paměti z roku 2011.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×