Zprávy

Kouzlo prázdninového Chomutova podpoří výstavy, festival i koncerty

Reklama

Chomutov - Chomutov bude žít kulturou i v letních měsících. Turisté mohou o prázdninách navštívit zajímavé expozice v muzeu a galeriích, ale také zdolat téměř třicetimetrový výšlap na Městskou věž. „V červenci a srpnu navštěvují město tisíce turistů, kteří chtějí poznat zdejší historii a kulturu. Zveme je například na výstavu chomutovských výtvarníků, fotografií našich předků či na prohlídku Městské věže s průvodcem a nevšedním překvapením," uvedl primátor města Jan Mareš.

orien266

Modrá krev z hrádku

Chomutovské muzeum až do konce prázdnin zaplní výstava „Rottenhanové a Buquoyové na Červeném hrádku". Jednu sobotu v červenci i v srpnu si ji mohou návštěvníci užít i s komentářem. „Autor výstavy Michal Bečvář přítomné provede expozicí v sobotu 26. července a 23. srpna, vždy od deseti hodin," doplnila kurátorka Oblastního muzea v Chomutově Renata Gubíková. Velmi zajímavé fotografie přinese výstava muzea Rodinné fotoalbum také v budově radnice. Ta ukáže obrázky našich předků z běžného života na české i německé straně hranic.

Tradiční dechovka v parku

Po celé prázdniny každé středeční odpoledne bude v městském parku znít dechová hudba. Tyto pravidelné koncerty od 16.30 lákají své příznivce k altánu v parku, kde se mohou zaposlouchat do známých melodií. Vypravit na hudbu do parku se můžete 2.; 9.; 16.; 23. a 30. července, dále pak 6.; 13.; 20. a 27. srpna. Hrát vám bude Hornický dechový orchestr a Staročeská dechovka J. Zástavy.

Hudby se ani o prázdninách nevzdají žáci Základní umělecké školy T. G. Masaryka. Pro širokou veřejnost přichystala škola již třetí ročník koncertu pod názvem Letní filharmonie 2014. Koncertu se zúčastní také hudebníci z umělecké školy v Kadani, Klášterci nad Ohří, Vejprtech, dále žáci ze saské Mozartovy společnosti, aktivní muzikanti přihlášení z celé Evropy a hráči orchestru Státní opery Chemnitz. Koncert začne 23. července v osm hodin večer v letním kině. Generální zkouška se uskuteční na náměstí 1. máje, ten samý den až do čtyř hodin odpoledne. Bude tak zároveň pozvánkou na večerní koncert.

vez266Kulturu přináší i knihovna

Středisko kulturních a knihovnických služeb také chystá na léto vyžití pro turisty i obyvatele města. Velmi zajímavé jistě budou koncerty. První z nich, A-session s bluegrassovou a gotickou hudbou, se uskuteční 30. července v atriu SKKS, na stejném místě si mohou lidé 23. srpna užít taneční a hudební show V rytmu Orientu. V galerii Lurago představí svá díla chomutovští umělci. Výstava pod názvem Chomutovský salon 2014 potrvá od 9. července do 22. srpna. Výstavní síň knihovny zaplní po celý červenec výstava Nadi Hoštové S pastelkou za zvířátky.

Po poznání městské historie a kultury návštěvníci jistě uvítají možnost, podívat se na to všechno pěkně svrchu. Jedinečnou příležitost k tomu budou mít na městské věži. Tam se o prázdninách budou konat komentované prohlídky od středy do neděle a ve vybrané dny je obohatí divadelní scénky. Z téměř třicetimetrové výšky ochozu padesátimetrové věže budou mít turisté město jako na dlani, při výstupu i po něm se navíc dozví mnoho zajímavostí o věži samotné i o minulosti města. „V jednotlivých mezipatrech připraví divadelníci tematické scénky a přidají tak mluvenému slovu další rozměr," dodala ředitelka SKKS Marie Laurinová.

Obnaženi

Celý jeden prázdninový týden bude kultura z Chomutova přímo sálat. Od 9. do 16. srpna se totiž bude konat festival Obnaženi. Ten veřejnosti ukáže alternativní umění. Sedm dní bude plných worskhopů jógy, divadla či fotografie. Dále návštěvníci shlédnou mnoho tanečních i hudebních vystoupení.

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

 • 06. prosinec 2016

  Ústí nad Labem – Provozovatel letecké záchranky v Ústí nad Labem se bude vybírat znovu. Ministerstvo zdravotnictví zrušilo výsledky tendru. Nabídky posoudí nová komise, kterou odsouhlasila vláda.

 • 06. prosinec 2016

  Havraň – V testovacím provozu je zatím závod společnosti Yankee Candle v průmyslové zóně Joseph u Mostu. Čeká se na povolení zkušebního provozu, a teprve poté bude možno začít s ostrou výrobou. Společnost přesto u příležitosti slavnostního otevření nové továrny dovolila novinářům nafotit část provozu. Ne vše ale mohla media zaznamenat.

 • 03. prosinec 2016

  Chomutov - K poslednímu listopadovému dni přijala záchranná stanice v chomutovském zooparku již 308 zvířat. Nejčastěji to byli holubi, ježci, poštolky a rorýsi, ale i bobr nebo zajímavý zpěvný pták králíček ohnivý.

Reklama

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 09. listopad 2016

  Klášterec nad Ohří – Zámek Klášterec nad Ohří, bude mít ve čtvrtek 10. listopadu z technických důvodů zavřeno. Otevřen je jinak celoročně, přístupný veřejnosti není pouze dva týdny na přelomu roku.  

 • 06. listopad 2016

  Praha - Pokud přemýšlíte nad nákupem vánočních dárků, ale nechcete se tlačit v českých obchodních centrech, vyjeďte si za nákupy do ciziny. V Německu, Polsku, Londýně nebo exotické Dubaji nakoupíte výhodně všechny druhy zboží. Čas si navíc můžete zpestřit návštěvou tradičních vánočních trhů, procházkami po městě i prohlídkou světově unikátních obchodních center.

 • 05. listopad 2016

  Drážďany – Milovníci bruslení se mohou pokoušet o nejrůznější piruety či volné jízdy až do 27. listopadu na umělé ledové ploše na netradičním místě: V západním křídle terminálu drážďanského letiště.

 • 03. listopad 2016

  Teplice – V Jízdárně teplického zámku je od úterý 1. listopadu do neděle 6. listopadu vystavena replika Svatováclavské koruny. Koruna bude k vidění v rámci výstavy Severozápadní Čechy za vlády Lucemburků. Na sobotu 5. listopadu připravilo teplické muzeum dokonce komentované prohlídky Svatováclavské koruny.

 • 31. říjen 2016

  Chomutovsko – Lesy České republiky předaly veřejnosti nově vytvořenou stezku Velký Špičák.

Zajímavosti

 • 06. prosinec 2016

  Společně s objednaným stavebním materiálem dorazí kupujícímu také značné množství europalet. Nastává pak problém, co s nimi. V určitých případech je zpětně odkupuje dodavatel, ale dá se z nich vyrobit také řada nejrůznějších výrobků. Právě k druhému řešení se uchyluje většina lidí, protože převoz europalet do místa výkupny bývá problematický a náklady na převoz často převyšují jejich cenu.

 • 06. prosinec 2016

  Doba adventu je časem, kdy se setkáváme s přáteli nad sklenkou punče, kupujeme dárky pod stromeček a chystáme se na oslavy konce roku. Součástí příprav na nejkrásnější svátky v roce je i zútulňování domácího prostředí a s tím spojený úklid. Jak zařídit, aby pro vás letošní gruntování před Vánocemi nebylo strašákem, ale spíš milou povinností? Přinášíme pět osvědčených tipů.

 • 03. prosinec 2016

  Ústecký kraj - Veterináři bijí na poplach! Na český trh se z Německa dostalo několik desítek kilogramů solených sušených ryb druhu plotice obecná, u nichž je podezření na obsah nebezpečného jedu botulotoxinu. Inspektoři Státní veterinární správy informaci od německých dozorových orgánů obdrželi prostřednictvím systému rychlého varování "RASFF."

 • 21. listopad 2016

  Krásné Březno - Samice nosorožce tuponosého Zamba oslavila v sobotu 19. listopadu své šestačtyřicáté narozeniny. Do Ústí nad Labem dorazila přesně před 36 lety.

 • 18. listopad 2016

  Ústecký kraj - Celkem 239 výpůjček zaznamenaly České dráhy v půjčovnách kol v Ústeckém kraji. Je to o 147 více než v loňské premiérové sezóně. Cyklopůjčovny byly otevřené od 1. dubna do 31. října 2016, a to ve stanicích Děčín hlavní nádraží, Lovosice a Ústí nad Labem hlavní nádraží. Kola bylo možné vracet i v Roudnici nad Labem.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×