Zprávy

Kouzlo prázdninového Chomutova podpoří výstavy, festival i koncerty

Reklama

Chomutov - Chomutov bude žít kulturou i v letních měsících. Turisté mohou o prázdninách navštívit zajímavé expozice v muzeu a galeriích, ale také zdolat téměř třicetimetrový výšlap na Městskou věž. „V červenci a srpnu navštěvují město tisíce turistů, kteří chtějí poznat zdejší historii a kulturu. Zveme je například na výstavu chomutovských výtvarníků, fotografií našich předků či na prohlídku Městské věže s průvodcem a nevšedním překvapením," uvedl primátor města Jan Mareš.

orien266

Modrá krev z hrádku

Chomutovské muzeum až do konce prázdnin zaplní výstava „Rottenhanové a Buquoyové na Červeném hrádku". Jednu sobotu v červenci i v srpnu si ji mohou návštěvníci užít i s komentářem. „Autor výstavy Michal Bečvář přítomné provede expozicí v sobotu 26. července a 23. srpna, vždy od deseti hodin," doplnila kurátorka Oblastního muzea v Chomutově Renata Gubíková. Velmi zajímavé fotografie přinese výstava muzea Rodinné fotoalbum také v budově radnice. Ta ukáže obrázky našich předků z běžného života na české i německé straně hranic.

Tradiční dechovka v parku

Po celé prázdniny každé středeční odpoledne bude v městském parku znít dechová hudba. Tyto pravidelné koncerty od 16.30 lákají své příznivce k altánu v parku, kde se mohou zaposlouchat do známých melodií. Vypravit na hudbu do parku se můžete 2.; 9.; 16.; 23. a 30. července, dále pak 6.; 13.; 20. a 27. srpna. Hrát vám bude Hornický dechový orchestr a Staročeská dechovka J. Zástavy.

Hudby se ani o prázdninách nevzdají žáci Základní umělecké školy T. G. Masaryka. Pro širokou veřejnost přichystala škola již třetí ročník koncertu pod názvem Letní filharmonie 2014. Koncertu se zúčastní také hudebníci z umělecké školy v Kadani, Klášterci nad Ohří, Vejprtech, dále žáci ze saské Mozartovy společnosti, aktivní muzikanti přihlášení z celé Evropy a hráči orchestru Státní opery Chemnitz. Koncert začne 23. července v osm hodin večer v letním kině. Generální zkouška se uskuteční na náměstí 1. máje, ten samý den až do čtyř hodin odpoledne. Bude tak zároveň pozvánkou na večerní koncert.

vez266Kulturu přináší i knihovna

Středisko kulturních a knihovnických služeb také chystá na léto vyžití pro turisty i obyvatele města. Velmi zajímavé jistě budou koncerty. První z nich, A-session s bluegrassovou a gotickou hudbou, se uskuteční 30. července v atriu SKKS, na stejném místě si mohou lidé 23. srpna užít taneční a hudební show V rytmu Orientu. V galerii Lurago představí svá díla chomutovští umělci. Výstava pod názvem Chomutovský salon 2014 potrvá od 9. července do 22. srpna. Výstavní síň knihovny zaplní po celý červenec výstava Nadi Hoštové S pastelkou za zvířátky.

Po poznání městské historie a kultury návštěvníci jistě uvítají možnost, podívat se na to všechno pěkně svrchu. Jedinečnou příležitost k tomu budou mít na městské věži. Tam se o prázdninách budou konat komentované prohlídky od středy do neděle a ve vybrané dny je obohatí divadelní scénky. Z téměř třicetimetrové výšky ochozu padesátimetrové věže budou mít turisté město jako na dlani, při výstupu i po něm se navíc dozví mnoho zajímavostí o věži samotné i o minulosti města. „V jednotlivých mezipatrech připraví divadelníci tematické scénky a přidají tak mluvenému slovu další rozměr," dodala ředitelka SKKS Marie Laurinová.

Obnaženi

Celý jeden prázdninový týden bude kultura z Chomutova přímo sálat. Od 9. do 16. srpna se totiž bude konat festival Obnaženi. Ten veřejnosti ukáže alternativní umění. Sedm dní bude plných worskhopů jógy, divadla či fotografie. Dále návštěvníci shlédnou mnoho tanečních i hudebních vystoupení.

Doporučené články

Sport

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Závodnice oddílu moderní gymnastky SC 80 Chomutov si ani mimo sezónu nedopřávají žádný zimní spánek. Po nadmíru úspěšném loňském roce, kdy v závodech pro jednotlivkyně vybojovaly 76 medailí a ve společných skladbách ještě přidaly dalších 36 cenných kovů, se do tréninků pustily hned 2. ledna. Za přísným tréninkovým režimem stojí nejen láska ke sportu, ale také změny pravidel v novém olympijském cyklu.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.

 • 05. únor 2017

  Chomutov - Modelka, spisovatelka a ředitelka nadačního fondu Veronika Kašáková si plní svůj další sen a opět myslí na děti z dětských domovů. Díky tomuto kroku si bude moci svůj sen realizovat také padesát dětí vyrůstajících bez rodin a dalších osmnáct dětí pozná, jak jsou krásné.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×