Zprávy

Druhý ročník akce „Žijeme tady 2014“ zahájily mateřinky, pokračuje se zítra na Domovince

Reklama

Chomutov – Loni si projekt chomutovského „Domečku" odbyl svoji velkou premiéru, letos se na úspěch snaží navázat dalším pokračováním. „Akci jsme rozdělili na tři třetiny. První se odehrála dnes dopoledne, druhá proběhne zítra a třetí bude 30. srpna ve spojení s tradiční Barevnou planetou," říká duchovní otec projektu, ředitel Domu dětí a mládeže Milan März.

zijemetady246

Začali to nejmenší

Jak titulek napovídá, minisérii akcí zahájily dnes dopoledne děti z mateřských škol, kdy si v Městské sportovní hale užily zábavné sportovní minihrátky.

Každé kolečko pomáhá

Další díl proběhne již zítra v areálu Domovinka (plochá dráha) od devíti do sedmnácti hodin. Dopoledne bude určeno pro žáky základních a středních škol, odpoledne pak pro všechny ostatní. Pobavit se budete moci při sportovních turnajích, soutěžích a dalších netradičních disciplínách, připraven je bohatý doprovodný a poučný program. Můžete se také zapojit do druhého ročníku „Každé kolečko pomáhá" a za 5 korun jízdou na kole či bruslích po místním okruhu přispět na dobrou věc.

Krásný závěr prázdnin

Poslední část nachystali organizátoři na konec prázdnin, konkrétně na 30. srpna. Od deseti do dvaadvaceti hodin se budete moci vypravit do areálu Letního kina, které ožije společným koncertem Barevná planeta / Žijeme tady. Na místě si také budete moci vyzkoušet různé řemeslné a výtvarné dílny. „Opět vystoupí báječní The Tap Tap, opět někomu tak trošku pomůžeme, opět se budeme bavit. Přijďte se podívat, těšíme se na vaši návštěvu," zve na všechny akce Milan März.

Doporučené články

Sport

 • 23. únor 2017

  Ústecký kraj - Květnové Mistrovství Evropy ve veslování, srpnové Mistrovství světa v kanoistice, půlmaraton či přátelské utkání českého fotbalového týmu, to jsou asi ty nejvýznamnější sportovní události tohoto roku konané v Ústeckém kraji.

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 25. únor 2017

  Ústecký kraj - Ústí nad Labem, Litoměřice a Děčín se v tomto pořadí staly v letošním roce nejpřívětivějšími městy pro podnikání. V rámci devátého ročníku stejnojmenného srovnávacího výzkumu Město pro byznys získaly nejvíc bodových ocenění. Ocenění převzali představitelé měst při setkání Svazu měst a obcí na krajském úřadu Ústeckého kraje.

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×