Zprávy

Opilci se opět předvedli. „Mrzí mě, že jsem pozvracel zrovna dětské hřiště,“ kál se jeden z výtečníků

Reklama

Chomutov – V poslední době není týdne, aby strážníci nesbírali z ulic jednoho, dva či více opilců. Ustelou si, kde je napadne, centrum města, parčíky, v horších případech chodníky a silnice. Výjimkou nebylo ani uplynulých sedm dní, tentokrát to odnesla „horní část" města. Tři alkoholické případy navíc završil feťák, který se své „vášni" oddával bez skrupulí uprostřed sídliště.

opilec226

„Jen jsem tady odpočíval"

Poprvé vyjížděli chomutovští strážníci začátkem týdne. „Přijali jsme telefonické oznámení, že se v Jirkovské ulici na dětském hřišti povaluje opilý člověk, který ho navíc znečistil zvratky," popisuje první z případů mluvčí Městské policie Vladimír Valenta. Když strážníci dorazili na udané místo a „znaveného" člověka probrali k životu, nestačili se divit. „Čtyřiadvacetiletý Jirkovan z řad nepřizpůsobivých vylíčil, kolik toho vypil, na hřišti prý pouze odpočíval a pak že se mu udělalo špatně. Také ho prý mrzí, že to odneslo právě dětské hřiště a nakonec po sobě z vlastní iniciativy uklidil. Omluvil se a souhlasil i s blokovou pokutou," pokračuje Valenta.

„Najednou jsem usnul"

K dalším dvěma případům vyjížděli muži zákona hned o den později. Nejprve do ulice Pod Břízami, kde se v bdělém stavu neudržel třiadvacetiletý muž, opět Jirkovan. „Něco jsem vypil a najednou jsem usnul," uvedl po probuzení strážníkům. Jejich pomoc prý nepotřebuje. Nakonec sám odkráčel směrem na sousední město.

Kvůli stejnému problému zasahovala hlídka o pár minut později na Kamenném Vrchu. Tady bohužel pán neurazil z hospody ani dvacet metrů. „Muž ležel před restaurací, stěží komunikoval, nemohl ani uvést své jméno a bydliště. Jeho stav si vyžádal převoz do nemocnice," uvádí mluvčí.

Ani se neschovával

Trojici alkoholových zásahů nakonec doplnil toluenový čichač. Ten se nijak nerozpakoval a své propriety vybalil přímo na veřejnosti. „Dostali jsme hlášení, že na Zahradní, před vchodem jednoho z domů, sedí muž, čichající toluen. Strážníci při kontrole zjistili, že se jedná o jednatřicetiletého narkomana z Kamenné. Jakoukoliv pomoc odmítal, proto byl hlídkou z místa pouze důrazně vykázán," zakončuje Valenta.

Doporučené články

Sport

 • 23. únor 2017

  Ústecký kraj - Květnové Mistrovství Evropy ve veslování, srpnové Mistrovství světa v kanoistice, půlmaraton či přátelské utkání českého fotbalového týmu, to jsou asi ty nejvýznamnější sportovní události tohoto roku konané v Ústeckém kraji.

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 25. únor 2017

  Ústecký kraj - Ústí nad Labem, Litoměřice a Děčín se v tomto pořadí staly v letošním roce nejpřívětivějšími městy pro podnikání. V rámci devátého ročníku stejnojmenného srovnávacího výzkumu Město pro byznys získaly nejvíc bodových ocenění. Ocenění převzali představitelé měst při setkání Svazu měst a obcí na krajském úřadu Ústeckého kraje.

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×