Zprávy

Opilci se opět předvedli. „Mrzí mě, že jsem pozvracel zrovna dětské hřiště,“ kál se jeden z výtečníků

Reklama

Chomutov – V poslední době není týdne, aby strážníci nesbírali z ulic jednoho, dva či více opilců. Ustelou si, kde je napadne, centrum města, parčíky, v horších případech chodníky a silnice. Výjimkou nebylo ani uplynulých sedm dní, tentokrát to odnesla „horní část" města. Tři alkoholické případy navíc završil feťák, který se své „vášni" oddával bez skrupulí uprostřed sídliště.

opilec226

„Jen jsem tady odpočíval"

Poprvé vyjížděli chomutovští strážníci začátkem týdne. „Přijali jsme telefonické oznámení, že se v Jirkovské ulici na dětském hřišti povaluje opilý člověk, který ho navíc znečistil zvratky," popisuje první z případů mluvčí Městské policie Vladimír Valenta. Když strážníci dorazili na udané místo a „znaveného" člověka probrali k životu, nestačili se divit. „Čtyřiadvacetiletý Jirkovan z řad nepřizpůsobivých vylíčil, kolik toho vypil, na hřišti prý pouze odpočíval a pak že se mu udělalo špatně. Také ho prý mrzí, že to odneslo právě dětské hřiště a nakonec po sobě z vlastní iniciativy uklidil. Omluvil se a souhlasil i s blokovou pokutou," pokračuje Valenta.

„Najednou jsem usnul"

K dalším dvěma případům vyjížděli muži zákona hned o den později. Nejprve do ulice Pod Břízami, kde se v bdělém stavu neudržel třiadvacetiletý muž, opět Jirkovan. „Něco jsem vypil a najednou jsem usnul," uvedl po probuzení strážníkům. Jejich pomoc prý nepotřebuje. Nakonec sám odkráčel směrem na sousední město.

Kvůli stejnému problému zasahovala hlídka o pár minut později na Kamenném Vrchu. Tady bohužel pán neurazil z hospody ani dvacet metrů. „Muž ležel před restaurací, stěží komunikoval, nemohl ani uvést své jméno a bydliště. Jeho stav si vyžádal převoz do nemocnice," uvádí mluvčí.

Ani se neschovával

Trojici alkoholových zásahů nakonec doplnil toluenový čichač. Ten se nijak nerozpakoval a své propriety vybalil přímo na veřejnosti. „Dostali jsme hlášení, že na Zahradní, před vchodem jednoho z domů, sedí muž, čichající toluen. Strážníci při kontrole zjistili, že se jedná o jednatřicetiletého narkomana z Kamenné. Jakoukoliv pomoc odmítal, proto byl hlídkou z místa pouze důrazně vykázán," zakončuje Valenta.

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

 • 06. prosinec 2016

  Ústí nad Labem – Provozovatel letecké záchranky v Ústí nad Labem se bude vybírat znovu. Ministerstvo zdravotnictví zrušilo výsledky tendru. Nabídky posoudí nová komise, kterou odsouhlasila vláda.

 • 06. prosinec 2016

  Havraň – V testovacím provozu je zatím závod společnosti Yankee Candle v průmyslové zóně Joseph u Mostu. Čeká se na povolení zkušebního provozu, a teprve poté bude možno začít s ostrou výrobou. Společnost přesto u příležitosti slavnostního otevření nové továrny dovolila novinářům nafotit část provozu. Ne vše ale mohla media zaznamenat.

 • 03. prosinec 2016

  Chomutov - K poslednímu listopadovému dni přijala záchranná stanice v chomutovském zooparku již 308 zvířat. Nejčastěji to byli holubi, ježci, poštolky a rorýsi, ale i bobr nebo zajímavý zpěvný pták králíček ohnivý.

Reklama

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 09. listopad 2016

  Klášterec nad Ohří – Zámek Klášterec nad Ohří, bude mít ve čtvrtek 10. listopadu z technických důvodů zavřeno. Otevřen je jinak celoročně, přístupný veřejnosti není pouze dva týdny na přelomu roku.  

 • 06. listopad 2016

  Praha - Pokud přemýšlíte nad nákupem vánočních dárků, ale nechcete se tlačit v českých obchodních centrech, vyjeďte si za nákupy do ciziny. V Německu, Polsku, Londýně nebo exotické Dubaji nakoupíte výhodně všechny druhy zboží. Čas si navíc můžete zpestřit návštěvou tradičních vánočních trhů, procházkami po městě i prohlídkou světově unikátních obchodních center.

 • 05. listopad 2016

  Drážďany – Milovníci bruslení se mohou pokoušet o nejrůznější piruety či volné jízdy až do 27. listopadu na umělé ledové ploše na netradičním místě: V západním křídle terminálu drážďanského letiště.

 • 03. listopad 2016

  Teplice – V Jízdárně teplického zámku je od úterý 1. listopadu do neděle 6. listopadu vystavena replika Svatováclavské koruny. Koruna bude k vidění v rámci výstavy Severozápadní Čechy za vlády Lucemburků. Na sobotu 5. listopadu připravilo teplické muzeum dokonce komentované prohlídky Svatováclavské koruny.

 • 31. říjen 2016

  Chomutovsko – Lesy České republiky předaly veřejnosti nově vytvořenou stezku Velký Špičák.

Zajímavosti

 • 06. prosinec 2016

  Společně s objednaným stavebním materiálem dorazí kupujícímu také značné množství europalet. Nastává pak problém, co s nimi. V určitých případech je zpětně odkupuje dodavatel, ale dá se z nich vyrobit také řada nejrůznějších výrobků. Právě k druhému řešení se uchyluje většina lidí, protože převoz europalet do místa výkupny bývá problematický a náklady na převoz často převyšují jejich cenu.

 • 06. prosinec 2016

  Doba adventu je časem, kdy se setkáváme s přáteli nad sklenkou punče, kupujeme dárky pod stromeček a chystáme se na oslavy konce roku. Součástí příprav na nejkrásnější svátky v roce je i zútulňování domácího prostředí a s tím spojený úklid. Jak zařídit, aby pro vás letošní gruntování před Vánocemi nebylo strašákem, ale spíš milou povinností? Přinášíme pět osvědčených tipů.

 • 03. prosinec 2016

  Ústecký kraj - Veterináři bijí na poplach! Na český trh se z Německa dostalo několik desítek kilogramů solených sušených ryb druhu plotice obecná, u nichž je podezření na obsah nebezpečného jedu botulotoxinu. Inspektoři Státní veterinární správy informaci od německých dozorových orgánů obdrželi prostřednictvím systému rychlého varování "RASFF."

 • 21. listopad 2016

  Krásné Březno - Samice nosorožce tuponosého Zamba oslavila v sobotu 19. listopadu své šestačtyřicáté narozeniny. Do Ústí nad Labem dorazila přesně před 36 lety.

 • 18. listopad 2016

  Ústecký kraj - Celkem 239 výpůjček zaznamenaly České dráhy v půjčovnách kol v Ústeckém kraji. Je to o 147 více než v loňské premiérové sezóně. Cyklopůjčovny byly otevřené od 1. dubna do 31. října 2016, a to ve stanicích Děčín hlavní nádraží, Lovosice a Ústí nad Labem hlavní nádraží. Kola bylo možné vracet i v Roudnici nad Labem.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×