Zprávy

Cenu Jiřího Popela z Lobkovic převzal dopravní odborník, sportovec, muzikant a spisovatel Jan Kadlec

Reklama

Chomutov – Po deset let uděluje město Chomutov Cenu Jiřího Popela z Lobkovic významným chomutovským osobnostem. Pětačtyřicátým oceněným se včera stal Jan Kadlec. Cenu mu na zasedání zastupitelstva předal primátor města Jan Mareš. „Vážíme si osobností, které jsou významným způsobem spojené s naším městem, zapsali se do dějin našeho města a dobře jej reprezentují navenek," řekl primátor Mareš.

kadlec176

Kdo je Jan Kadlec...

Ing. Jan Kadlec se narodil v roce 1934 v Chomutově, před obsazením Sudet odešel s rodiči do Prahy, odkud se po skončení 2. světové války do Chomutova vrátil a po ukončení studia na Vysoké škole železniční zde pracoval na železnici, v hornictví a později ve státní správě a dalších dopravních firmách. Zde se výraznou měrou zasloužil o zlepšení dopravní situace v Chomutově, podílel se na významných dopravních stavbách i výstavbě hraničního přechodu do Německa. Působil jako tlumočník, vedl kurzy německého jazyka u nás a naopak českého jazyka v sousedním Sasku.

Jan Kadlec hrál v mládí v Chomutově hokej, později působil jako rozhodčí a funkcionář v tomto sportu. Věnoval se i hudbě – hrál na saxofon a klarinet, do roku 2005 hrál v Big Bandu Zdenka Tölga. Publikoval články nejen s dopravní tematikou z města a okolí, ale je také autorem knihy Zaniklá železniční trať Křimov – Reitzenhain a Z historie swingové a taneční hudby v Chomutově. Dle vlastních slov je tělem i duší Chomutovák.

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×