Zprávy

Magistrát: „Petice proti hazardu má formální chyby, zastupitelé ji zatím nemohou projednávat“

Reklama

Chomutov – Na dlouho očekávaný okamžik, tedy projednávání „petice proti hazardu", dnes v Chomutově nakonec nedošlo. Magistrát dospěl k závěru, že formální náležitosti vykazují podstatné nedostatky a petice k zastupitelům nedoputovala. „Vyzvali jsme zmocněnce přípravného výboru k doplnění nedostatků, teprve poté se návrhem mohou zabývat orgány města," sdělil tajemník magistrátu Theodor Sojka.

automat166Podpisů bylo o devět set méně

Petice občanů k tomu, aby zastupitelé města vyhlásili referendum o úplném zákazu hazardu ve městě, byla na magistrát podána koncem května. Všechny náležitosti podání byly prověřeny v zákonem stanovené lhůtě. „Zmocněnci přípravného výboru avizovali, že předávají magistrátu 4 100 podpisů, ve skutečnosti jich na podpisových arších bylo 4 006," říká chomutovská tisková mluvčí Šárka Schönová a pokračuje, „po kontrole správnosti, zda jsou uvedené všechny zákonem předepsané náležitosti, zda podepsaní jsou plnoletými občany Chomutova a vytřídění násobných zápisů stejných lidí, zbylo 3 209 relevantních podpisů."

Finální číslo je na referendum málo

Zákon ukládá, aby návrh na vyhlášení referenda podepsalo 10% oprávněných voličů. V případě Chomutova by tak toto číslo muselo být 3 923. „Magistrát celý postup konzultuje s příslušnými orgány dozoru a kontroly veřejné správy," podotýká ještě Schönová.

„Počkáme, zvážíme, uvidíme"

Dnešní výsledek se nijak moc nelíbí strůjcům celé akce, občanské iniciativě Nechceme žít v Palermu. „S tím, že nám radnice bude házet klacky pod nohy, jsme počítali a jsme na to připravení. Počkáme si na doručení oficiálního stanoviska z magistrátu, a pak zvážíme, zda necháme podpisy přepočítat soud," uvádí mluvčí iniciativy Tereza Dvořáková.

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×