Zprávy

Jirkovský vagabund šel okrást děti, při zatýkání u něj strážníci našli injekční stříkačky a kudlu

Reklama

Chomutov – Nechybělo mnoho a děti z chomutovské mateřinky v ulici Vodních staveb měly po plánovaném výletu. Koncem minulého týdne navštívil jejich školku zloděj, jenž se neštítil okrást nejmenší. Pachatele chytili strážníci přímo při činu, seděl zamčený v jedné z místností.

pachatel166

Špatně se schoval

K případu došlo uplynulý čtvrtek kolem deváté hodiny večerní. Městskou policii upozornil na vloupání „hlídač" v podobě alarmu. „Na místě zasahující strážníci objevili násilně otevřený vstup do objektu, při následné prohlídce budovy spatřili značný nepořádek. Všechny místnosti otevřené dokořán, jedna jediná zamčená zevnitř," vysvětluje tiskový mluvčí Městské policie Vladimír Valenta.

Chtěl se prát

Zlodějíčkovi se před policisty moc nechtělo, na jejich důraznou výzvu ale nakonec dveře odemkl. „Protože při zatýkání kladl aktivní odpor, použila hlídka hmaty sebeobrany, na jejímž konci byla pouta na rukách. Při prohledávání jednatřicetiletého muže z Jirkova byly nalezeny injekční stříkačky a nůž. U sebe měl ale také peněženku s hotovostí a jak posléze upřesnila pracovnice školky, peníze byly určeny na výlet," popisuje mluvčí a v závěru dodá, „k dalšímu řešení si pachatele převzala Policie ČR."

Doporučené články

Sport

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Závodnice oddílu moderní gymnastky SC 80 Chomutov si ani mimo sezónu nedopřávají žádný zimní spánek. Po nadmíru úspěšném loňském roce, kdy v závodech pro jednotlivkyně vybojovaly 76 medailí a ve společných skladbách ještě přidaly dalších 36 cenných kovů, se do tréninků pustily hned 2. ledna. Za přísným tréninkovým režimem stojí nejen láska ke sportu, ale také změny pravidel v novém olympijském cyklu.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.

 • 05. únor 2017

  Chomutov - Modelka, spisovatelka a ředitelka nadačního fondu Veronika Kašáková si plní svůj další sen a opět myslí na děti z dětských domovů. Díky tomuto kroku si bude moci svůj sen realizovat také padesát dětí vyrůstajících bez rodin a dalších osmnáct dětí pozná, jak jsou krásné.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×