Zprávy

Mikulovický lom obsadily tatry, mercedesy, raketonosič a „Šílený Max“

Reklama

Kadaňsko – Mohutné stroje, řvoucí motory, vzduch nasáklý vůní nafty, ohromující dovednosti šoférů. Lom v Mikulovicích u Kadaně přivítal třetí podnik letošní sezony Truck trialového Mistrovství České republiky a Německa.

trucktitul146

Hvězdná účast

Na start závodu se postavilo sedmatřicet posádek ze všech koutů naší republiky a sousedního Německa. K vidění byly legendární tatry, silné mercedesy, ify, univerzální motorové stroje čili unimogy a dorazil dokonce i Ural 4320. Raritou pak je Šílený Max. „Ano, přesně tak se jmenuje," směje se ředitelka závodu Jana Fickertová vidouc redaktorův udivený pohled. „Je to prototyp, přijel s ním dvojnásobný mistr světa v jízdě s tahačem na přesnost Vladimír Jacháček," doplňuje šéfka závodu.

Opancéřovaná tatrovka

Max ale není jedinou zvláštností mistrovství. „Máme tady například dvě posádky na Tatře 815, těch na podobné závody opravdu moc nejezdí. A pak je tu jedna 813 (Tatra), a ta je celá opancéřovaná. Nemusí mít například ochranný rám, celá kabina je čistý pancíř. Je to vysloužilý raketonosič," vypočítává „specialitky" Fickertová.

„Chtěli jsme nabídnout změnu"

A proč organizátoři zvolili lom u Kadaně? Dlouhé roky jezdily trucky v Krásné Lípě. „Sedm let," upřesňuje ředitelka a vzápětí změnu vysvětlí, „už to tam pro nás bylo jednak malé a také jsme chtěli nějakou změnu. Přece jen, diváci i závodníci tamní prostředí znali jako své boty, chtěli jsme nabídnout něco nového."

Zítra se pokračuje

Nestihli jste se dnes do mikulovického lomu vypravit? Nevadí, závodní klání nabídne i zítřejší neděle. Začíná se v 9 hodin přesně, soutěže v jednotlivých sekcích budou probíhat až do 16.30 hodin.

Fotogalerie

Doporučené články

Sport

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Závodnice oddílu moderní gymnastky SC 80 Chomutov si ani mimo sezónu nedopřávají žádný zimní spánek. Po nadmíru úspěšném loňském roce, kdy v závodech pro jednotlivkyně vybojovaly 76 medailí a ve společných skladbách ještě přidaly dalších 36 cenných kovů, se do tréninků pustily hned 2. ledna. Za přísným tréninkovým režimem stojí nejen láska ke sportu, ale také změny pravidel v novém olympijském cyklu.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.

 • 05. únor 2017

  Chomutov - Modelka, spisovatelka a ředitelka nadačního fondu Veronika Kašáková si plní svůj další sen a opět myslí na děti z dětských domovů. Díky tomuto kroku si bude moci svůj sen realizovat také padesát dětí vyrůstajících bez rodin a dalších osmnáct dětí pozná, jak jsou krásné.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×