Zprávy

Mikulovický lom obsadily tatry, mercedesy, raketonosič a „Šílený Max“

Reklama

Kadaňsko – Mohutné stroje, řvoucí motory, vzduch nasáklý vůní nafty, ohromující dovednosti šoférů. Lom v Mikulovicích u Kadaně přivítal třetí podnik letošní sezony Truck trialového Mistrovství České republiky a Německa.

trucktitul146

Hvězdná účast

Na start závodu se postavilo sedmatřicet posádek ze všech koutů naší republiky a sousedního Německa. K vidění byly legendární tatry, silné mercedesy, ify, univerzální motorové stroje čili unimogy a dorazil dokonce i Ural 4320. Raritou pak je Šílený Max. „Ano, přesně tak se jmenuje," směje se ředitelka závodu Jana Fickertová vidouc redaktorův udivený pohled. „Je to prototyp, přijel s ním dvojnásobný mistr světa v jízdě s tahačem na přesnost Vladimír Jacháček," doplňuje šéfka závodu.

Opancéřovaná tatrovka

Max ale není jedinou zvláštností mistrovství. „Máme tady například dvě posádky na Tatře 815, těch na podobné závody opravdu moc nejezdí. A pak je tu jedna 813 (Tatra), a ta je celá opancéřovaná. Nemusí mít například ochranný rám, celá kabina je čistý pancíř. Je to vysloužilý raketonosič," vypočítává „specialitky" Fickertová.

„Chtěli jsme nabídnout změnu"

A proč organizátoři zvolili lom u Kadaně? Dlouhé roky jezdily trucky v Krásné Lípě. „Sedm let," upřesňuje ředitelka a vzápětí změnu vysvětlí, „už to tam pro nás bylo jednak malé a také jsme chtěli nějakou změnu. Přece jen, diváci i závodníci tamní prostředí znali jako své boty, chtěli jsme nabídnout něco nového."

Zítra se pokračuje

Nestihli jste se dnes do mikulovického lomu vypravit? Nevadí, závodní klání nabídne i zítřejší neděle. Začíná se v 9 hodin přesně, soutěže v jednotlivých sekcích budou probíhat až do 16.30 hodin.

Fotogalerie

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

 • 06. prosinec 2016

  Ústí nad Labem – Provozovatel letecké záchranky v Ústí nad Labem se bude vybírat znovu. Ministerstvo zdravotnictví zrušilo výsledky tendru. Nabídky posoudí nová komise, kterou odsouhlasila vláda.

 • 06. prosinec 2016

  Havraň – V testovacím provozu je zatím závod společnosti Yankee Candle v průmyslové zóně Joseph u Mostu. Čeká se na povolení zkušebního provozu, a teprve poté bude možno začít s ostrou výrobou. Společnost přesto u příležitosti slavnostního otevření nové továrny dovolila novinářům nafotit část provozu. Ne vše ale mohla media zaznamenat.

 • 03. prosinec 2016

  Chomutov - K poslednímu listopadovému dni přijala záchranná stanice v chomutovském zooparku již 308 zvířat. Nejčastěji to byli holubi, ježci, poštolky a rorýsi, ale i bobr nebo zajímavý zpěvný pták králíček ohnivý.

Reklama

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 09. listopad 2016

  Klášterec nad Ohří – Zámek Klášterec nad Ohří, bude mít ve čtvrtek 10. listopadu z technických důvodů zavřeno. Otevřen je jinak celoročně, přístupný veřejnosti není pouze dva týdny na přelomu roku.  

 • 06. listopad 2016

  Praha - Pokud přemýšlíte nad nákupem vánočních dárků, ale nechcete se tlačit v českých obchodních centrech, vyjeďte si za nákupy do ciziny. V Německu, Polsku, Londýně nebo exotické Dubaji nakoupíte výhodně všechny druhy zboží. Čas si navíc můžete zpestřit návštěvou tradičních vánočních trhů, procházkami po městě i prohlídkou světově unikátních obchodních center.

 • 05. listopad 2016

  Drážďany – Milovníci bruslení se mohou pokoušet o nejrůznější piruety či volné jízdy až do 27. listopadu na umělé ledové ploše na netradičním místě: V západním křídle terminálu drážďanského letiště.

 • 03. listopad 2016

  Teplice – V Jízdárně teplického zámku je od úterý 1. listopadu do neděle 6. listopadu vystavena replika Svatováclavské koruny. Koruna bude k vidění v rámci výstavy Severozápadní Čechy za vlády Lucemburků. Na sobotu 5. listopadu připravilo teplické muzeum dokonce komentované prohlídky Svatováclavské koruny.

 • 31. říjen 2016

  Chomutovsko – Lesy České republiky předaly veřejnosti nově vytvořenou stezku Velký Špičák.

Zajímavosti

 • 06. prosinec 2016

  Společně s objednaným stavebním materiálem dorazí kupujícímu také značné množství europalet. Nastává pak problém, co s nimi. V určitých případech je zpětně odkupuje dodavatel, ale dá se z nich vyrobit také řada nejrůznějších výrobků. Právě k druhému řešení se uchyluje většina lidí, protože převoz europalet do místa výkupny bývá problematický a náklady na převoz často převyšují jejich cenu.

 • 06. prosinec 2016

  Doba adventu je časem, kdy se setkáváme s přáteli nad sklenkou punče, kupujeme dárky pod stromeček a chystáme se na oslavy konce roku. Součástí příprav na nejkrásnější svátky v roce je i zútulňování domácího prostředí a s tím spojený úklid. Jak zařídit, aby pro vás letošní gruntování před Vánocemi nebylo strašákem, ale spíš milou povinností? Přinášíme pět osvědčených tipů.

 • 03. prosinec 2016

  Ústecký kraj - Veterináři bijí na poplach! Na český trh se z Německa dostalo několik desítek kilogramů solených sušených ryb druhu plotice obecná, u nichž je podezření na obsah nebezpečného jedu botulotoxinu. Inspektoři Státní veterinární správy informaci od německých dozorových orgánů obdrželi prostřednictvím systému rychlého varování "RASFF."

 • 21. listopad 2016

  Krásné Březno - Samice nosorožce tuponosého Zamba oslavila v sobotu 19. listopadu své šestačtyřicáté narozeniny. Do Ústí nad Labem dorazila přesně před 36 lety.

 • 18. listopad 2016

  Ústecký kraj - Celkem 239 výpůjček zaznamenaly České dráhy v půjčovnách kol v Ústeckém kraji. Je to o 147 více než v loňské premiérové sezóně. Cyklopůjčovny byly otevřené od 1. dubna do 31. října 2016, a to ve stanicích Děčín hlavní nádraží, Lovosice a Ústí nad Labem hlavní nádraží. Kola bylo možné vracet i v Roudnici nad Labem.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×