Zprávy

Topná sezona skončila, nyní jsou na řadě „oblíbené“ odstávky. Kdy budou u vás?

Reklama

Chomutovsko – Zhodnocením uplynulé topné sezony a dokončením přípravy letošních odstávek se zabývali manažeři provozních jednotek ČEZ Teplárenská. Jak se shodli, topná sezona měla standardní průběh a byla jednou z nejteplejších za posledních sedm let. Její definitivní konec nastal 20. května, nyní přicházejí na řadu letní odstávky teplé vody.

odstávka146Nejdéle v Kadani a Klášterci

Přípravy na plánované odstávky probíhají ve všech lokalitách ČEZu, někde, jako například v Ústí nad Labem, již dokonce začaly. Veškeré plánované aktivity označil manažer provozní jednotky Chomutov Libor Vízek za standardní programy dlouhodobého charakteru k udržení spolehlivosti dodávek tepla.

„Půjde o diagnostické práce nutné k doplnění informací o stupni opotřebení zařízení, ke kterému mohlo dojít během jeho provozu v průběhu topné sezony, a případné výměny opotřebovaného a dožitého zařízení. Pokud během těchto revizí narazíme na nějaký problém, zjednáme pochopitelně nápravu," podotýká Vízek s tím, že například horkovod z Elektrárny Tušimice do Kadaně se dočká výměny několika kulových ventilů na odvzdušnění a vypouštění a také sejmutí, ověření a opětné nasazení průtokoměrů na měření dodaného tepla do města.

Jednotlivé termíny

Chomutov

24. - 26. 7. - Chomutov střed města – Nemocnice, Chomutov vrchní část – VS Č. Vrch, Alešova, Kadaňská, 2x RD, Bezručova, Jiráskova, Havlíčková, Kostnická, Lužická, 7 ZŠ, Cihlářská, Merkur, Heyrovského, Jiráskova 4597, MEI, 2x RD, Provozní jednotka CV, HUŽ, Odborná škola, ISŠ Energetická, sídliště Březenecká – Kamenná, sídliště Zahradní – Písečná

24. - 27. 7. - Zadní Vinohrady – Stromovka, Přemyslova 3757, Gymnázium, Mostecká, T. ze Štítného, V Nezvala, Zimní + Letní stadion, Relax Centrum, Kulturní a spol. středisko

24. – 28.7. - Vrchlického, Moravská, ČD Zastávka, ČS Shell, RD Jošt Cihlářská

Jirkov

24. – 27. 7. - Jirkov Vinařice I., Jirkov Vinařice II., Jirkov střed

Kadaň

21. - 29. 6. - Celé město + celé areály TUFLOR, ETU I a DNT

Klášterec nad Ohří

12. - 25. 7. - Celé město

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

 • 06. prosinec 2016

  Ústí nad Labem – Provozovatel letecké záchranky v Ústí nad Labem se bude vybírat znovu. Ministerstvo zdravotnictví zrušilo výsledky tendru. Nabídky posoudí nová komise, kterou odsouhlasila vláda.

 • 06. prosinec 2016

  Havraň – V testovacím provozu je zatím závod společnosti Yankee Candle v průmyslové zóně Joseph u Mostu. Čeká se na povolení zkušebního provozu, a teprve poté bude možno začít s ostrou výrobou. Společnost přesto u příležitosti slavnostního otevření nové továrny dovolila novinářům nafotit část provozu. Ne vše ale mohla media zaznamenat.

 • 03. prosinec 2016

  Chomutov - K poslednímu listopadovému dni přijala záchranná stanice v chomutovském zooparku již 308 zvířat. Nejčastěji to byli holubi, ježci, poštolky a rorýsi, ale i bobr nebo zajímavý zpěvný pták králíček ohnivý.

Reklama

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 09. listopad 2016

  Klášterec nad Ohří – Zámek Klášterec nad Ohří, bude mít ve čtvrtek 10. listopadu z technických důvodů zavřeno. Otevřen je jinak celoročně, přístupný veřejnosti není pouze dva týdny na přelomu roku.  

 • 06. listopad 2016

  Praha - Pokud přemýšlíte nad nákupem vánočních dárků, ale nechcete se tlačit v českých obchodních centrech, vyjeďte si za nákupy do ciziny. V Německu, Polsku, Londýně nebo exotické Dubaji nakoupíte výhodně všechny druhy zboží. Čas si navíc můžete zpestřit návštěvou tradičních vánočních trhů, procházkami po městě i prohlídkou světově unikátních obchodních center.

 • 05. listopad 2016

  Drážďany – Milovníci bruslení se mohou pokoušet o nejrůznější piruety či volné jízdy až do 27. listopadu na umělé ledové ploše na netradičním místě: V západním křídle terminálu drážďanského letiště.

 • 03. listopad 2016

  Teplice – V Jízdárně teplického zámku je od úterý 1. listopadu do neděle 6. listopadu vystavena replika Svatováclavské koruny. Koruna bude k vidění v rámci výstavy Severozápadní Čechy za vlády Lucemburků. Na sobotu 5. listopadu připravilo teplické muzeum dokonce komentované prohlídky Svatováclavské koruny.

 • 31. říjen 2016

  Chomutovsko – Lesy České republiky předaly veřejnosti nově vytvořenou stezku Velký Špičák.

Zajímavosti

 • 06. prosinec 2016

  Společně s objednaným stavebním materiálem dorazí kupujícímu také značné množství europalet. Nastává pak problém, co s nimi. V určitých případech je zpětně odkupuje dodavatel, ale dá se z nich vyrobit také řada nejrůznějších výrobků. Právě k druhému řešení se uchyluje většina lidí, protože převoz europalet do místa výkupny bývá problematický a náklady na převoz často převyšují jejich cenu.

 • 06. prosinec 2016

  Doba adventu je časem, kdy se setkáváme s přáteli nad sklenkou punče, kupujeme dárky pod stromeček a chystáme se na oslavy konce roku. Součástí příprav na nejkrásnější svátky v roce je i zútulňování domácího prostředí a s tím spojený úklid. Jak zařídit, aby pro vás letošní gruntování před Vánocemi nebylo strašákem, ale spíš milou povinností? Přinášíme pět osvědčených tipů.

 • 03. prosinec 2016

  Ústecký kraj - Veterináři bijí na poplach! Na český trh se z Německa dostalo několik desítek kilogramů solených sušených ryb druhu plotice obecná, u nichž je podezření na obsah nebezpečného jedu botulotoxinu. Inspektoři Státní veterinární správy informaci od německých dozorových orgánů obdrželi prostřednictvím systému rychlého varování "RASFF."

 • 21. listopad 2016

  Krásné Březno - Samice nosorožce tuponosého Zamba oslavila v sobotu 19. listopadu své šestačtyřicáté narozeniny. Do Ústí nad Labem dorazila přesně před 36 lety.

 • 18. listopad 2016

  Ústecký kraj - Celkem 239 výpůjček zaznamenaly České dráhy v půjčovnách kol v Ústeckém kraji. Je to o 147 více než v loňské premiérové sezóně. Cyklopůjčovny byly otevřené od 1. dubna do 31. října 2016, a to ve stanicích Děčín hlavní nádraží, Lovosice a Ústí nad Labem hlavní nádraží. Kola bylo možné vracet i v Roudnici nad Labem.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×