Zprávy

Topná sezona skončila, nyní jsou na řadě „oblíbené“ odstávky. Kdy budou u vás?

Reklama

Chomutovsko – Zhodnocením uplynulé topné sezony a dokončením přípravy letošních odstávek se zabývali manažeři provozních jednotek ČEZ Teplárenská. Jak se shodli, topná sezona měla standardní průběh a byla jednou z nejteplejších za posledních sedm let. Její definitivní konec nastal 20. května, nyní přicházejí na řadu letní odstávky teplé vody.

odstávka146Nejdéle v Kadani a Klášterci

Přípravy na plánované odstávky probíhají ve všech lokalitách ČEZu, někde, jako například v Ústí nad Labem, již dokonce začaly. Veškeré plánované aktivity označil manažer provozní jednotky Chomutov Libor Vízek za standardní programy dlouhodobého charakteru k udržení spolehlivosti dodávek tepla.

„Půjde o diagnostické práce nutné k doplnění informací o stupni opotřebení zařízení, ke kterému mohlo dojít během jeho provozu v průběhu topné sezony, a případné výměny opotřebovaného a dožitého zařízení. Pokud během těchto revizí narazíme na nějaký problém, zjednáme pochopitelně nápravu," podotýká Vízek s tím, že například horkovod z Elektrárny Tušimice do Kadaně se dočká výměny několika kulových ventilů na odvzdušnění a vypouštění a také sejmutí, ověření a opětné nasazení průtokoměrů na měření dodaného tepla do města.

Jednotlivé termíny

Chomutov

24. - 26. 7. - Chomutov střed města – Nemocnice, Chomutov vrchní část – VS Č. Vrch, Alešova, Kadaňská, 2x RD, Bezručova, Jiráskova, Havlíčková, Kostnická, Lužická, 7 ZŠ, Cihlářská, Merkur, Heyrovského, Jiráskova 4597, MEI, 2x RD, Provozní jednotka CV, HUŽ, Odborná škola, ISŠ Energetická, sídliště Březenecká – Kamenná, sídliště Zahradní – Písečná

24. - 27. 7. - Zadní Vinohrady – Stromovka, Přemyslova 3757, Gymnázium, Mostecká, T. ze Štítného, V Nezvala, Zimní + Letní stadion, Relax Centrum, Kulturní a spol. středisko

24. – 28.7. - Vrchlického, Moravská, ČD Zastávka, ČS Shell, RD Jošt Cihlářská

Jirkov

24. – 27. 7. - Jirkov Vinařice I., Jirkov Vinařice II., Jirkov střed

Kadaň

21. - 29. 6. - Celé město + celé areály TUFLOR, ETU I a DNT

Klášterec nad Ohří

12. - 25. 7. - Celé město

Doporučené články

Sport

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Závodnice oddílu moderní gymnastky SC 80 Chomutov si ani mimo sezónu nedopřávají žádný zimní spánek. Po nadmíru úspěšném loňském roce, kdy v závodech pro jednotlivkyně vybojovaly 76 medailí a ve společných skladbách ještě přidaly dalších 36 cenných kovů, se do tréninků pustily hned 2. ledna. Za přísným tréninkovým režimem stojí nejen láska ke sportu, ale také změny pravidel v novém olympijském cyklu.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.

 • 05. únor 2017

  Chomutov - Modelka, spisovatelka a ředitelka nadačního fondu Veronika Kašáková si plní svůj další sen a opět myslí na děti z dětských domovů. Díky tomuto kroku si bude moci svůj sen realizovat také padesát dětí vyrůstajících bez rodin a dalších osmnáct dětí pozná, jak jsou krásné.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×