Zprávy

Jirkovští chodci dostanou nové „cesty“, za chodníky zaplatí město přes tři miliony korun

Reklama

Jirkov – Nové chodníky rostou v Jirkově hned na několika místech, ve většině by jejich výstavba měla být dokončena ještě tento měsíc. Celková částka na renovace překročí tři miliony korun.

chodnik126

Palacká / Mostecká

A kde nové „cesty" pro chodce budou? Například v Mostecké ulici. Lidem tady vadilo, že přecházejí rušnou silnici z Palackého (výjezd z Jirkova na Most) bez přechodu pro chodce, město na základě jejich petice uvolnilo na výstavbu chodníku 1,4 milionu korun. „Chodníky a ostrůvek budou hotovy zhruba do konce června," říká místostarostka Jirkova Dana Jurštaková.

Další chodník i ostrůvek přibyde také ve zmiňované Palackého ulici, ten buduje sdružení nových obyvatel, kteří staví domy v ulici Na Louce.

Žižkova / Na Borku

Stavební úpravy probíhají také na okraji Jirkova v „Žižkovce". Na jejím konci, pod Březencem směrem k autobusové zastávce dojde k propojení stávajících chodníků.

Nový chodník, který bude hotový do konce června, vede od mostu v Žižkově ulici, podél komunikace směrem k obchvatové silnici a navazuje tak přímo na autobusovou zastávku Na Borku. „Určitě se tady zvýší bezpečnost chodců, kteří v minulosti chodili po krajnici vozovky, kde je silný provoz," vysvětluje starosta Radek Štejnar. Náklady na stavbu dosahují 713 tisíc korun.

Nedaleko se v současné době dokončuje také bezbariérové napojení Žižkovy ulice s lávkou Na Borku, schodiště a osvětlený přechod pro chodce. Vše vyjde na 717 tisíc korun.

Školní / Gen. Svobody

Chodce jistě potěší také vybudování propojovacího chodníku mezi Školní ulicí a ulicí Gen. Svobody (hotovo by mělo být do konce prázdnin). Na něj se podařilo ušetřit v rámci vysoutěžených cen ve výběrových řízeních. „Byla tu vyšlapaná cesta, teď místo ní postavíme schodiště s nájezdovými rampami pro kočárky a veřejným osvětlením," potvrzuje místostarostka města Dana Jurštaková. V tomto případě je město připraveno uvolnit částku 551 tisíc korun, skutečná cena ale nakonec vzejde až z ukončeného výběrového řízení. Převážnou část investice pokryje v tomto případě dotace z Evropské unie, přidělená v rámci projektu IPRM (Integrovaný plán rozvoje města).

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×