Zprávy

Jirkovští chodci dostanou nové „cesty“, za chodníky zaplatí město přes tři miliony korun

Reklama

Jirkov – Nové chodníky rostou v Jirkově hned na několika místech, ve většině by jejich výstavba měla být dokončena ještě tento měsíc. Celková částka na renovace překročí tři miliony korun.

chodnik126

Palacká / Mostecká

A kde nové „cesty" pro chodce budou? Například v Mostecké ulici. Lidem tady vadilo, že přecházejí rušnou silnici z Palackého (výjezd z Jirkova na Most) bez přechodu pro chodce, město na základě jejich petice uvolnilo na výstavbu chodníku 1,4 milionu korun. „Chodníky a ostrůvek budou hotovy zhruba do konce června," říká místostarostka Jirkova Dana Jurštaková.

Další chodník i ostrůvek přibyde také ve zmiňované Palackého ulici, ten buduje sdružení nových obyvatel, kteří staví domy v ulici Na Louce.

Žižkova / Na Borku

Stavební úpravy probíhají také na okraji Jirkova v „Žižkovce". Na jejím konci, pod Březencem směrem k autobusové zastávce dojde k propojení stávajících chodníků.

Nový chodník, který bude hotový do konce června, vede od mostu v Žižkově ulici, podél komunikace směrem k obchvatové silnici a navazuje tak přímo na autobusovou zastávku Na Borku. „Určitě se tady zvýší bezpečnost chodců, kteří v minulosti chodili po krajnici vozovky, kde je silný provoz," vysvětluje starosta Radek Štejnar. Náklady na stavbu dosahují 713 tisíc korun.

Nedaleko se v současné době dokončuje také bezbariérové napojení Žižkovy ulice s lávkou Na Borku, schodiště a osvětlený přechod pro chodce. Vše vyjde na 717 tisíc korun.

Školní / Gen. Svobody

Chodce jistě potěší také vybudování propojovacího chodníku mezi Školní ulicí a ulicí Gen. Svobody (hotovo by mělo být do konce prázdnin). Na něj se podařilo ušetřit v rámci vysoutěžených cen ve výběrových řízeních. „Byla tu vyšlapaná cesta, teď místo ní postavíme schodiště s nájezdovými rampami pro kočárky a veřejným osvětlením," potvrzuje místostarostka města Dana Jurštaková. V tomto případě je město připraveno uvolnit částku 551 tisíc korun, skutečná cena ale nakonec vzejde až z ukončeného výběrového řízení. Převážnou část investice pokryje v tomto případě dotace z Evropské unie, přidělená v rámci projektu IPRM (Integrovaný plán rozvoje města).

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

Reklama

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 09. listopad 2016

  Klášterec nad Ohří – Zámek Klášterec nad Ohří, bude mít ve čtvrtek 10. listopadu z technických důvodů zavřeno. Otevřen je jinak celoročně, přístupný veřejnosti není pouze dva týdny na přelomu roku.  

 • 06. listopad 2016

  Praha - Pokud přemýšlíte nad nákupem vánočních dárků, ale nechcete se tlačit v českých obchodních centrech, vyjeďte si za nákupy do ciziny. V Německu, Polsku, Londýně nebo exotické Dubaji nakoupíte výhodně všechny druhy zboží. Čas si navíc můžete zpestřit návštěvou tradičních vánočních trhů, procházkami po městě i prohlídkou světově unikátních obchodních center.

 • 05. listopad 2016

  Drážďany – Milovníci bruslení se mohou pokoušet o nejrůznější piruety či volné jízdy až do 27. listopadu na umělé ledové ploše na netradičním místě: V západním křídle terminálu drážďanského letiště.

 • 03. listopad 2016

  Teplice – V Jízdárně teplického zámku je od úterý 1. listopadu do neděle 6. listopadu vystavena replika Svatováclavské koruny. Koruna bude k vidění v rámci výstavy Severozápadní Čechy za vlády Lucemburků. Na sobotu 5. listopadu připravilo teplické muzeum dokonce komentované prohlídky Svatováclavské koruny.

 • 31. říjen 2016

  Chomutovsko – Lesy České republiky předaly veřejnosti nově vytvořenou stezku Velký Špičák.

Zajímavosti

 • 06. prosinec 2016

  Společně s objednaným stavebním materiálem dorazí kupujícímu také značné množství europalet. Nastává pak problém, co s nimi. V určitých případech je zpětně odkupuje dodavatel, ale dá se z nich vyrobit také řada nejrůznějších výrobků. Právě k druhému řešení se uchyluje většina lidí, protože převoz europalet do místa výkupny bývá problematický a náklady na převoz často převyšují jejich cenu.

 • 06. prosinec 2016

  Doba adventu je časem, kdy se setkáváme s přáteli nad sklenkou punče, kupujeme dárky pod stromeček a chystáme se na oslavy konce roku. Součástí příprav na nejkrásnější svátky v roce je i zútulňování domácího prostředí a s tím spojený úklid. Jak zařídit, aby pro vás letošní gruntování před Vánocemi nebylo strašákem, ale spíš milou povinností? Přinášíme pět osvědčených tipů.

 • 03. prosinec 2016

  Ústecký kraj - Veterináři bijí na poplach! Na český trh se z Německa dostalo několik desítek kilogramů solených sušených ryb druhu plotice obecná, u nichž je podezření na obsah nebezpečného jedu botulotoxinu. Inspektoři Státní veterinární správy informaci od německých dozorových orgánů obdrželi prostřednictvím systému rychlého varování "RASFF."

 • 21. listopad 2016

  Krásné Březno - Samice nosorožce tuponosého Zamba oslavila v sobotu 19. listopadu své šestačtyřicáté narozeniny. Do Ústí nad Labem dorazila přesně před 36 lety.

 • 18. listopad 2016

  Ústecký kraj - Celkem 239 výpůjček zaznamenaly České dráhy v půjčovnách kol v Ústeckém kraji. Je to o 147 více než v loňské premiérové sezóně. Cyklopůjčovny byly otevřené od 1. dubna do 31. října 2016, a to ve stanicích Děčín hlavní nádraží, Lovosice a Ústí nad Labem hlavní nádraží. Kola bylo možné vracet i v Roudnici nad Labem.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×