Zprávy

Jirkovští chodci dostanou nové „cesty“, za chodníky zaplatí město přes tři miliony korun

Reklama

Jirkov – Nové chodníky rostou v Jirkově hned na několika místech, ve většině by jejich výstavba měla být dokončena ještě tento měsíc. Celková částka na renovace překročí tři miliony korun.

chodnik126

Palacká / Mostecká

A kde nové „cesty" pro chodce budou? Například v Mostecké ulici. Lidem tady vadilo, že přecházejí rušnou silnici z Palackého (výjezd z Jirkova na Most) bez přechodu pro chodce, město na základě jejich petice uvolnilo na výstavbu chodníku 1,4 milionu korun. „Chodníky a ostrůvek budou hotovy zhruba do konce června," říká místostarostka Jirkova Dana Jurštaková.

Další chodník i ostrůvek přibyde také ve zmiňované Palackého ulici, ten buduje sdružení nových obyvatel, kteří staví domy v ulici Na Louce.

Žižkova / Na Borku

Stavební úpravy probíhají také na okraji Jirkova v „Žižkovce". Na jejím konci, pod Březencem směrem k autobusové zastávce dojde k propojení stávajících chodníků.

Nový chodník, který bude hotový do konce června, vede od mostu v Žižkově ulici, podél komunikace směrem k obchvatové silnici a navazuje tak přímo na autobusovou zastávku Na Borku. „Určitě se tady zvýší bezpečnost chodců, kteří v minulosti chodili po krajnici vozovky, kde je silný provoz," vysvětluje starosta Radek Štejnar. Náklady na stavbu dosahují 713 tisíc korun.

Nedaleko se v současné době dokončuje také bezbariérové napojení Žižkovy ulice s lávkou Na Borku, schodiště a osvětlený přechod pro chodce. Vše vyjde na 717 tisíc korun.

Školní / Gen. Svobody

Chodce jistě potěší také vybudování propojovacího chodníku mezi Školní ulicí a ulicí Gen. Svobody (hotovo by mělo být do konce prázdnin). Na něj se podařilo ušetřit v rámci vysoutěžených cen ve výběrových řízeních. „Byla tu vyšlapaná cesta, teď místo ní postavíme schodiště s nájezdovými rampami pro kočárky a veřejným osvětlením," potvrzuje místostarostka města Dana Jurštaková. V tomto případě je město připraveno uvolnit částku 551 tisíc korun, skutečná cena ale nakonec vzejde až z ukončeného výběrového řízení. Převážnou část investice pokryje v tomto případě dotace z Evropské unie, přidělená v rámci projektu IPRM (Integrovaný plán rozvoje města).

Doporučené články

Sport

 • 23. únor 2017

  Ústecký kraj - Květnové Mistrovství Evropy ve veslování, srpnové Mistrovství světa v kanoistice, půlmaraton či přátelské utkání českého fotbalového týmu, to jsou asi ty nejvýznamnější sportovní události tohoto roku konané v Ústeckém kraji.

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 25. únor 2017

  Ústecký kraj - Ústí nad Labem, Litoměřice a Děčín se v tomto pořadí staly v letošním roce nejpřívětivějšími městy pro podnikání. V rámci devátého ročníku stejnojmenného srovnávacího výzkumu Město pro byznys získaly nejvíc bodových ocenění. Ocenění převzali představitelé měst při setkání Svazu měst a obcí na krajském úřadu Ústeckého kraje.

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×