Zprávy

Z kriminalistického deníčku: Z vězení utekl do Španělska; zfetovaná řidička; kulometný nález z války

Reklama

Chomutovsko - Pravidelný krimi zápisníček aneb co přinesl uplynulý týden...

policista106Pondělí

Chomutov - Dosud neznámý zloděj vnikl na pozemek zahrady u domu v Lipské ulici. Z dřevěného otevřeného přístřešku zmizelo příslušenství k bazénu – tepelné čerpadlo, vodní čerpadlo a UV lampa. Majitel věci ohodnotil na 97 tisíc korun. V případě dopadení pachatele pro něho chomutovští policisté mají připraveno obvinění z krádeže a porušování domovní svobody.

Úterý

Chomutov / Jirkov – V hledáčku chomutovských kriminalistů se ocitla 29letá žena. Ta po dohodě s majitelem vybírala nájem v bytech v Chomutově a Jirkově, získané peníze ale zapomněla odevzdávat. Jednala tak od ledna loňského roku a poškozenému vznikla škoda téměř 500 tisíc korun. Konání ženy policisté vyhodnotili jako zpronevěru, v případě odsouzení jí hrozí trest odnětí svobody v rozmezí dva roky až osm let.

Středa

Chomutov - Na sídlišti Březenecká byla v dubnu kontrolovaná 40letá žena z okresního města, která řídila vozidlo Fiat Punto. U ženy byl proveden orientační test na přítomnost omamných látek. Test byl pozitivní na látku amfetamin, zakázanou látku následně potvrdilo i toxikologické vyšetření. Chomutovští policisté sdělili ženě podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Chomutov - Dva muži z okresního města ve věku 22 a 25 let vnikli do objektu v ulici Pod Břízami v Chomutově. Překonali dvoje dveře a na místě odcizili historické hasičské vybavení – mosazné proudnice, mosazný nástavec na hydrant, vodní rozdělovač, čtyři vysílačky a další věci. Muži za sebou zanechali celkovou škodu za 13 tisíc korun.

Čtvrtek

Všehrdy - V polovině loňského roku se nevrátil zpět z práce s volným pohybem do věznice na Chomutovsku 31letý muž z Krupky. Ve vězení si opykával pětiletý trest odnětí svobody za nedovolenou výrobu a držení omamných a psychotropních látek a jedů. Do konce trestu mu zbývalo vykonat dva roky. Chomutovským pátračům se ve spolupráci s Odborem mezinárodní policejní spolupráce PP ČR podařilo zjistit, že se muž zdržuje ve Španělsku. Na základě vydaného evropského zatýkacího rozkazu byl hledaný zadržen a předán zpět do České republiky. Ve čtvrtek ho policejní eskorta převzala na pražském letišti a převezla zpět do vězení. Kromě odpykání starého trestu na něj čeká další trest za maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za něj může skončit až na dalších pět let za mřížemi.

Pátek

Místo - Muž z Chomutova oznámil na místní oddělení policie, že v lesním prostoru poblíž obce Místo nalezl silně zkorodovaný černý kovový hrnec s náboji. Hlídka místo nálezu zajistila a náboje převezla na služebnu. Po bližším ohledání policisté zjistili, že se jedná o cca padesát kusů silně zrezivělých nábojů patrně do lehkého kulometu, pocházející z období druhé světové války.

Víkend

Chomutov - O věci za téměř 87 tisíc korun přišel cizinec, který přijel do okresního města na návštěvu. Ubytoval se v místním kempu a v noci si ustlal v autě. Zapomněl se však řádně uzamknout a této skutečnosti využil neznámý zloděj. Z auta sebral cestovní kufr s oblečením, značkové boty, pánské hodinky, prsten, navigaci a další věci. Okradený se následně obrátil na místní oddělení policie a vše ohlásil.

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×