Zprávy

Z kriminalistického deníčku: Z vězení utekl do Španělska; zfetovaná řidička; kulometný nález z války

Reklama

Chomutovsko - Pravidelný krimi zápisníček aneb co přinesl uplynulý týden...

policista106Pondělí

Chomutov - Dosud neznámý zloděj vnikl na pozemek zahrady u domu v Lipské ulici. Z dřevěného otevřeného přístřešku zmizelo příslušenství k bazénu – tepelné čerpadlo, vodní čerpadlo a UV lampa. Majitel věci ohodnotil na 97 tisíc korun. V případě dopadení pachatele pro něho chomutovští policisté mají připraveno obvinění z krádeže a porušování domovní svobody.

Úterý

Chomutov / Jirkov – V hledáčku chomutovských kriminalistů se ocitla 29letá žena. Ta po dohodě s majitelem vybírala nájem v bytech v Chomutově a Jirkově, získané peníze ale zapomněla odevzdávat. Jednala tak od ledna loňského roku a poškozenému vznikla škoda téměř 500 tisíc korun. Konání ženy policisté vyhodnotili jako zpronevěru, v případě odsouzení jí hrozí trest odnětí svobody v rozmezí dva roky až osm let.

Středa

Chomutov - Na sídlišti Březenecká byla v dubnu kontrolovaná 40letá žena z okresního města, která řídila vozidlo Fiat Punto. U ženy byl proveden orientační test na přítomnost omamných látek. Test byl pozitivní na látku amfetamin, zakázanou látku následně potvrdilo i toxikologické vyšetření. Chomutovští policisté sdělili ženě podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Chomutov - Dva muži z okresního města ve věku 22 a 25 let vnikli do objektu v ulici Pod Břízami v Chomutově. Překonali dvoje dveře a na místě odcizili historické hasičské vybavení – mosazné proudnice, mosazný nástavec na hydrant, vodní rozdělovač, čtyři vysílačky a další věci. Muži za sebou zanechali celkovou škodu za 13 tisíc korun.

Čtvrtek

Všehrdy - V polovině loňského roku se nevrátil zpět z práce s volným pohybem do věznice na Chomutovsku 31letý muž z Krupky. Ve vězení si opykával pětiletý trest odnětí svobody za nedovolenou výrobu a držení omamných a psychotropních látek a jedů. Do konce trestu mu zbývalo vykonat dva roky. Chomutovským pátračům se ve spolupráci s Odborem mezinárodní policejní spolupráce PP ČR podařilo zjistit, že se muž zdržuje ve Španělsku. Na základě vydaného evropského zatýkacího rozkazu byl hledaný zadržen a předán zpět do České republiky. Ve čtvrtek ho policejní eskorta převzala na pražském letišti a převezla zpět do vězení. Kromě odpykání starého trestu na něj čeká další trest za maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za něj může skončit až na dalších pět let za mřížemi.

Pátek

Místo - Muž z Chomutova oznámil na místní oddělení policie, že v lesním prostoru poblíž obce Místo nalezl silně zkorodovaný černý kovový hrnec s náboji. Hlídka místo nálezu zajistila a náboje převezla na služebnu. Po bližším ohledání policisté zjistili, že se jedná o cca padesát kusů silně zrezivělých nábojů patrně do lehkého kulometu, pocházející z období druhé světové války.

Víkend

Chomutov - O věci za téměř 87 tisíc korun přišel cizinec, který přijel do okresního města na návštěvu. Ubytoval se v místním kempu a v noci si ustlal v autě. Zapomněl se však řádně uzamknout a této skutečnosti využil neznámý zloděj. Z auta sebral cestovní kufr s oblečením, značkové boty, pánské hodinky, prsten, navigaci a další věci. Okradený se následně obrátil na místní oddělení policie a vše ohlásil.

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

 • 06. prosinec 2016

  Ústí nad Labem – Provozovatel letecké záchranky v Ústí nad Labem se bude vybírat znovu. Ministerstvo zdravotnictví zrušilo výsledky tendru. Nabídky posoudí nová komise, kterou odsouhlasila vláda.

 • 06. prosinec 2016

  Havraň – V testovacím provozu je zatím závod společnosti Yankee Candle v průmyslové zóně Joseph u Mostu. Čeká se na povolení zkušebního provozu, a teprve poté bude možno začít s ostrou výrobou. Společnost přesto u příležitosti slavnostního otevření nové továrny dovolila novinářům nafotit část provozu. Ne vše ale mohla media zaznamenat.

 • 03. prosinec 2016

  Chomutov - K poslednímu listopadovému dni přijala záchranná stanice v chomutovském zooparku již 308 zvířat. Nejčastěji to byli holubi, ježci, poštolky a rorýsi, ale i bobr nebo zajímavý zpěvný pták králíček ohnivý.

Reklama

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 09. listopad 2016

  Klášterec nad Ohří – Zámek Klášterec nad Ohří, bude mít ve čtvrtek 10. listopadu z technických důvodů zavřeno. Otevřen je jinak celoročně, přístupný veřejnosti není pouze dva týdny na přelomu roku.  

 • 06. listopad 2016

  Praha - Pokud přemýšlíte nad nákupem vánočních dárků, ale nechcete se tlačit v českých obchodních centrech, vyjeďte si za nákupy do ciziny. V Německu, Polsku, Londýně nebo exotické Dubaji nakoupíte výhodně všechny druhy zboží. Čas si navíc můžete zpestřit návštěvou tradičních vánočních trhů, procházkami po městě i prohlídkou světově unikátních obchodních center.

 • 05. listopad 2016

  Drážďany – Milovníci bruslení se mohou pokoušet o nejrůznější piruety či volné jízdy až do 27. listopadu na umělé ledové ploše na netradičním místě: V západním křídle terminálu drážďanského letiště.

 • 03. listopad 2016

  Teplice – V Jízdárně teplického zámku je od úterý 1. listopadu do neděle 6. listopadu vystavena replika Svatováclavské koruny. Koruna bude k vidění v rámci výstavy Severozápadní Čechy za vlády Lucemburků. Na sobotu 5. listopadu připravilo teplické muzeum dokonce komentované prohlídky Svatováclavské koruny.

 • 31. říjen 2016

  Chomutovsko – Lesy České republiky předaly veřejnosti nově vytvořenou stezku Velký Špičák.

Zajímavosti

 • 06. prosinec 2016

  Společně s objednaným stavebním materiálem dorazí kupujícímu také značné množství europalet. Nastává pak problém, co s nimi. V určitých případech je zpětně odkupuje dodavatel, ale dá se z nich vyrobit také řada nejrůznějších výrobků. Právě k druhému řešení se uchyluje většina lidí, protože převoz europalet do místa výkupny bývá problematický a náklady na převoz často převyšují jejich cenu.

 • 06. prosinec 2016

  Doba adventu je časem, kdy se setkáváme s přáteli nad sklenkou punče, kupujeme dárky pod stromeček a chystáme se na oslavy konce roku. Součástí příprav na nejkrásnější svátky v roce je i zútulňování domácího prostředí a s tím spojený úklid. Jak zařídit, aby pro vás letošní gruntování před Vánocemi nebylo strašákem, ale spíš milou povinností? Přinášíme pět osvědčených tipů.

 • 03. prosinec 2016

  Ústecký kraj - Veterináři bijí na poplach! Na český trh se z Německa dostalo několik desítek kilogramů solených sušených ryb druhu plotice obecná, u nichž je podezření na obsah nebezpečného jedu botulotoxinu. Inspektoři Státní veterinární správy informaci od německých dozorových orgánů obdrželi prostřednictvím systému rychlého varování "RASFF."

 • 21. listopad 2016

  Krásné Březno - Samice nosorožce tuponosého Zamba oslavila v sobotu 19. listopadu své šestačtyřicáté narozeniny. Do Ústí nad Labem dorazila přesně před 36 lety.

 • 18. listopad 2016

  Ústecký kraj - Celkem 239 výpůjček zaznamenaly České dráhy v půjčovnách kol v Ústeckém kraji. Je to o 147 více než v loňské premiérové sezóně. Cyklopůjčovny byly otevřené od 1. dubna do 31. října 2016, a to ve stanicích Děčín hlavní nádraží, Lovosice a Ústí nad Labem hlavní nádraží. Kola bylo možné vracet i v Roudnici nad Labem.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×