Zprávy

Z kriminalistického deníčku: Z vězení utekl do Španělska; zfetovaná řidička; kulometný nález z války

Reklama

Chomutovsko - Pravidelný krimi zápisníček aneb co přinesl uplynulý týden...

policista106Pondělí

Chomutov - Dosud neznámý zloděj vnikl na pozemek zahrady u domu v Lipské ulici. Z dřevěného otevřeného přístřešku zmizelo příslušenství k bazénu – tepelné čerpadlo, vodní čerpadlo a UV lampa. Majitel věci ohodnotil na 97 tisíc korun. V případě dopadení pachatele pro něho chomutovští policisté mají připraveno obvinění z krádeže a porušování domovní svobody.

Úterý

Chomutov / Jirkov – V hledáčku chomutovských kriminalistů se ocitla 29letá žena. Ta po dohodě s majitelem vybírala nájem v bytech v Chomutově a Jirkově, získané peníze ale zapomněla odevzdávat. Jednala tak od ledna loňského roku a poškozenému vznikla škoda téměř 500 tisíc korun. Konání ženy policisté vyhodnotili jako zpronevěru, v případě odsouzení jí hrozí trest odnětí svobody v rozmezí dva roky až osm let.

Středa

Chomutov - Na sídlišti Březenecká byla v dubnu kontrolovaná 40letá žena z okresního města, která řídila vozidlo Fiat Punto. U ženy byl proveden orientační test na přítomnost omamných látek. Test byl pozitivní na látku amfetamin, zakázanou látku následně potvrdilo i toxikologické vyšetření. Chomutovští policisté sdělili ženě podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Chomutov - Dva muži z okresního města ve věku 22 a 25 let vnikli do objektu v ulici Pod Břízami v Chomutově. Překonali dvoje dveře a na místě odcizili historické hasičské vybavení – mosazné proudnice, mosazný nástavec na hydrant, vodní rozdělovač, čtyři vysílačky a další věci. Muži za sebou zanechali celkovou škodu za 13 tisíc korun.

Čtvrtek

Všehrdy - V polovině loňského roku se nevrátil zpět z práce s volným pohybem do věznice na Chomutovsku 31letý muž z Krupky. Ve vězení si opykával pětiletý trest odnětí svobody za nedovolenou výrobu a držení omamných a psychotropních látek a jedů. Do konce trestu mu zbývalo vykonat dva roky. Chomutovským pátračům se ve spolupráci s Odborem mezinárodní policejní spolupráce PP ČR podařilo zjistit, že se muž zdržuje ve Španělsku. Na základě vydaného evropského zatýkacího rozkazu byl hledaný zadržen a předán zpět do České republiky. Ve čtvrtek ho policejní eskorta převzala na pražském letišti a převezla zpět do vězení. Kromě odpykání starého trestu na něj čeká další trest za maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za něj může skončit až na dalších pět let za mřížemi.

Pátek

Místo - Muž z Chomutova oznámil na místní oddělení policie, že v lesním prostoru poblíž obce Místo nalezl silně zkorodovaný černý kovový hrnec s náboji. Hlídka místo nálezu zajistila a náboje převezla na služebnu. Po bližším ohledání policisté zjistili, že se jedná o cca padesát kusů silně zrezivělých nábojů patrně do lehkého kulometu, pocházející z období druhé světové války.

Víkend

Chomutov - O věci za téměř 87 tisíc korun přišel cizinec, který přijel do okresního města na návštěvu. Ubytoval se v místním kempu a v noci si ustlal v autě. Zapomněl se však řádně uzamknout a této skutečnosti využil neznámý zloděj. Z auta sebral cestovní kufr s oblečením, značkové boty, pánské hodinky, prsten, navigaci a další věci. Okradený se následně obrátil na místní oddělení policie a vše ohlásil.

Doporučené články

Sport

 • 23. únor 2017

  Ústecký kraj - Květnové Mistrovství Evropy ve veslování, srpnové Mistrovství světa v kanoistice, půlmaraton či přátelské utkání českého fotbalového týmu, to jsou asi ty nejvýznamnější sportovní události tohoto roku konané v Ústeckém kraji.

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.

 • 05. únor 2017

  Chomutov - Modelka, spisovatelka a ředitelka nadačního fondu Veronika Kašáková si plní svůj další sen a opět myslí na děti z dětských domovů. Díky tomuto kroku si bude moci svůj sen realizovat také padesát dětí vyrůstajících bez rodin a dalších osmnáct dětí pozná, jak jsou krásné.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×