Zprávy

Ministryně práce viděla při své návštěvě situaci na Březenecké či Dukelské na vlastní oči

Reklama

Chomutov – Po nedávné návštěvě Ústeckého kraje zavítala uplynulý čtvrtek ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová také na půldenní návštěvu do Chomutova. Ve městě se zajímala hlavně o příklady dobré praxe. „I za stávající situace jsou města, která problémy aktivně řeší, dokonce jim předcházejí. Příkladem je právě Chomutov se svým projektem Záchranný kruh, v rámci kterého úzce spolupracuje sociální odbor, policie, neziskové organizace a úřad práce. Vždy to však stojí určité úsilí, nejvíce záleží na přístupu samotného města," řekla ministryně Marksová.

ministryně96„Ukázali jsme úspěchy i problémy"

Paní ministryně si v doprovodu chomutovského primátora Jana Mareše a náměstka pro sociální oblast Martina Kloudy prohlédla například Sociální centrum na Písečné, sídlo Městské policie a sociální centrum Kamínek, na vlastní oči ale viděla také problémová místa na sídlišti Březenecká či bývalou sociálně vyloučenou lokalitu na Dukelské. „Návštěva je pro nás příležitostí ukázat to, co se nám v sociální oblasti povedlo, ale také problémové lokality a diskutovat oblasti, ve kterých jako obec potřebujeme pomoc vlády," říká primátor Jan Mareš. „Hovořili jsme o sociálním začleňování, komunitním plánu, prorodinné politice, ale také o činnostech Záchranného kruhu, projektu Váš strážník nebo dluhovém poradenství," doplňuje primátorova slova náměstek Klouda.

Na přetřes přišla také zrušená veřejná služba

Dalším ze zajímavých a diskutovaných témat byla i zrušená veřejná služba, v jejímž zavedení byl Chomutov průkopníkem a která pomáhala motivovat nezaměstnané k pracovní činnosti, upevňovala jejich pracovní návyky a některým lidem pomohla v dalším uplatnění.

Doporučené články

Sport

 • 23. únor 2017

  Ústecký kraj - Květnové Mistrovství Evropy ve veslování, srpnové Mistrovství světa v kanoistice, půlmaraton či přátelské utkání českého fotbalového týmu, to jsou asi ty nejvýznamnější sportovní události tohoto roku konané v Ústeckém kraji.

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 25. únor 2017

  Ústecký kraj - Ústí nad Labem, Litoměřice a Děčín se v tomto pořadí staly v letošním roce nejpřívětivějšími městy pro podnikání. V rámci devátého ročníku stejnojmenného srovnávacího výzkumu Město pro byznys získaly nejvíc bodových ocenění. Ocenění převzali představitelé měst při setkání Svazu měst a obcí na krajském úřadu Ústeckého kraje.

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×