Zprávy

V Úhošťanech u Kadaně došlo k obrovskému neštěstí, malý chlapec se utopil ve dvoumetrové šachtě

Reklama

Úhošťany – K tragédii došlo včera v podvečerních hodinách, šestiletého klučíka našli a ze šachty dostali maminka se svým přítelem. Na pomoc letěl i záchranářský vrtulník, bohužel, chlapec již nejevil známky života a zasahující lékař konstatoval smrt.

policie ilu 2 pčrSouběh nešťastných událostí

Co přesně se v Úhošťanech stalo je nyní v šetření kriminalistů. „Okolnosti neštěstí nadále vyšetřujeme, podle všeho to ale vypadá na souběh nešťastných událostí," uvádí policejní mluvčí Marie Pivková s tím, že více podrobností s ohledem na rodinu a věk dítěte zveřejňovat nebude.

Slova mluvčí potvrzují svědkové z místa nehody. „Je to hrozné. Tady ho všichni znají, lítal celé dny venku. Asi byl zvědavý, kouknul se a spadnul. Tragédie. Chudák jeho máma." Matka, která hocha vychovávala sama, se po neštěstí doslova sesypala a skončila v péči lékařů.

Poklop byl jen do půlky

Kde k neštěstí došlo? Dvoumetrová šachta, zaplněná do zhruba metru a půl vodou. Na jejím dně je ventil na vypouštění přilehlé nádrže. Na otvoru by zcela logicky měl být poklop nebo dekl. Byl, ovšem pouze do poloviny. Druhá půlka byla rozbitá a ležela pohozená vedle „jámy". V současné době je šachta prázdná, hasiči odčerpali veškerou vodu a nahoru udělali provizorní nové víko.

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×