Zprávy

Z kriminalistického deníčku: „Okresní“ zloděj dopaden; „boxer“ versus kudla; opilý šofér zlikvidoval čtyři auta

Reklama

Chomutovsko - Pravidelný krimi zápisníček aneb co přinesl uplynulý týden...

policista56Pondělí

Chomutov - 44letý muž z České Lípy navštívil prodejnu v Otvické obchodní zóně. Z regálu si vybral teplákovou soupravu za 999 korun a se zbožím proběhl pokladnami bez řádného zaplacení. V Jirkovské ulici byl zadržen policejní hlídkou. Během vyšetřování muži zákona zjistili, že za obdobné jednání byl odsouzen v nedávné době hned několikrát a to soudy v Chomutově a v Mostě.

Úterý

Chomutov - 28letý muž z okresního města vnikl do suterénu domu v ulici Borová. V prostoru kabiny výtahu se pokusil odcizit dvě bezpečnostní kamery. To se mu sice nepodařilo, ale obě kamery při uvedeném jednání poškodil. Majitelům vznikla škoda za 9200 korun. Po muži bylo vyhlášeno celostátní pátrání, jelikož Okresní soud Chomutov vydal příkaz k jeho dodání do výkonu trestu. Po zadržení byl eskortován do věznice v Litoměřicích.

Středa

Chomutov - Chomutovští policisté vyšetřují jednání 34letého muže a 35leté ženy. Oba jako rodiče nezletilého syna nedbají o jeho řádný rozvoj, neposílají ho do školy. Chlapec zameškal velký počet vyučovacích hodin. Za obdobné jednání byli oba řešeni komisí Magistrátu Chomutov již před dvěma roky, kdy byla každému uložena pokuta. Ponaučení si však nevzali a jednání zopakovali. Nyní se boudou zodpovídat z trestného činu ohrožování výchovy dítěte. V případě odsouzení mohou skončit až na dva roky ve vězení.

Čtvrtek

Kadaň - Kadaňští policisté zadrželi v jednom z místních bytů 32letého muže z Klášterce nad Ohří, na kterého byl vydán Okresním soudem Chomutov příkaz k dodání do výkonu trestu. Policisté ale zjistili, že se od února letošního roku dopustil dalších pěti vloupání. V Kadani vnikl do prodejny se smíšeným zbožím a prodejny nábytku. V obcích Horní Halže, Loučná pod Klínovcem a Rájov zase „navštívil" rekreační chaty. Sebral peníze, notebook, sportovní tašky, oblečení, šperky z chirurgické oceli, hodinky, sněhovou frézu, pilu, čerpadlo a další věci. Kromě toho nenechal na místě ani lyžařské vybavení, jízdní kolo a vybavení na snowboard. Za sebou zanechal škodu v celkové výši 299 tisíc korun. Část odcizených věcí policisté našli při domovní prohlídce.

Pátek

Chomutov - Hádkou skončil spor mezi dvěma muži ve věku 28 a 31 let z Jirkova. Oba nejdříve seděli v chomutovském městském parku na lavičce a pak se pohádali. Důvodem sporu se staly vypůjčené peníze. I když jeden z nich měl v ruce boxer a druhý nůž, ke zranění osob nedošlo, nevznikla ani žádná škoda. Policisté jejich jednání vyhodnotili jako výtržnictví. Za uvedený skutek mohou oba skončit v případě odsouzení až na dva roky ve vězení.

Víkend

Jirkov - Hned čtyři auta poškodil 20letý mladík z Kadaně. S vozidlem VW Golf projížděl Palackou ulicí v Jirkově, z nezjištěných příčin vjel do protisměru a tam se střetl se Škodou Octavií a Škodou Fabií. Fabie se nárazem odrazila a narazila do VW Transporter. Golf pak vjel zpět na vozovku, kde se převrátil a zůstal stát. Provedená dechová zkouška u mladého řidiče byla pozitivní, nadýchal 2,41 a 2,34 promile. Na vozidlech vznikla celková škoda ve výši 135 tisíc korun. Podezřelý přišel o řidičák, navíc se bude zodpovídat z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Chomutov - 31letý místní obyvatel na sídlišti Zadní Vinohrady vulgárně nadával dalšímu z hostů restaurace, když se muže zastala manželka, udeřil ženu do obličeje a pak napadl i manžela. Při potyčce podezřelý roztrhal napadenému tričko a rozbil mu dioptrické brýle, čímž mu způsobil škodu za necelých 5 tisíc korun. Při incidentu došlo naštěstí k pouze drobnému zranění, které si nevyžádá delší dobu léčení.

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

 • 06. prosinec 2016

  Ústí nad Labem – Provozovatel letecké záchranky v Ústí nad Labem se bude vybírat znovu. Ministerstvo zdravotnictví zrušilo výsledky tendru. Nabídky posoudí nová komise, kterou odsouhlasila vláda.

 • 06. prosinec 2016

  Havraň – V testovacím provozu je zatím závod společnosti Yankee Candle v průmyslové zóně Joseph u Mostu. Čeká se na povolení zkušebního provozu, a teprve poté bude možno začít s ostrou výrobou. Společnost přesto u příležitosti slavnostního otevření nové továrny dovolila novinářům nafotit část provozu. Ne vše ale mohla media zaznamenat.

 • 03. prosinec 2016

  Chomutov - K poslednímu listopadovému dni přijala záchranná stanice v chomutovském zooparku již 308 zvířat. Nejčastěji to byli holubi, ježci, poštolky a rorýsi, ale i bobr nebo zajímavý zpěvný pták králíček ohnivý.

Reklama

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 09. listopad 2016

  Klášterec nad Ohří – Zámek Klášterec nad Ohří, bude mít ve čtvrtek 10. listopadu z technických důvodů zavřeno. Otevřen je jinak celoročně, přístupný veřejnosti není pouze dva týdny na přelomu roku.  

 • 06. listopad 2016

  Praha - Pokud přemýšlíte nad nákupem vánočních dárků, ale nechcete se tlačit v českých obchodních centrech, vyjeďte si za nákupy do ciziny. V Německu, Polsku, Londýně nebo exotické Dubaji nakoupíte výhodně všechny druhy zboží. Čas si navíc můžete zpestřit návštěvou tradičních vánočních trhů, procházkami po městě i prohlídkou světově unikátních obchodních center.

 • 05. listopad 2016

  Drážďany – Milovníci bruslení se mohou pokoušet o nejrůznější piruety či volné jízdy až do 27. listopadu na umělé ledové ploše na netradičním místě: V západním křídle terminálu drážďanského letiště.

 • 03. listopad 2016

  Teplice – V Jízdárně teplického zámku je od úterý 1. listopadu do neděle 6. listopadu vystavena replika Svatováclavské koruny. Koruna bude k vidění v rámci výstavy Severozápadní Čechy za vlády Lucemburků. Na sobotu 5. listopadu připravilo teplické muzeum dokonce komentované prohlídky Svatováclavské koruny.

 • 31. říjen 2016

  Chomutovsko – Lesy České republiky předaly veřejnosti nově vytvořenou stezku Velký Špičák.

Zajímavosti

 • 06. prosinec 2016

  Společně s objednaným stavebním materiálem dorazí kupujícímu také značné množství europalet. Nastává pak problém, co s nimi. V určitých případech je zpětně odkupuje dodavatel, ale dá se z nich vyrobit také řada nejrůznějších výrobků. Právě k druhému řešení se uchyluje většina lidí, protože převoz europalet do místa výkupny bývá problematický a náklady na převoz často převyšují jejich cenu.

 • 06. prosinec 2016

  Doba adventu je časem, kdy se setkáváme s přáteli nad sklenkou punče, kupujeme dárky pod stromeček a chystáme se na oslavy konce roku. Součástí příprav na nejkrásnější svátky v roce je i zútulňování domácího prostředí a s tím spojený úklid. Jak zařídit, aby pro vás letošní gruntování před Vánocemi nebylo strašákem, ale spíš milou povinností? Přinášíme pět osvědčených tipů.

 • 03. prosinec 2016

  Ústecký kraj - Veterináři bijí na poplach! Na český trh se z Německa dostalo několik desítek kilogramů solených sušených ryb druhu plotice obecná, u nichž je podezření na obsah nebezpečného jedu botulotoxinu. Inspektoři Státní veterinární správy informaci od německých dozorových orgánů obdrželi prostřednictvím systému rychlého varování "RASFF."

 • 21. listopad 2016

  Krásné Březno - Samice nosorožce tuponosého Zamba oslavila v sobotu 19. listopadu své šestačtyřicáté narozeniny. Do Ústí nad Labem dorazila přesně před 36 lety.

 • 18. listopad 2016

  Ústecký kraj - Celkem 239 výpůjček zaznamenaly České dráhy v půjčovnách kol v Ústeckém kraji. Je to o 147 více než v loňské premiérové sezóně. Cyklopůjčovny byly otevřené od 1. dubna do 31. října 2016, a to ve stanicích Děčín hlavní nádraží, Lovosice a Ústí nad Labem hlavní nádraží. Kola bylo možné vracet i v Roudnici nad Labem.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×