Zprávy

Z kriminalistického deníčku: „Okresní“ zloděj dopaden; „boxer“ versus kudla; opilý šofér zlikvidoval čtyři auta

Reklama

Chomutovsko - Pravidelný krimi zápisníček aneb co přinesl uplynulý týden...

policista56Pondělí

Chomutov - 44letý muž z České Lípy navštívil prodejnu v Otvické obchodní zóně. Z regálu si vybral teplákovou soupravu za 999 korun a se zbožím proběhl pokladnami bez řádného zaplacení. V Jirkovské ulici byl zadržen policejní hlídkou. Během vyšetřování muži zákona zjistili, že za obdobné jednání byl odsouzen v nedávné době hned několikrát a to soudy v Chomutově a v Mostě.

Úterý

Chomutov - 28letý muž z okresního města vnikl do suterénu domu v ulici Borová. V prostoru kabiny výtahu se pokusil odcizit dvě bezpečnostní kamery. To se mu sice nepodařilo, ale obě kamery při uvedeném jednání poškodil. Majitelům vznikla škoda za 9200 korun. Po muži bylo vyhlášeno celostátní pátrání, jelikož Okresní soud Chomutov vydal příkaz k jeho dodání do výkonu trestu. Po zadržení byl eskortován do věznice v Litoměřicích.

Středa

Chomutov - Chomutovští policisté vyšetřují jednání 34letého muže a 35leté ženy. Oba jako rodiče nezletilého syna nedbají o jeho řádný rozvoj, neposílají ho do školy. Chlapec zameškal velký počet vyučovacích hodin. Za obdobné jednání byli oba řešeni komisí Magistrátu Chomutov již před dvěma roky, kdy byla každému uložena pokuta. Ponaučení si však nevzali a jednání zopakovali. Nyní se boudou zodpovídat z trestného činu ohrožování výchovy dítěte. V případě odsouzení mohou skončit až na dva roky ve vězení.

Čtvrtek

Kadaň - Kadaňští policisté zadrželi v jednom z místních bytů 32letého muže z Klášterce nad Ohří, na kterého byl vydán Okresním soudem Chomutov příkaz k dodání do výkonu trestu. Policisté ale zjistili, že se od února letošního roku dopustil dalších pěti vloupání. V Kadani vnikl do prodejny se smíšeným zbožím a prodejny nábytku. V obcích Horní Halže, Loučná pod Klínovcem a Rájov zase „navštívil" rekreační chaty. Sebral peníze, notebook, sportovní tašky, oblečení, šperky z chirurgické oceli, hodinky, sněhovou frézu, pilu, čerpadlo a další věci. Kromě toho nenechal na místě ani lyžařské vybavení, jízdní kolo a vybavení na snowboard. Za sebou zanechal škodu v celkové výši 299 tisíc korun. Část odcizených věcí policisté našli při domovní prohlídce.

Pátek

Chomutov - Hádkou skončil spor mezi dvěma muži ve věku 28 a 31 let z Jirkova. Oba nejdříve seděli v chomutovském městském parku na lavičce a pak se pohádali. Důvodem sporu se staly vypůjčené peníze. I když jeden z nich měl v ruce boxer a druhý nůž, ke zranění osob nedošlo, nevznikla ani žádná škoda. Policisté jejich jednání vyhodnotili jako výtržnictví. Za uvedený skutek mohou oba skončit v případě odsouzení až na dva roky ve vězení.

Víkend

Jirkov - Hned čtyři auta poškodil 20letý mladík z Kadaně. S vozidlem VW Golf projížděl Palackou ulicí v Jirkově, z nezjištěných příčin vjel do protisměru a tam se střetl se Škodou Octavií a Škodou Fabií. Fabie se nárazem odrazila a narazila do VW Transporter. Golf pak vjel zpět na vozovku, kde se převrátil a zůstal stát. Provedená dechová zkouška u mladého řidiče byla pozitivní, nadýchal 2,41 a 2,34 promile. Na vozidlech vznikla celková škoda ve výši 135 tisíc korun. Podezřelý přišel o řidičák, navíc se bude zodpovídat z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Chomutov - 31letý místní obyvatel na sídlišti Zadní Vinohrady vulgárně nadával dalšímu z hostů restaurace, když se muže zastala manželka, udeřil ženu do obličeje a pak napadl i manžela. Při potyčce podezřelý roztrhal napadenému tričko a rozbil mu dioptrické brýle, čímž mu způsobil škodu za necelých 5 tisíc korun. Při incidentu došlo naštěstí k pouze drobnému zranění, které si nevyžádá delší dobu léčení.

Doporučené články

Sport

 • 23. únor 2017

  Ústecký kraj - Květnové Mistrovství Evropy ve veslování, srpnové Mistrovství světa v kanoistice, půlmaraton či přátelské utkání českého fotbalového týmu, to jsou asi ty nejvýznamnější sportovní události tohoto roku konané v Ústeckém kraji.

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.

 • 05. únor 2017

  Chomutov - Modelka, spisovatelka a ředitelka nadačního fondu Veronika Kašáková si plní svůj další sen a opět myslí na děti z dětských domovů. Díky tomuto kroku si bude moci svůj sen realizovat také padesát dětí vyrůstajících bez rodin a dalších osmnáct dětí pozná, jak jsou krásné.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×