Zprávy

Jak jsme v květnu řídili? Sto sedmnáct bouraček za šest milionů, naštěstí ale žádný „smrťák“

Reklama

Chomutovsko - Co přinesl květen v dopravě? Během uplynulého měsíce vyšetřovali policisté celkem sto sedmnáct nahlášených kolizí. Za poslední dva roky je to bezkonkurenčně nejvíce, v roce 2012 se v pátém měsíci řešilo osmdesát, vloni pak šestadevadesát nehod.

majacek46

Dvacet čtyři zraněných osob

Jediným pozitivem tak zůstává fakt, že během května nevyhasl na chomutovských silnicích ani jeden lidský život. Další čísla už ovšem tak příjemná nejsou. „Celkem bylo při nehodách zraněno dvacet čtyři osob, z toho devatenáct lehce a pět těžce. Vzniklé škody se vyšplhaly na 5 934 000 korun. Za nehody uložili policisté pokuty ve výši 42 400 korun," počítá policejní mluvčí Marie Pivková.

Alkohol řídil v osmi případech

Ze statistiky dále vyplývá, že se zvýšil také počet řídících opilců. „Je to tak. Řidičů, kteří bourali a přitom před jízdou požívali alkoholické nápoje, bylo v květnu hned osm," potvrzuje Pivková.

Nehodu způsobil i chodec

Hlavní a suverénní příčinou bouraček, sedmdesát případů, byl tradičně nesprávný způsob jízdy (například nepřizpůsobení jízdy stavu vozovky, nedodržení bezpečné vzdálenosti mezi vozidly, nevěnování se řízení). „Následuje nepřiměřená rychlost (17), nedání přednosti v jízdě (13), špatné předjíždění (1) a technická závada (1). Celkem devětadevadesát nehod zavinili svojí jízdou samotní řidiči, třináct jich zapříčinila zvěř, tři nehody způsobil řidič nemotorového vozidla, jednou to byla již zmíněná závada a jednu kolizi má na svědomí chodec," zakončuje výčet mluvčí.

Doporučené články

Sport

 • 23. únor 2017

  Ústecký kraj - Květnové Mistrovství Evropy ve veslování, srpnové Mistrovství světa v kanoistice, půlmaraton či přátelské utkání českého fotbalového týmu, to jsou asi ty nejvýznamnější sportovní události tohoto roku konané v Ústeckém kraji.

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 25. únor 2017

  Ústecký kraj - Ústí nad Labem, Litoměřice a Děčín se v tomto pořadí staly v letošním roce nejpřívětivějšími městy pro podnikání. V rámci devátého ročníku stejnojmenného srovnávacího výzkumu Město pro byznys získaly nejvíc bodových ocenění. Ocenění převzali představitelé měst při setkání Svazu měst a obcí na krajském úřadu Ústeckého kraje.

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×