Zprávy

Náš on-line deník to myslí s umístěním na špici sledovanosti vážně, získává kvalitní posily z novin a televize

Reklama

Chomutov – Rodina zpravodajských a informačních serverů e-mostecko.cz, e-chomutovsko.cz, e-teplicko.cz a edecinsko.cz se stala v posledním roce jedním z nejvýznamnějších hráčů na mediálním trhu v Ústeckém kraji. Do redakčního a obchodního týmu navíc přicházejí velmi zkušené posily.

Éčka2014

Od prvního červnového dne se stal součástí vedení redakcí Oldřich Hájek, který v posledních deseti letech působil jako šéfredaktor Mosteckého deníku. V prvním červnovém týdnu se také stane ředitelkou obchodu pro všechny weby, na severu už všeobecné známých jako „Éčka", Marcela Sklenářová. Ta má zkušenosti z celoplošných českých televizích Pětka, Barrandov a Prima a také z PR agentury Botticelli.

Oblíbenost „Éček" v Ústeckém kraji jasně dokazují počty fanoušků těchto online deníků na Facebooku, kde nemají s celkovým počtem přes 14,5 tisíce fandů konkurenci. „Strategie moderního, rychlého a zábavného webu se sympatickým vzhledem a jednoduchou orientací, který nemá jako kouli u nohy ještě klasické papírové noviny, se ukázala jako velice úspěšná. I s nízkým kapitálem lze vytvořit kvalitní projekt, který ve čtenosti poráží zavedené mediální domy s milionovými investicemi," říká Oldřich Hájek. Podle měření Google Analytics dosáhly weby v kraji na 235 tisíc návštěv za poslední měsíc. Z toho polovina návštěvníků je unikátních. Na Mostecku a Chomutovsku jsou již nejsledovanějším regionálním zpravodajstvím, a to pouhý rok od svého spuštění.

Zaměření na moderní trendy a technologie

„Pětina našich čtenářů využívá k přístupu na naše zpravodajství mobilní telefony a tablety," podotýká Marcela Sklenářová, podle které se obchodní strategie zaměřuje rovněž na tento segment. Weby mají i své androidí aplikace, přes které si lidé prohlédnou přes jedenáct tisíc článků měsíčně. Do vyhledávání v obchodě Google Play stačí zadat název příslušného webu, aplikace je ke stažení zdarma.


  marcela

 Marcela Sklenářová

  Oldřich Hájek

  Olda
„Pětina našich čtenářů využívá k přístupu na naše zpravodajství mobilní telefony a tablety." „Strategie rychlého  webu se sympatickým vzhledem, který nemá jako kouli u nohy ještě klasické papírové noviny, se ukázala jako velice úspěšná."

Éčka mají v plánu další rozšiřování. „Už jen ve dnech počítáme spuštění zpravodajství e-ústí.cz a v dohledné době budou moci naše zprávy sledovat lidé také na Lounsku. Tím bude pokrytý prakticky celý Ústecký kraj až na Litoměřicko. Nechceme si vzít do úst příliš velké sousto, postupujeme pomalu. Plníme si takový náš český sen," dodává Jan Vraný z agentury JV press, která na weby dodává zpravodajské články a fotografie. Jan Vraný je někdejším dlouholetým fotoreportérem Deníku v Ústeckém kraji, tedy rovněž kovaný reportér a profesionál z oboru.

Další Éčka jsou na prodej

Zajímavý je model dalšího rozšiřování Éček mimo Ústecký kraj. „Formou franšízy nabízíme náš redakční systém, znalosti a zázemí zájemcům o spolupráci. Máme vytvořeno několik obchodních modelů, které jsou schopné se přizpůsobit finančním možnostem franšízantů. Své regionální zpravodajství pod jednotnou hlavičkou si tak může vytvořit kterýkoliv novinář, a přitom zůstane svým pánem. Může jít také o zajímavou investici," dodal Oldřich Hájek.

Doporučené články

Sport

 • 23. únor 2017

  Ústecký kraj - Květnové Mistrovství Evropy ve veslování, srpnové Mistrovství světa v kanoistice, půlmaraton či přátelské utkání českého fotbalového týmu, to jsou asi ty nejvýznamnější sportovní události tohoto roku konané v Ústeckém kraji.

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 25. únor 2017

  Ústecký kraj - Ústí nad Labem, Litoměřice a Děčín se v tomto pořadí staly v letošním roce nejpřívětivějšími městy pro podnikání. V rámci devátého ročníku stejnojmenného srovnávacího výzkumu Město pro byznys získaly nejvíc bodových ocenění. Ocenění převzali představitelé měst při setkání Svazu měst a obcí na krajském úřadu Ústeckého kraje.

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×