Zprávy

Náš on-line deník to myslí s umístěním na špici sledovanosti vážně, získává kvalitní posily z novin a televize

Reklama

Chomutov – Rodina zpravodajských a informačních serverů e-mostecko.cz, e-chomutovsko.cz, e-teplicko.cz a edecinsko.cz se stala v posledním roce jedním z nejvýznamnějších hráčů na mediálním trhu v Ústeckém kraji. Do redakčního a obchodního týmu navíc přicházejí velmi zkušené posily.

Éčka2014

Od prvního červnového dne se stal součástí vedení redakcí Oldřich Hájek, který v posledních deseti letech působil jako šéfredaktor Mosteckého deníku. V prvním červnovém týdnu se také stane ředitelkou obchodu pro všechny weby, na severu už všeobecné známých jako „Éčka", Marcela Sklenářová. Ta má zkušenosti z celoplošných českých televizích Pětka, Barrandov a Prima a také z PR agentury Botticelli.

Oblíbenost „Éček" v Ústeckém kraji jasně dokazují počty fanoušků těchto online deníků na Facebooku, kde nemají s celkovým počtem přes 14,5 tisíce fandů konkurenci. „Strategie moderního, rychlého a zábavného webu se sympatickým vzhledem a jednoduchou orientací, který nemá jako kouli u nohy ještě klasické papírové noviny, se ukázala jako velice úspěšná. I s nízkým kapitálem lze vytvořit kvalitní projekt, který ve čtenosti poráží zavedené mediální domy s milionovými investicemi," říká Oldřich Hájek. Podle měření Google Analytics dosáhly weby v kraji na 235 tisíc návštěv za poslední měsíc. Z toho polovina návštěvníků je unikátních. Na Mostecku a Chomutovsku jsou již nejsledovanějším regionálním zpravodajstvím, a to pouhý rok od svého spuštění.

Zaměření na moderní trendy a technologie

„Pětina našich čtenářů využívá k přístupu na naše zpravodajství mobilní telefony a tablety," podotýká Marcela Sklenářová, podle které se obchodní strategie zaměřuje rovněž na tento segment. Weby mají i své androidí aplikace, přes které si lidé prohlédnou přes jedenáct tisíc článků měsíčně. Do vyhledávání v obchodě Google Play stačí zadat název příslušného webu, aplikace je ke stažení zdarma.


  marcela

 Marcela Sklenářová

  Oldřich Hájek

  Olda
„Pětina našich čtenářů využívá k přístupu na naše zpravodajství mobilní telefony a tablety." „Strategie rychlého  webu se sympatickým vzhledem, který nemá jako kouli u nohy ještě klasické papírové noviny, se ukázala jako velice úspěšná."

Éčka mají v plánu další rozšiřování. „Už jen ve dnech počítáme spuštění zpravodajství e-ústí.cz a v dohledné době budou moci naše zprávy sledovat lidé také na Lounsku. Tím bude pokrytý prakticky celý Ústecký kraj až na Litoměřicko. Nechceme si vzít do úst příliš velké sousto, postupujeme pomalu. Plníme si takový náš český sen," dodává Jan Vraný z agentury JV press, která na weby dodává zpravodajské články a fotografie. Jan Vraný je někdejším dlouholetým fotoreportérem Deníku v Ústeckém kraji, tedy rovněž kovaný reportér a profesionál z oboru.

Další Éčka jsou na prodej

Zajímavý je model dalšího rozšiřování Éček mimo Ústecký kraj. „Formou franšízy nabízíme náš redakční systém, znalosti a zázemí zájemcům o spolupráci. Máme vytvořeno několik obchodních modelů, které jsou schopné se přizpůsobit finančním možnostem franšízantů. Své regionální zpravodajství pod jednotnou hlavičkou si tak může vytvořit kterýkoliv novinář, a přitom zůstane svým pánem. Může jít také o zajímavou investici," dodal Oldřich Hájek.

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

Reklama

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 09. listopad 2016

  Klášterec nad Ohří – Zámek Klášterec nad Ohří, bude mít ve čtvrtek 10. listopadu z technických důvodů zavřeno. Otevřen je jinak celoročně, přístupný veřejnosti není pouze dva týdny na přelomu roku.  

 • 06. listopad 2016

  Praha - Pokud přemýšlíte nad nákupem vánočních dárků, ale nechcete se tlačit v českých obchodních centrech, vyjeďte si za nákupy do ciziny. V Německu, Polsku, Londýně nebo exotické Dubaji nakoupíte výhodně všechny druhy zboží. Čas si navíc můžete zpestřit návštěvou tradičních vánočních trhů, procházkami po městě i prohlídkou světově unikátních obchodních center.

 • 05. listopad 2016

  Drážďany – Milovníci bruslení se mohou pokoušet o nejrůznější piruety či volné jízdy až do 27. listopadu na umělé ledové ploše na netradičním místě: V západním křídle terminálu drážďanského letiště.

 • 03. listopad 2016

  Teplice – V Jízdárně teplického zámku je od úterý 1. listopadu do neděle 6. listopadu vystavena replika Svatováclavské koruny. Koruna bude k vidění v rámci výstavy Severozápadní Čechy za vlády Lucemburků. Na sobotu 5. listopadu připravilo teplické muzeum dokonce komentované prohlídky Svatováclavské koruny.

 • 31. říjen 2016

  Chomutovsko – Lesy České republiky předaly veřejnosti nově vytvořenou stezku Velký Špičák.

Zajímavosti

 • 06. prosinec 2016

  Společně s objednaným stavebním materiálem dorazí kupujícímu také značné množství europalet. Nastává pak problém, co s nimi. V určitých případech je zpětně odkupuje dodavatel, ale dá se z nich vyrobit také řada nejrůznějších výrobků. Právě k druhému řešení se uchyluje většina lidí, protože převoz europalet do místa výkupny bývá problematický a náklady na převoz často převyšují jejich cenu.

 • 06. prosinec 2016

  Doba adventu je časem, kdy se setkáváme s přáteli nad sklenkou punče, kupujeme dárky pod stromeček a chystáme se na oslavy konce roku. Součástí příprav na nejkrásnější svátky v roce je i zútulňování domácího prostředí a s tím spojený úklid. Jak zařídit, aby pro vás letošní gruntování před Vánocemi nebylo strašákem, ale spíš milou povinností? Přinášíme pět osvědčených tipů.

 • 03. prosinec 2016

  Ústecký kraj - Veterináři bijí na poplach! Na český trh se z Německa dostalo několik desítek kilogramů solených sušených ryb druhu plotice obecná, u nichž je podezření na obsah nebezpečného jedu botulotoxinu. Inspektoři Státní veterinární správy informaci od německých dozorových orgánů obdrželi prostřednictvím systému rychlého varování "RASFF."

 • 21. listopad 2016

  Krásné Březno - Samice nosorožce tuponosého Zamba oslavila v sobotu 19. listopadu své šestačtyřicáté narozeniny. Do Ústí nad Labem dorazila přesně před 36 lety.

 • 18. listopad 2016

  Ústecký kraj - Celkem 239 výpůjček zaznamenaly České dráhy v půjčovnách kol v Ústeckém kraji. Je to o 147 více než v loňské premiérové sezóně. Cyklopůjčovny byly otevřené od 1. dubna do 31. října 2016, a to ve stanicích Děčín hlavní nádraží, Lovosice a Ústí nad Labem hlavní nádraží. Kola bylo možné vracet i v Roudnici nad Labem.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×