Zprávy

Z kriminalistického deníčku: Pečivo za „litr“; okradený hudebník; vazba za plavky

Reklama

Chomutovsko - Pravidelný krimi zápisníček aneb co přinesl uplynulý týden...

policista295Pondělí

Klášterec nad Ohří - Krádež přepravky s různým pečivem u prodejny potravin v Klášterci nad Ohří má na svědomí dvojice mužů. 23letý obyvatel Podbořan a jeho 17letý společník z Klášterce nad Ohří odcizili pečivo z rampy u obchodu v nestřeženém okamžiku a způsobili tak škodu za 827 korun. Jelikož oba dva mají za sebou odsouzení za obdobné jednání, čeká na ně i nyní obvinění z krádeže.

Úterý

Chomutov - 31letý muž z Jirkova je podezřelý z krádeže. V bytě na Kamenné, kde bydlí se svými rodiči, odcizil celkem pět kusů nových mobilních telefonů. Přístroje patřily sestře, která přijela na návštěvu z ciziny. Poškozená stanovila škodu na téměř 58 tisíc korun. Krádež nyní vyšetřují policisté z chomutovského obvodního oddělení.

Kadaň - Policisté z kadaňského obvodního oddělení obvinili z krádeže 29letého místního obyvatele. V minulém týdnu vnikl do zaparkovaného osobního vozidla Chrysler Voyager v ulici J. Švermy a z auta odcizil hudební nástroje s příslušenstvím. Celková škoda se vyšplhala na 137 tisíc korun. Část odcizených věcí policisté zajistili, vyšetřování nadále pokračuje.

Středa

Klášterec nad Ohří - Hned dva trestné činy spáchal svým jednáním 28letý muž z Klášterce nad Ohří. V měsíci březnu letošního roku odcizil ve Vejprtech ze zaparkovaného vozidla přední a zadní registrační značky. Ty pak použil na vozidlo audi combi, se kterým následující den přijel ve Vejprtech k benzínové čerpací stanici, natankoval naftu a z místa odejel bez řádného zaplacení. Celková škoda se vyšplhala na 3 tisíce korun. Při vyšetřování bylo zjištěno, že má vyslovený zákaz řízení všech motorových vozidel a to Obvodním soudem pro Prahu 10. Kromě toho byl v sousedním Německu odsouzen před rokem za krádež. V tomto případě se bude zodpovídat z krádeže a maření výkonu úředního rozhodnutí. Skutek vyšetřují policisté z Vejprt.

Čtvrtek

Klášterec nad Ohří - Specifické sjezdové jízdní kolo, které měl majitel sestavené na zakázku, zmizelo z bytu v Žitné ulici v Klášterci nad Ohří. Kdosi vnikl do přízemního bytu, sebral kolo, přilbu, chránič a další věci. Jejich celkovou hodnotu majitel stanovil na téměř 66 tisíc korun. Další tisícovku bude stát oprava poškozeného zařízení. Policisté z Klášterce nad Ohří vyšetřují čin jako krádež a porušování domovní svobody.

Jirkov - V tomto týdnu navštívila 39letá Jirkovačka místní market. Z regálu odcizila dámské plavky a spodní prádlo v celkové hodnotě 339 korun. Věci uschovala a prošla prostorem pokladen bez řádného zaplacení. Její jednání neušlo pozornosti pracovníků bezpečnostní agentury, ženu zadrželi a předali přivolané policejní hlídce. Vzhledem ke skutečnosti, že žena byla za krádeže podmínečně odsouzena v roce 2013 a v roce 2014 ji soud odsoudil znovu, byl podán návrh na její vzetí do vazby. Na příkaz soudkyně byla žena dopravena do vazební věznice v Litoměřicích.

Víkend

Jirkov - 44letý muž z České Lípy navštívil prodejnu v Otvické obchodní zóně. Z regálu si vybral teplákovou soupravu za 999 korun a se zbožím proběhl pokladnami bez řádného zaplacení. V Jirkovské ulici byl zadržen policejní hlídkou. Během vyšetřování muži zákona zjistili, že za obdobné jednání byl odsouzen v nedávné době hned několikrát a to soudy v Chomutově a v Mostě. Obvinění z krádeže se nevyhne ani v tomto případě, skutek vyšetřují policisté z Jirkova.

Doporučené články

Sport

 • 28. listopad 2016

  Ústecký kraj - Jezdci závodů do vrchu se letos naposledy setkali. V sobotu 26. listopadu proběhlo v mostecké Carbonia aréně vyhlášení sezony Triola Cup 2016. Jezdci měli ještě naposledy možnost změřit své schopnosti za volantem, tentokrát na motokárách.

 • 26. listopad 2016

  Most - Volné jízdy vlastním vozem po závodním okruhu mosteckého autodromu pro veřejnost The Most Winter Challenge pokračují dvěma termíny v prosinci.

 • 24. listopad 2016

  Chomutov - Hlavní cíl letošní zimní sezony – splnění limitu na seniorské mistrovství světa – se Tomášovi Frantovi nakonec podařilo splnit. V rakouském Grazu zaplaval 200 metrů znak za 1:53,69 a splnil dokonce ten přísnější limit, který mu zajišťuje letenku do kanadského Windsoru na mistrovství světa. Na to se vydá společně se stálicí české výpravy Simonou Baumrtovou, která úspěšně otestovala formu na Českém poháru v Brně.

Kauzy a témata

Reklama

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 09. listopad 2016

  Klášterec nad Ohří – Zámek Klášterec nad Ohří, bude mít ve čtvrtek 10. listopadu z technických důvodů zavřeno. Otevřen je jinak celoročně, přístupný veřejnosti není pouze dva týdny na přelomu roku.  

 • 06. listopad 2016

  Praha - Pokud přemýšlíte nad nákupem vánočních dárků, ale nechcete se tlačit v českých obchodních centrech, vyjeďte si za nákupy do ciziny. V Německu, Polsku, Londýně nebo exotické Dubaji nakoupíte výhodně všechny druhy zboží. Čas si navíc můžete zpestřit návštěvou tradičních vánočních trhů, procházkami po městě i prohlídkou světově unikátních obchodních center.

 • 05. listopad 2016

  Drážďany – Milovníci bruslení se mohou pokoušet o nejrůznější piruety či volné jízdy až do 27. listopadu na umělé ledové ploše na netradičním místě: V západním křídle terminálu drážďanského letiště.

 • 03. listopad 2016

  Teplice – V Jízdárně teplického zámku je od úterý 1. listopadu do neděle 6. listopadu vystavena replika Svatováclavské koruny. Koruna bude k vidění v rámci výstavy Severozápadní Čechy za vlády Lucemburků. Na sobotu 5. listopadu připravilo teplické muzeum dokonce komentované prohlídky Svatováclavské koruny.

 • 31. říjen 2016

  Chomutovsko – Lesy České republiky předaly veřejnosti nově vytvořenou stezku Velký Špičák.

Zajímavosti

 • 03. prosinec 2016

  Ústecký kraj - Veterináři bijí na poplach! Na český trh se z Německa dostalo několik desítek kilogramů solených sušených ryb druhu plotice obecná, u nichž je podezření na obsah nebezpečného jedu botulotoxinu. Inspektoři Státní veterinární správy informaci od německých dozorových orgánů obdrželi prostřednictvím systému rychlého varování "RASFF."

 • 21. listopad 2016

  Krásné Březno - Samice nosorožce tuponosého Zamba oslavila v sobotu 19. listopadu své šestačtyřicáté narozeniny. Do Ústí nad Labem dorazila přesně před 36 lety.

 • 18. listopad 2016

  Ústecký kraj - Celkem 239 výpůjček zaznamenaly České dráhy v půjčovnách kol v Ústeckém kraji. Je to o 147 více než v loňské premiérové sezóně. Cyklopůjčovny byly otevřené od 1. dubna do 31. října 2016, a to ve stanicích Děčín hlavní nádraží, Lovosice a Ústí nad Labem hlavní nádraží. Kola bylo možné vracet i v Roudnici nad Labem.

 • 16. listopad 2016

  Litoměřice - Litoměřická porodnice nově nabízí dva způsoby, kterými si mohou rodičky ulevit od porodních bolestí. Jde o již déle praktikovanou epidurální analgezii a nově také o podání entonoxu, někdy známého jako „rajský plyn“.

 • 14. listopad 2016

  ČR - V pondělí 14. listopadu 2016 nastal největší úplněk za posledních 68 let. Měsíc v úplňku dosáhne na obloze rekordního průměru a jasu - bude o 14 % větší ve svém průměru a o 30 % jasnější. Poslední takový měsíční superúplněk nastal 26. ledna 1948 a další takový nastane až 25. listopadu 2034. Poměrně velký superúplněk máme ale v paměti z roku 2011.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×