Zprávy

Z kriminalistického deníčku: Pečivo za „litr“; okradený hudebník; vazba za plavky

Reklama

Chomutovsko - Pravidelný krimi zápisníček aneb co přinesl uplynulý týden...

policista295Pondělí

Klášterec nad Ohří - Krádež přepravky s různým pečivem u prodejny potravin v Klášterci nad Ohří má na svědomí dvojice mužů. 23letý obyvatel Podbořan a jeho 17letý společník z Klášterce nad Ohří odcizili pečivo z rampy u obchodu v nestřeženém okamžiku a způsobili tak škodu za 827 korun. Jelikož oba dva mají za sebou odsouzení za obdobné jednání, čeká na ně i nyní obvinění z krádeže.

Úterý

Chomutov - 31letý muž z Jirkova je podezřelý z krádeže. V bytě na Kamenné, kde bydlí se svými rodiči, odcizil celkem pět kusů nových mobilních telefonů. Přístroje patřily sestře, která přijela na návštěvu z ciziny. Poškozená stanovila škodu na téměř 58 tisíc korun. Krádež nyní vyšetřují policisté z chomutovského obvodního oddělení.

Kadaň - Policisté z kadaňského obvodního oddělení obvinili z krádeže 29letého místního obyvatele. V minulém týdnu vnikl do zaparkovaného osobního vozidla Chrysler Voyager v ulici J. Švermy a z auta odcizil hudební nástroje s příslušenstvím. Celková škoda se vyšplhala na 137 tisíc korun. Část odcizených věcí policisté zajistili, vyšetřování nadále pokračuje.

Středa

Klášterec nad Ohří - Hned dva trestné činy spáchal svým jednáním 28letý muž z Klášterce nad Ohří. V měsíci březnu letošního roku odcizil ve Vejprtech ze zaparkovaného vozidla přední a zadní registrační značky. Ty pak použil na vozidlo audi combi, se kterým následující den přijel ve Vejprtech k benzínové čerpací stanici, natankoval naftu a z místa odejel bez řádného zaplacení. Celková škoda se vyšplhala na 3 tisíce korun. Při vyšetřování bylo zjištěno, že má vyslovený zákaz řízení všech motorových vozidel a to Obvodním soudem pro Prahu 10. Kromě toho byl v sousedním Německu odsouzen před rokem za krádež. V tomto případě se bude zodpovídat z krádeže a maření výkonu úředního rozhodnutí. Skutek vyšetřují policisté z Vejprt.

Čtvrtek

Klášterec nad Ohří - Specifické sjezdové jízdní kolo, které měl majitel sestavené na zakázku, zmizelo z bytu v Žitné ulici v Klášterci nad Ohří. Kdosi vnikl do přízemního bytu, sebral kolo, přilbu, chránič a další věci. Jejich celkovou hodnotu majitel stanovil na téměř 66 tisíc korun. Další tisícovku bude stát oprava poškozeného zařízení. Policisté z Klášterce nad Ohří vyšetřují čin jako krádež a porušování domovní svobody.

Jirkov - V tomto týdnu navštívila 39letá Jirkovačka místní market. Z regálu odcizila dámské plavky a spodní prádlo v celkové hodnotě 339 korun. Věci uschovala a prošla prostorem pokladen bez řádného zaplacení. Její jednání neušlo pozornosti pracovníků bezpečnostní agentury, ženu zadrželi a předali přivolané policejní hlídce. Vzhledem ke skutečnosti, že žena byla za krádeže podmínečně odsouzena v roce 2013 a v roce 2014 ji soud odsoudil znovu, byl podán návrh na její vzetí do vazby. Na příkaz soudkyně byla žena dopravena do vazební věznice v Litoměřicích.

Víkend

Jirkov - 44letý muž z České Lípy navštívil prodejnu v Otvické obchodní zóně. Z regálu si vybral teplákovou soupravu za 999 korun a se zbožím proběhl pokladnami bez řádného zaplacení. V Jirkovské ulici byl zadržen policejní hlídkou. Během vyšetřování muži zákona zjistili, že za obdobné jednání byl odsouzen v nedávné době hned několikrát a to soudy v Chomutově a v Mostě. Obvinění z krádeže se nevyhne ani v tomto případě, skutek vyšetřují policisté z Jirkova.

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×