Zprávy

Kadaňská nemocnice má ode dneška nový babybox. „Jedná se o technický skvost,“ říká duchovní otec projektu Ludvík Hess

Reklama

Kadaň – 1. června 2007 se Kadaň stala historicky čtvrtým místem v České republice, kde byla nainstalována tehdejší novátorská záležitost, babybox. Po sedmi letech, dokonce téměř na den přesně, se v kadaňské nemocnici uvádí do provozu babybox nový, takzvané nové generace.

babybox285

Rozdíly jsou veliké

„Jedná se o technický skvost. Přirovnáme-li nový babybox ke staré „bedýnce", je to jako bychom porovnávali trabant s mercedesem," usmívá se Ludvík Hess, sám sebe zvoucí babydědek. „Babybox nové generace je celý z nerezu, má dvoukřídlá dvířka, které se automaticky otevírají a po vložení děťátka zase zcela samočinně zavírají. Je vybaven klimatizací, takže i v horkých letních dnech, kdy na něj praží sluníčko, udrží teplotu 28 stupňů Celsia. Signalizace hlásí odložení děťátka nejen v místnosti stálé služby, ale i do osmi mobilních telefonů," vysvětluje rozdíly Hess.

babyboxa285Boxy zachránily 107 dětí

Za sedmiletou dobu provozu vstoupily dvířky kadaňského babyboxu do nového života dvě děti. Od roku 2005, kdy byla první z dnešních jednašedesáti „bedýnek" otevřena (GynCentrum Hloubětín), bylo tímto způsobem zachráněno 107 novorozenců. Poslední odložené děťátko vydal právě včera babybox v Plzni. „Byla to holčička, prozatím jí říkáme Ilonka," odtuší Hess a přidá jednu zajímavost, „Ilonka posunula skóre holčičky versus klučíci ve prospěch ženského pohlaví na 65 : 42."

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×