Zprávy

Kadaňská nemocnice má ode dneška nový babybox. „Jedná se o technický skvost,“ říká duchovní otec projektu Ludvík Hess

Reklama

Kadaň – 1. června 2007 se Kadaň stala historicky čtvrtým místem v České republice, kde byla nainstalována tehdejší novátorská záležitost, babybox. Po sedmi letech, dokonce téměř na den přesně, se v kadaňské nemocnici uvádí do provozu babybox nový, takzvané nové generace.

babybox285

Rozdíly jsou veliké

„Jedná se o technický skvost. Přirovnáme-li nový babybox ke staré „bedýnce", je to jako bychom porovnávali trabant s mercedesem," usmívá se Ludvík Hess, sám sebe zvoucí babydědek. „Babybox nové generace je celý z nerezu, má dvoukřídlá dvířka, které se automaticky otevírají a po vložení děťátka zase zcela samočinně zavírají. Je vybaven klimatizací, takže i v horkých letních dnech, kdy na něj praží sluníčko, udrží teplotu 28 stupňů Celsia. Signalizace hlásí odložení děťátka nejen v místnosti stálé služby, ale i do osmi mobilních telefonů," vysvětluje rozdíly Hess.

babyboxa285Boxy zachránily 107 dětí

Za sedmiletou dobu provozu vstoupily dvířky kadaňského babyboxu do nového života dvě děti. Od roku 2005, kdy byla první z dnešních jednašedesáti „bedýnek" otevřena (GynCentrum Hloubětín), bylo tímto způsobem zachráněno 107 novorozenců. Poslední odložené děťátko vydal právě včera babybox v Plzni. „Byla to holčička, prozatím jí říkáme Ilonka," odtuší Hess a přidá jednu zajímavost, „Ilonka posunula skóre holčičky versus klučíci ve prospěch ženského pohlaví na 65 : 42."

Doporučené články

Sport

 • 23. únor 2017

  Ústecký kraj - Květnové Mistrovství Evropy ve veslování, srpnové Mistrovství světa v kanoistice, půlmaraton či přátelské utkání českého fotbalového týmu, to jsou asi ty nejvýznamnější sportovní události tohoto roku konané v Ústeckém kraji.

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 25. únor 2017

  Ústecký kraj - Ústí nad Labem, Litoměřice a Děčín se v tomto pořadí staly v letošním roce nejpřívětivějšími městy pro podnikání. V rámci devátého ročníku stejnojmenného srovnávacího výzkumu Město pro byznys získaly nejvíc bodových ocenění. Ocenění převzali představitelé měst při setkání Svazu měst a obcí na krajském úřadu Ústeckého kraje.

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×