Zprávy

Na setkání rodáků dorazilo téměř třicet pamětníků, nejstarší účastník oslaví za týden 91. narozeniny

Reklama

Chomutov – Po dlouhých pěti letech se vedení města znovu setkalo s chomutovskými rodáky, kteří se narodili před rokem 1938. Náměstci primátora Jan Řehák a Martin Klouda přivítali v Rytířském sále chomutovské radnice celkem devětadvacet pamětníků.

rodaci215

Úžasná vyprávění s mnoha detaily

„Pro všechny zúčastněné to bylo velmi příjemné odpoledne. Vzpomínalo se na bývalé kamarády a kamarádky, na tehdejší kulturní a společenský život a na celé bytí v našem městě," říká jedna z organizátorek Silvie Škubová. „Jsem ráda, že se nám tady sešlo tolik pamětníků. A po pravdě musím říci, že my o pár let mladší jsme s úžasem doslova zírali, jakými detaily dokázali rodáci svá vyprávění obohatit," dodává ještě Škubová a na další dotaz bez váhání odpoví, „kdo tady byl, jak se říká, nejzkušenější? Byla to muž, pan Miloš, a shodou okolností oslaví příští týden krásné jednadevadesáté narozeniny."

„Návraty do téměř ztracených domovů"

Další zajímavostí, související s touto milou akcí, bylo vydání vzpomínkové sbírky nazvané „Návraty do téměř ztracených domovů". Za sepsáním publikace stojí právě jeden z chomutovských rodáků, pan Jaroslav Hamouz. V úvodu almanachu připojil svoji myšlenku také primátor města Jan Mareš. „Z vašich vzpomínek čiší velká citová vazba k našemu městu, ze které by si měli vzít příklad mnozí mladí. Každý člověk přeci někam patří, má vztah ke své rodné zemi, kraji, k rodnému městu a vy se se svými vzpomínkami nestydíte vyjádřit lásku k Chomutovu."

Kdy příště...

Závěrem ještě malá informace, následující setkání plánuje Chomutov na přání zúčastněných uskutečnit za jeden či dva roky.

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×