Zprávy

Na setkání rodáků dorazilo téměř třicet pamětníků, nejstarší účastník oslaví za týden 91. narozeniny

Reklama

Chomutov – Po dlouhých pěti letech se vedení města znovu setkalo s chomutovskými rodáky, kteří se narodili před rokem 1938. Náměstci primátora Jan Řehák a Martin Klouda přivítali v Rytířském sále chomutovské radnice celkem devětadvacet pamětníků.

rodaci215

Úžasná vyprávění s mnoha detaily

„Pro všechny zúčastněné to bylo velmi příjemné odpoledne. Vzpomínalo se na bývalé kamarády a kamarádky, na tehdejší kulturní a společenský život a na celé bytí v našem městě," říká jedna z organizátorek Silvie Škubová. „Jsem ráda, že se nám tady sešlo tolik pamětníků. A po pravdě musím říci, že my o pár let mladší jsme s úžasem doslova zírali, jakými detaily dokázali rodáci svá vyprávění obohatit," dodává ještě Škubová a na další dotaz bez váhání odpoví, „kdo tady byl, jak se říká, nejzkušenější? Byla to muž, pan Miloš, a shodou okolností oslaví příští týden krásné jednadevadesáté narozeniny."

„Návraty do téměř ztracených domovů"

Další zajímavostí, související s touto milou akcí, bylo vydání vzpomínkové sbírky nazvané „Návraty do téměř ztracených domovů". Za sepsáním publikace stojí právě jeden z chomutovských rodáků, pan Jaroslav Hamouz. V úvodu almanachu připojil svoji myšlenku také primátor města Jan Mareš. „Z vašich vzpomínek čiší velká citová vazba k našemu městu, ze které by si měli vzít příklad mnozí mladí. Každý člověk přeci někam patří, má vztah ke své rodné zemi, kraji, k rodnému městu a vy se se svými vzpomínkami nestydíte vyjádřit lásku k Chomutovu."

Kdy příště...

Závěrem ještě malá informace, následující setkání plánuje Chomutov na přání zúčastněných uskutečnit za jeden či dva roky.

Doporučené články

Sport

 • 23. únor 2017

  Ústecký kraj - Květnové Mistrovství Evropy ve veslování, srpnové Mistrovství světa v kanoistice, půlmaraton či přátelské utkání českého fotbalového týmu, to jsou asi ty nejvýznamnější sportovní události tohoto roku konané v Ústeckém kraji.

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.

 • 05. únor 2017

  Chomutov - Modelka, spisovatelka a ředitelka nadačního fondu Veronika Kašáková si plní svůj další sen a opět myslí na děti z dětských domovů. Díky tomuto kroku si bude moci svůj sen realizovat také padesát dětí vyrůstajících bez rodin a dalších osmnáct dětí pozná, jak jsou krásné.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×