Zprávy

Obyčejná „šťouchanice“ před marketem skončila smrtí provokatéra, policie hledá svědky incidentu

Reklama

Kadaň – Na první pohled zcela nevinná slovní potyčka, zakončená fyzickým atakem jednoho ze zúčastněných. Ten svému zranění v nemocnici podlehl. Je ale „útočník" skutečně vinen?

kauf205

Nedal pokoj, dostal pěstí

K případu došlo na sklonku neděle, dvacet minut před osmnáctou hodinou na parkovišti před kadaňským Kauflandem. Podle námi zjištěných informací se celá věc odehrála poměrně rychle. Třiačtyřicetiletý muž z Kadaně měl verbálně a údajně bez příčiny zaútočit na osmadvacetiletého cizince (jedná se o člověka rumunské národnosti). Mladší z obou mužů se snažil jakémukoliv slovnímu konfliktu vyhnout a několikrát se pokusil Kadaňana obejít. Bohužel, ten si nedal říci a ve svých výpadech pokračoval. Napadanému nakonec došla trpělivost a vše vyřešil ranou pěstí. Poté normálně odešel.

Do Kadaně letěl vrtulník

Tímto ale celá věc zdaleka neskončila. Druhý z mužů ránu neustál a po chvilce upadl na zem. Na místo přivolaný lékař povolal do akce záchranářský vrtulník. „Pacient byl s velmi vážným poraněním hlavy letecky transportován na Traumacentrum Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem," upřesňuje mluvčí ústecké záchranky Pavel Šebesta.

Jednalo se o vážné zranění

Bohužel, právě dnes přišla velmi smutná zpráva, třiačtyřicetiletý muž v nemocnici svému zranění podlehl. „Muž byl po leteckém transportu přijat v kritickém stavu, bezvědomí a po přechozí resuscitaci, která pokračovala i po příletu. Po řešení na Traumacentru byl muž umístěn na jednotce intenzivní péče, jeho stav vyžadoval podporu všech základních životních funkcí. Svému zranění nakonec dnes podlehl," říká mluvčí Krajské zdravotní Jiří Vondra.

Policie hledá svědky události

Napadení? Ublížení na zdraví s následkem smrti? Nutná sebeobrana? Přesnou kvalifikaci smutného případu neurčili zatím ani sami kriminalisté, a i podle jejich slov to bude velmi složité. „Celá věc je v současné době v řešení, o právní kvalifikaci bude rozhodnuto až po vyhodnocení všech získaných informací. Žádné obvinění doposud nepadlo. Ve věci bude samozřejmě nařízena soudní pitva, která určí přesnou příčinu smrti," uvádí policejní mluvčí Marie Pivková a dodává, „tímto bych chtěla zároveň požádat veřejnost a případné svědky, kteří celý incident viděli a mohou poskytnout jakoukoliv informaci, nechť se obrátí na linku 158 nebo přímo na číslo 974 434 700 na stálou službu kadaňského policejního obvodního oddělení."

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×