Zprávy

Obyčejná „šťouchanice“ před marketem skončila smrtí provokatéra, policie hledá svědky incidentu

Reklama

Kadaň – Na první pohled zcela nevinná slovní potyčka, zakončená fyzickým atakem jednoho ze zúčastněných. Ten svému zranění v nemocnici podlehl. Je ale „útočník" skutečně vinen?

kauf205

Nedal pokoj, dostal pěstí

K případu došlo na sklonku neděle, dvacet minut před osmnáctou hodinou na parkovišti před kadaňským Kauflandem. Podle námi zjištěných informací se celá věc odehrála poměrně rychle. Třiačtyřicetiletý muž z Kadaně měl verbálně a údajně bez příčiny zaútočit na osmadvacetiletého cizince (jedná se o člověka rumunské národnosti). Mladší z obou mužů se snažil jakémukoliv slovnímu konfliktu vyhnout a několikrát se pokusil Kadaňana obejít. Bohužel, ten si nedal říci a ve svých výpadech pokračoval. Napadanému nakonec došla trpělivost a vše vyřešil ranou pěstí. Poté normálně odešel.

Do Kadaně letěl vrtulník

Tímto ale celá věc zdaleka neskončila. Druhý z mužů ránu neustál a po chvilce upadl na zem. Na místo přivolaný lékař povolal do akce záchranářský vrtulník. „Pacient byl s velmi vážným poraněním hlavy letecky transportován na Traumacentrum Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem," upřesňuje mluvčí ústecké záchranky Pavel Šebesta.

Jednalo se o vážné zranění

Bohužel, právě dnes přišla velmi smutná zpráva, třiačtyřicetiletý muž v nemocnici svému zranění podlehl. „Muž byl po leteckém transportu přijat v kritickém stavu, bezvědomí a po přechozí resuscitaci, která pokračovala i po příletu. Po řešení na Traumacentru byl muž umístěn na jednotce intenzivní péče, jeho stav vyžadoval podporu všech základních životních funkcí. Svému zranění nakonec dnes podlehl," říká mluvčí Krajské zdravotní Jiří Vondra.

Policie hledá svědky události

Napadení? Ublížení na zdraví s následkem smrti? Nutná sebeobrana? Přesnou kvalifikaci smutného případu neurčili zatím ani sami kriminalisté, a i podle jejich slov to bude velmi složité. „Celá věc je v současné době v řešení, o právní kvalifikaci bude rozhodnuto až po vyhodnocení všech získaných informací. Žádné obvinění doposud nepadlo. Ve věci bude samozřejmě nařízena soudní pitva, která určí přesnou příčinu smrti," uvádí policejní mluvčí Marie Pivková a dodává, „tímto bych chtěla zároveň požádat veřejnost a případné svědky, kteří celý incident viděli a mohou poskytnout jakoukoliv informaci, nechť se obrátí na linku 158 nebo přímo na číslo 974 434 700 na stálou službu kadaňského policejního obvodního oddělení."

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

 • 06. prosinec 2016

  Ústí nad Labem – Provozovatel letecké záchranky v Ústí nad Labem se bude vybírat znovu. Ministerstvo zdravotnictví zrušilo výsledky tendru. Nabídky posoudí nová komise, kterou odsouhlasila vláda.

 • 06. prosinec 2016

  Havraň – V testovacím provozu je zatím závod společnosti Yankee Candle v průmyslové zóně Joseph u Mostu. Čeká se na povolení zkušebního provozu, a teprve poté bude možno začít s ostrou výrobou. Společnost přesto u příležitosti slavnostního otevření nové továrny dovolila novinářům nafotit část provozu. Ne vše ale mohla media zaznamenat.

 • 03. prosinec 2016

  Chomutov - K poslednímu listopadovému dni přijala záchranná stanice v chomutovském zooparku již 308 zvířat. Nejčastěji to byli holubi, ježci, poštolky a rorýsi, ale i bobr nebo zajímavý zpěvný pták králíček ohnivý.

Reklama

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 09. listopad 2016

  Klášterec nad Ohří – Zámek Klášterec nad Ohří, bude mít ve čtvrtek 10. listopadu z technických důvodů zavřeno. Otevřen je jinak celoročně, přístupný veřejnosti není pouze dva týdny na přelomu roku.  

 • 06. listopad 2016

  Praha - Pokud přemýšlíte nad nákupem vánočních dárků, ale nechcete se tlačit v českých obchodních centrech, vyjeďte si za nákupy do ciziny. V Německu, Polsku, Londýně nebo exotické Dubaji nakoupíte výhodně všechny druhy zboží. Čas si navíc můžete zpestřit návštěvou tradičních vánočních trhů, procházkami po městě i prohlídkou světově unikátních obchodních center.

 • 05. listopad 2016

  Drážďany – Milovníci bruslení se mohou pokoušet o nejrůznější piruety či volné jízdy až do 27. listopadu na umělé ledové ploše na netradičním místě: V západním křídle terminálu drážďanského letiště.

 • 03. listopad 2016

  Teplice – V Jízdárně teplického zámku je od úterý 1. listopadu do neděle 6. listopadu vystavena replika Svatováclavské koruny. Koruna bude k vidění v rámci výstavy Severozápadní Čechy za vlády Lucemburků. Na sobotu 5. listopadu připravilo teplické muzeum dokonce komentované prohlídky Svatováclavské koruny.

 • 31. říjen 2016

  Chomutovsko – Lesy České republiky předaly veřejnosti nově vytvořenou stezku Velký Špičák.

Zajímavosti

 • 06. prosinec 2016

  Společně s objednaným stavebním materiálem dorazí kupujícímu také značné množství europalet. Nastává pak problém, co s nimi. V určitých případech je zpětně odkupuje dodavatel, ale dá se z nich vyrobit také řada nejrůznějších výrobků. Právě k druhému řešení se uchyluje většina lidí, protože převoz europalet do místa výkupny bývá problematický a náklady na převoz často převyšují jejich cenu.

 • 06. prosinec 2016

  Doba adventu je časem, kdy se setkáváme s přáteli nad sklenkou punče, kupujeme dárky pod stromeček a chystáme se na oslavy konce roku. Součástí příprav na nejkrásnější svátky v roce je i zútulňování domácího prostředí a s tím spojený úklid. Jak zařídit, aby pro vás letošní gruntování před Vánocemi nebylo strašákem, ale spíš milou povinností? Přinášíme pět osvědčených tipů.

 • 03. prosinec 2016

  Ústecký kraj - Veterináři bijí na poplach! Na český trh se z Německa dostalo několik desítek kilogramů solených sušených ryb druhu plotice obecná, u nichž je podezření na obsah nebezpečného jedu botulotoxinu. Inspektoři Státní veterinární správy informaci od německých dozorových orgánů obdrželi prostřednictvím systému rychlého varování "RASFF."

 • 21. listopad 2016

  Krásné Březno - Samice nosorožce tuponosého Zamba oslavila v sobotu 19. listopadu své šestačtyřicáté narozeniny. Do Ústí nad Labem dorazila přesně před 36 lety.

 • 18. listopad 2016

  Ústecký kraj - Celkem 239 výpůjček zaznamenaly České dráhy v půjčovnách kol v Ústeckém kraji. Je to o 147 více než v loňské premiérové sezóně. Cyklopůjčovny byly otevřené od 1. dubna do 31. října 2016, a to ve stanicích Děčín hlavní nádraží, Lovosice a Ústí nad Labem hlavní nádraží. Kola bylo možné vracet i v Roudnici nad Labem.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×