Zprávy

Obyčejná „šťouchanice“ před marketem skončila smrtí provokatéra, policie hledá svědky incidentu

Reklama

Kadaň – Na první pohled zcela nevinná slovní potyčka, zakončená fyzickým atakem jednoho ze zúčastněných. Ten svému zranění v nemocnici podlehl. Je ale „útočník" skutečně vinen?

kauf205

Nedal pokoj, dostal pěstí

K případu došlo na sklonku neděle, dvacet minut před osmnáctou hodinou na parkovišti před kadaňským Kauflandem. Podle námi zjištěných informací se celá věc odehrála poměrně rychle. Třiačtyřicetiletý muž z Kadaně měl verbálně a údajně bez příčiny zaútočit na osmadvacetiletého cizince (jedná se o člověka rumunské národnosti). Mladší z obou mužů se snažil jakémukoliv slovnímu konfliktu vyhnout a několikrát se pokusil Kadaňana obejít. Bohužel, ten si nedal říci a ve svých výpadech pokračoval. Napadanému nakonec došla trpělivost a vše vyřešil ranou pěstí. Poté normálně odešel.

Do Kadaně letěl vrtulník

Tímto ale celá věc zdaleka neskončila. Druhý z mužů ránu neustál a po chvilce upadl na zem. Na místo přivolaný lékař povolal do akce záchranářský vrtulník. „Pacient byl s velmi vážným poraněním hlavy letecky transportován na Traumacentrum Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem," upřesňuje mluvčí ústecké záchranky Pavel Šebesta.

Jednalo se o vážné zranění

Bohužel, právě dnes přišla velmi smutná zpráva, třiačtyřicetiletý muž v nemocnici svému zranění podlehl. „Muž byl po leteckém transportu přijat v kritickém stavu, bezvědomí a po přechozí resuscitaci, která pokračovala i po příletu. Po řešení na Traumacentru byl muž umístěn na jednotce intenzivní péče, jeho stav vyžadoval podporu všech základních životních funkcí. Svému zranění nakonec dnes podlehl," říká mluvčí Krajské zdravotní Jiří Vondra.

Policie hledá svědky události

Napadení? Ublížení na zdraví s následkem smrti? Nutná sebeobrana? Přesnou kvalifikaci smutného případu neurčili zatím ani sami kriminalisté, a i podle jejich slov to bude velmi složité. „Celá věc je v současné době v řešení, o právní kvalifikaci bude rozhodnuto až po vyhodnocení všech získaných informací. Žádné obvinění doposud nepadlo. Ve věci bude samozřejmě nařízena soudní pitva, která určí přesnou příčinu smrti," uvádí policejní mluvčí Marie Pivková a dodává, „tímto bych chtěla zároveň požádat veřejnost a případné svědky, kteří celý incident viděli a mohou poskytnout jakoukoliv informaci, nechť se obrátí na linku 158 nebo přímo na číslo 974 434 700 na stálou službu kadaňského policejního obvodního oddělení."

Doporučené články

Sport

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Závodnice oddílu moderní gymnastky SC 80 Chomutov si ani mimo sezónu nedopřávají žádný zimní spánek. Po nadmíru úspěšném loňském roce, kdy v závodech pro jednotlivkyně vybojovaly 76 medailí a ve společných skladbách ještě přidaly dalších 36 cenných kovů, se do tréninků pustily hned 2. ledna. Za přísným tréninkovým režimem stojí nejen láska ke sportu, ale také změny pravidel v novém olympijském cyklu.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.

 • 05. únor 2017

  Chomutov - Modelka, spisovatelka a ředitelka nadačního fondu Veronika Kašáková si plní svůj další sen a opět myslí na děti z dětských domovů. Díky tomuto kroku si bude moci svůj sen realizovat také padesát dětí vyrůstajících bez rodin a dalších osmnáct dětí pozná, jak jsou krásné.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×