Zprávy

Máte zálusk na „kotlíkovou dotaci“? Je třeba si pospíšit, v balíčku zbývá už jen třetina peněz

Reklama

Chomutovsko – Máte doma starý kotel a uvažujete o jeho výměně za nový? Pokud bude ekologický, můžete si nyní požádat o dotaci na jeho nákup. Při pořízení tak ušetříte dost peněz, jeho obsluha bude pohodlnější a ulevíte životnímu prostředí. Jak na to?

kotle195

K rozdělení bylo třicet milionů

S penězi vám pomůže Ústecký kraj. Rada kraje totiž před pár dny schválila Zásady pro poskytování podpory z Fondu životního prostředí Ústeckého kraje v rámci Společného programu na podporu výměny kotlů a dodatek Dohody o některých náležitostech souvisejících s poskytnutím dotace v rámci Společného programu na podporu výměny kotlů. Příjem žádostí ze Společného programu na podporu výměny kotlů byl zahájen na začátku minulého týdne, posledním dnem, kdy bude možné žádost podat, je 31. červenec 2014. To ovšem platí pouze v případě, že do té dobý nebude alokace 30 milionů korun zcela vyčerpaná.

„Fronty u nás nejsou"

Žádosti o dotaci se podávají OSOBNĚ v zalepené obálce označené v souladu s podmínkami vyhlášení výzvy. „Aktuálně k 12.00 hodině dne 16. 05. 2014 bylo přijato celkem 378 žádostí v celkové hodnotě 19 525 000 Kč. Zbývá tedy ještě rozdělit 10 475 000 Kč. Na podatelně krajského úřadu se už netvoří žádné fronty, příjem žádostí probíhá plynule a je zde k dispozici pracovník, který žadatelům s vyplněním žádostí ochotně poradí nebo vyplněný formulář před vlastním podáním zkontroluje," vysvětluje Dagmar Cettlová z krajského úřadu.

„Letos jsme částku navýšili"

„Cílem programu je snížení znečištění ovzduší z malých zdrojů, tedy konkrétně z lokálních topenišť na tuhá paliva. O předchozí výzvu byl velký zájem, připravené finanční prostředky byly vyčerpány za měsíc. Letos jsme navýšili částku o deset milionů, proto jistě uspokojíme ještě více zájemců," řekl hejtman Oldřich Bubeníček s tím, že veškeré formuláře, podmínky a zásady byly zveřejněny na webových stránkách Ústeckého kraje.

Otevírací dobu podatelny a potřebné dokumenty naleznete na tomto odkazu na stránkách Ústeckého kraje

Doporučené články

Sport

 • 23. únor 2017

  Ústecký kraj - Květnové Mistrovství Evropy ve veslování, srpnové Mistrovství světa v kanoistice, půlmaraton či přátelské utkání českého fotbalového týmu, to jsou asi ty nejvýznamnější sportovní události tohoto roku konané v Ústeckém kraji.

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 25. únor 2017

  Ústecký kraj - Ústí nad Labem, Litoměřice a Děčín se v tomto pořadí staly v letošním roce nejpřívětivějšími městy pro podnikání. V rámci devátého ročníku stejnojmenného srovnávacího výzkumu Město pro byznys získaly nejvíc bodových ocenění. Ocenění převzali představitelé měst při setkání Svazu měst a obcí na krajském úřadu Ústeckého kraje.

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×