Zprávy

„Mír“ už nemá šanci, v brzké době přijde demolice

Reklama

Chomutov – Kdysi zajímavé a moderní středisko, chomutovský KASS, stojí před zánikem. Přesněji řečeno, jedna jeho část. Radnice připravuje vypsání veřejné zakázky na demolici, o záměru vydá nejméně třicet dní předem oznámení.

kinomir185

Napříč vznikne nový „koridor"

V současné době je stavba využívána jako společenské a obchodní centrum. V rámci bouracích prací dojde k demolici části objektu, kde se uvažuje s vybudováním nového komunikačního koridoru. V praxi to bude vypadat asi tak, že se celý objekt (přední a zadní část) rozdělí na dvě samostatné budovy, oddělené chodníkem, trávníky a lavičkami.

A co tedy „padne"?

„Ke zbourání jsou určeny prostory, původně sloužící jako kino Mír. Nejsou dlouhodobě využívány a chátrají," upřesňuje chomutovská tisková mluvčí Šárka Schönová a pokračuje, „v demoličních plánech se dále nachází také část restaurace a sázková kancelář. Zbylé části objektu zůstanou zachovány se stávajícím využitím, tedy pro Českou poštu, kulturní dům a další nájemní plochy pro obchody a služby. Vybudování nového funkčního veřejného prostoru na sídlišti Zahradní je součástí projektu Sídliště, místo pro život."

Obyvatelé měli možnost vyjádřit se...

K otázce KASSu se v loňském roce měli možnost prostřednictvím dotazníkového šetření, pracovních workshopů a veřejného projednání, vyjádřit také sami občané. „Zajímal nás názor lidí, kteří v této lokalitě bydlí, a částečná demolice s následným rozšířením veřejného prostoru byla výstupem ze společného projednávání," říká primátor Mareš.

Doporučené články

Sport

 • 23. únor 2017

  Ústecký kraj - Květnové Mistrovství Evropy ve veslování, srpnové Mistrovství světa v kanoistice, půlmaraton či přátelské utkání českého fotbalového týmu, to jsou asi ty nejvýznamnější sportovní události tohoto roku konané v Ústeckém kraji.

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 25. únor 2017

  Ústecký kraj - Ústí nad Labem, Litoměřice a Děčín se v tomto pořadí staly v letošním roce nejpřívětivějšími městy pro podnikání. V rámci devátého ročníku stejnojmenného srovnávacího výzkumu Město pro byznys získaly nejvíc bodových ocenění. Ocenění převzali představitelé měst při setkání Svazu měst a obcí na krajském úřadu Ústeckého kraje.

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×