Zprávy

„Mír“ už nemá šanci, v brzké době přijde demolice

Reklama

Chomutov – Kdysi zajímavé a moderní středisko, chomutovský KASS, stojí před zánikem. Přesněji řečeno, jedna jeho část. Radnice připravuje vypsání veřejné zakázky na demolici, o záměru vydá nejméně třicet dní předem oznámení.

kinomir185

Napříč vznikne nový „koridor"

V současné době je stavba využívána jako společenské a obchodní centrum. V rámci bouracích prací dojde k demolici části objektu, kde se uvažuje s vybudováním nového komunikačního koridoru. V praxi to bude vypadat asi tak, že se celý objekt (přední a zadní část) rozdělí na dvě samostatné budovy, oddělené chodníkem, trávníky a lavičkami.

A co tedy „padne"?

„Ke zbourání jsou určeny prostory, původně sloužící jako kino Mír. Nejsou dlouhodobě využívány a chátrají," upřesňuje chomutovská tisková mluvčí Šárka Schönová a pokračuje, „v demoličních plánech se dále nachází také část restaurace a sázková kancelář. Zbylé části objektu zůstanou zachovány se stávajícím využitím, tedy pro Českou poštu, kulturní dům a další nájemní plochy pro obchody a služby. Vybudování nového funkčního veřejného prostoru na sídlišti Zahradní je součástí projektu Sídliště, místo pro život."

Obyvatelé měli možnost vyjádřit se...

K otázce KASSu se v loňském roce měli možnost prostřednictvím dotazníkového šetření, pracovních workshopů a veřejného projednání, vyjádřit také sami občané. „Zajímal nás názor lidí, kteří v této lokalitě bydlí, a částečná demolice s následným rozšířením veřejného prostoru byla výstupem ze společného projednávání," říká primátor Mareš.

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×