Zprávy

Opilci zastavovali dopravu, během několika hodin vyjížděli strážníci ke třem případům

Reklama

Chomutov – „Alkohol podávaný v malých dávkách neškodí v jakémkoliv množství". Slavné hlášky z neméně slavného českého filmu se zcela jistě nedrželi pánové, kteří popili v takové míře, že jim i chodník byl malý. Nebýt veřejnosti a pomoci strážníků Městské policie, bůh ví, jak jejich příběh mohl dopadnout.

alkohol175

Na problémy se srdcem nebude alkohol nejlepší lék

Poprvé policisty zaměstnal padesátiletý muž v ulici 17. listopadu. Ve středu (14. května), kolem třetí hodiny odpolední ho strážníci zvedali uprostřed vozovky. „Byl z něj velmi silně cítit alkohol. Protože mu navíc z nosu tekla krev a podle jeho tvrzení má problémy se srdcem, byl na místo přivolán lékař," říká mluvčí Městské policie Vladimír Valenta.

Jen tak si tam seděl

K dalšímu obdobnému případu vyjížděla hlídka o pár hodin později. Paradoxně se jednalo o stejnou ulici, změnil se tedy pouze čas a opilec. „Třicet minut před půlnocí vyjížděli strážníci opět do ulice 17. listopadu. Na silnici tady seděl opilý čtyřiačtyřicetiletý muž, který se nedokázal zvednout," pokračuje Valenta a dodává, „strážníci mu pomohli na nohy, jinou „záchranu" pán nepotřeboval."

Bezdomovec skončil uprostřed křižovatky

A aby toho nebylo málo, už za dalších sedm hodin se jelo znovu. Tentokrát ovšem do "Šafaříkovky", kde si v křižovatce ustlal čtyřiapadesátiletý bezdomovec. Bohužel, i v tomto případě si alkohol vyžádal zranění. „Před sedmou hodinou ranní byla Městská policie telefonicky upozorněna na muže, ležícího přímo uprostřed křižovatky v Šafaříkově ulici. Byl tak „zmožený", že se ani strážníkům nepodařilo dostat ho na nohy. Navíc krvácel na hlavě, i v tomto případě musela být přivolána záchranná služba. Muž, podle zjištění bezdomovec, nakonec skončil v nemocnici," uzavírá mluvčí.

Doporučené články

Sport

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Závodnice oddílu moderní gymnastky SC 80 Chomutov si ani mimo sezónu nedopřávají žádný zimní spánek. Po nadmíru úspěšném loňském roce, kdy v závodech pro jednotlivkyně vybojovaly 76 medailí a ve společných skladbách ještě přidaly dalších 36 cenných kovů, se do tréninků pustily hned 2. ledna. Za přísným tréninkovým režimem stojí nejen láska ke sportu, ale také změny pravidel v novém olympijském cyklu.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.

 • 05. únor 2017

  Chomutov - Modelka, spisovatelka a ředitelka nadačního fondu Veronika Kašáková si plní svůj další sen a opět myslí na děti z dětských domovů. Díky tomuto kroku si bude moci svůj sen realizovat také padesát dětí vyrůstajících bez rodin a dalších osmnáct dětí pozná, jak jsou krásné.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×