Zprávy

Z kriminalistického deníčku: „Památka“ z války; lumpárna na posedu; loupež za bílého dne

Reklama

Chomutovsko - Pravidelný krimi zápisníček aneb co přinesl uplynulý týden...

policista145Pondělí

Klášterec nad Ohří / Chomutov - Obvinění z krádeže si převzal 35letý muž z Klášterce nad Ohří. V prosinci loňského roku vnikl do prodejny na chomutovském sídlišti Písečná a na místě odcizil šestnáct kusů mobilních telefonů různých značek. Celkovou škodu majitel vyčíslil na 29 tisíc korun. Obvinění z uvedeného trestného činu kriminalisté zaslali do věznice Kynšperk nad Ohří, kde se muž v současné době nachází.

Úterý

Chomutov - Chomutovští kriminalisté objasnili několik případů vloupání v okresním městě. Šestatřicetiletý muž vnikl během měsíce února letošního roku do dvou prodejen ve městě. V obdobném jednání pokračoval i v březnu, kdy vnikl do několika kanceláří, skladu, provozovny občerstvení a kosmetického studia. Kradl hlavně výpočetní techniku – notebooky, fotoaparáty, kabely, odnesl i plynový kotel a bez povšimnutí nenechal ani peníze. Celková škoda se vyšplhala na 290 tisíc korun. Obvinění z krádeže a poškození cizí věci si převzal v litoměřické věznici, kde se v současné době nachází. Vyšetřování nadále pokračuje.

Středa

Kadaň - Kriminalisté v Kadani obvinili z loupeže 26letého muže. V Polní ulici požadoval na poškozené zapůjčení mobilního telefonu. Po zamítavé odpovědi, vytáhl násilím ženě přístroj z kapsy. Pak se začali přetahovat o kabelku, neboť muž chtěl peníze. Když poškozená upadla, peněženku z tašky sebral. Při přetahování došlo k poškození skleněné výplně dveří u domu. Celková škoda se vyšplhala na téměř 5 tisíc korun, zraněnou ženu ošetřil lékař. Násilníkovi hrozí v případě odsouzení trest odnětí svobody v rozmezí dva roky až deset let.

Čtvrtek

Kadaň - Policisté v Kadani pátrali po totožnosti neznámého pachatele, který v ulicích Golovinova a Nad Nemocnicí odcizil dvě zaparkovaná vozidla. Obvinění z krádeže mohli během krátké doby předat 27letému muži z Postoloprt. Jeden den odcizil VW Passat a odejel s ním na neznámé místo a druhý den to zopakoval, ale tentokrát odejel s vozidlem Škoda Octávia. Majitelům vznikla škoda za 327 tisíc korun. Při výslechu se muž přiznal, že auta rozebral na součástky. Vyšetřování nadále pokračuje.

Pátek

Údlice - V zahradní kolonii nad obcí Údlice našli dva muži neznámé předměty. Svůj nález oznámili chomutovským policistům, kteří provedli zajištění místa. Přivolaní členové policejní pyrotechnické služby upřesnili, že se jedná o čtyři kusy dělostřeleckých granátů různých ráží, které pravděpodobně pocházejí z druhé světové války. Nalezenou munici zajistili a věci odvezli k likvidaci. Ke zranění osob nedošlo, škoda nevznikla.

Víkend

Jirkov - Myslivecký spolek oznámil na policejní oddělení v Jirkově, že jim kdosi poškodil posed v lokalitě Bezručovo údolí za obcí Hradečná. Posed kdosi znehodnotil tím, že ho povalil na zem, oprava bude stát nejméně 12 tisíc korun. Jednání neznámého vandala policisté vyhodnotili jako trestný čin poškození cizí věci.

Doporučené články

Sport

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Závodnice oddílu moderní gymnastky SC 80 Chomutov si ani mimo sezónu nedopřávají žádný zimní spánek. Po nadmíru úspěšném loňském roce, kdy v závodech pro jednotlivkyně vybojovaly 76 medailí a ve společných skladbách ještě přidaly dalších 36 cenných kovů, se do tréninků pustily hned 2. ledna. Za přísným tréninkovým režimem stojí nejen láska ke sportu, ale také změny pravidel v novém olympijském cyklu.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.

 • 05. únor 2017

  Chomutov - Modelka, spisovatelka a ředitelka nadačního fondu Veronika Kašáková si plní svůj další sen a opět myslí na děti z dětských domovů. Díky tomuto kroku si bude moci svůj sen realizovat také padesát dětí vyrůstajících bez rodin a dalších osmnáct dětí pozná, jak jsou krásné.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×