Zprávy

Z kriminalistického deníčku: „Památka“ z války; lumpárna na posedu; loupež za bílého dne

Reklama

Chomutovsko - Pravidelný krimi zápisníček aneb co přinesl uplynulý týden...

policista145Pondělí

Klášterec nad Ohří / Chomutov - Obvinění z krádeže si převzal 35letý muž z Klášterce nad Ohří. V prosinci loňského roku vnikl do prodejny na chomutovském sídlišti Písečná a na místě odcizil šestnáct kusů mobilních telefonů různých značek. Celkovou škodu majitel vyčíslil na 29 tisíc korun. Obvinění z uvedeného trestného činu kriminalisté zaslali do věznice Kynšperk nad Ohří, kde se muž v současné době nachází.

Úterý

Chomutov - Chomutovští kriminalisté objasnili několik případů vloupání v okresním městě. Šestatřicetiletý muž vnikl během měsíce února letošního roku do dvou prodejen ve městě. V obdobném jednání pokračoval i v březnu, kdy vnikl do několika kanceláří, skladu, provozovny občerstvení a kosmetického studia. Kradl hlavně výpočetní techniku – notebooky, fotoaparáty, kabely, odnesl i plynový kotel a bez povšimnutí nenechal ani peníze. Celková škoda se vyšplhala na 290 tisíc korun. Obvinění z krádeže a poškození cizí věci si převzal v litoměřické věznici, kde se v současné době nachází. Vyšetřování nadále pokračuje.

Středa

Kadaň - Kriminalisté v Kadani obvinili z loupeže 26letého muže. V Polní ulici požadoval na poškozené zapůjčení mobilního telefonu. Po zamítavé odpovědi, vytáhl násilím ženě přístroj z kapsy. Pak se začali přetahovat o kabelku, neboť muž chtěl peníze. Když poškozená upadla, peněženku z tašky sebral. Při přetahování došlo k poškození skleněné výplně dveří u domu. Celková škoda se vyšplhala na téměř 5 tisíc korun, zraněnou ženu ošetřil lékař. Násilníkovi hrozí v případě odsouzení trest odnětí svobody v rozmezí dva roky až deset let.

Čtvrtek

Kadaň - Policisté v Kadani pátrali po totožnosti neznámého pachatele, který v ulicích Golovinova a Nad Nemocnicí odcizil dvě zaparkovaná vozidla. Obvinění z krádeže mohli během krátké doby předat 27letému muži z Postoloprt. Jeden den odcizil VW Passat a odejel s ním na neznámé místo a druhý den to zopakoval, ale tentokrát odejel s vozidlem Škoda Octávia. Majitelům vznikla škoda za 327 tisíc korun. Při výslechu se muž přiznal, že auta rozebral na součástky. Vyšetřování nadále pokračuje.

Pátek

Údlice - V zahradní kolonii nad obcí Údlice našli dva muži neznámé předměty. Svůj nález oznámili chomutovským policistům, kteří provedli zajištění místa. Přivolaní členové policejní pyrotechnické služby upřesnili, že se jedná o čtyři kusy dělostřeleckých granátů různých ráží, které pravděpodobně pocházejí z druhé světové války. Nalezenou munici zajistili a věci odvezli k likvidaci. Ke zranění osob nedošlo, škoda nevznikla.

Víkend

Jirkov - Myslivecký spolek oznámil na policejní oddělení v Jirkově, že jim kdosi poškodil posed v lokalitě Bezručovo údolí za obcí Hradečná. Posed kdosi znehodnotil tím, že ho povalil na zem, oprava bude stát nejméně 12 tisíc korun. Jednání neznámého vandala policisté vyhodnotili jako trestný čin poškození cizí věci.

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

 • 06. prosinec 2016

  Ústí nad Labem – Provozovatel letecké záchranky v Ústí nad Labem se bude vybírat znovu. Ministerstvo zdravotnictví zrušilo výsledky tendru. Nabídky posoudí nová komise, kterou odsouhlasila vláda.

 • 06. prosinec 2016

  Havraň – V testovacím provozu je zatím závod společnosti Yankee Candle v průmyslové zóně Joseph u Mostu. Čeká se na povolení zkušebního provozu, a teprve poté bude možno začít s ostrou výrobou. Společnost přesto u příležitosti slavnostního otevření nové továrny dovolila novinářům nafotit část provozu. Ne vše ale mohla media zaznamenat.

 • 03. prosinec 2016

  Chomutov - K poslednímu listopadovému dni přijala záchranná stanice v chomutovském zooparku již 308 zvířat. Nejčastěji to byli holubi, ježci, poštolky a rorýsi, ale i bobr nebo zajímavý zpěvný pták králíček ohnivý.

Reklama

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 09. listopad 2016

  Klášterec nad Ohří – Zámek Klášterec nad Ohří, bude mít ve čtvrtek 10. listopadu z technických důvodů zavřeno. Otevřen je jinak celoročně, přístupný veřejnosti není pouze dva týdny na přelomu roku.  

 • 06. listopad 2016

  Praha - Pokud přemýšlíte nad nákupem vánočních dárků, ale nechcete se tlačit v českých obchodních centrech, vyjeďte si za nákupy do ciziny. V Německu, Polsku, Londýně nebo exotické Dubaji nakoupíte výhodně všechny druhy zboží. Čas si navíc můžete zpestřit návštěvou tradičních vánočních trhů, procházkami po městě i prohlídkou světově unikátních obchodních center.

 • 05. listopad 2016

  Drážďany – Milovníci bruslení se mohou pokoušet o nejrůznější piruety či volné jízdy až do 27. listopadu na umělé ledové ploše na netradičním místě: V západním křídle terminálu drážďanského letiště.

 • 03. listopad 2016

  Teplice – V Jízdárně teplického zámku je od úterý 1. listopadu do neděle 6. listopadu vystavena replika Svatováclavské koruny. Koruna bude k vidění v rámci výstavy Severozápadní Čechy za vlády Lucemburků. Na sobotu 5. listopadu připravilo teplické muzeum dokonce komentované prohlídky Svatováclavské koruny.

 • 31. říjen 2016

  Chomutovsko – Lesy České republiky předaly veřejnosti nově vytvořenou stezku Velký Špičák.

Zajímavosti

 • 06. prosinec 2016

  Společně s objednaným stavebním materiálem dorazí kupujícímu také značné množství europalet. Nastává pak problém, co s nimi. V určitých případech je zpětně odkupuje dodavatel, ale dá se z nich vyrobit také řada nejrůznějších výrobků. Právě k druhému řešení se uchyluje většina lidí, protože převoz europalet do místa výkupny bývá problematický a náklady na převoz často převyšují jejich cenu.

 • 06. prosinec 2016

  Doba adventu je časem, kdy se setkáváme s přáteli nad sklenkou punče, kupujeme dárky pod stromeček a chystáme se na oslavy konce roku. Součástí příprav na nejkrásnější svátky v roce je i zútulňování domácího prostředí a s tím spojený úklid. Jak zařídit, aby pro vás letošní gruntování před Vánocemi nebylo strašákem, ale spíš milou povinností? Přinášíme pět osvědčených tipů.

 • 03. prosinec 2016

  Ústecký kraj - Veterináři bijí na poplach! Na český trh se z Německa dostalo několik desítek kilogramů solených sušených ryb druhu plotice obecná, u nichž je podezření na obsah nebezpečného jedu botulotoxinu. Inspektoři Státní veterinární správy informaci od německých dozorových orgánů obdrželi prostřednictvím systému rychlého varování "RASFF."

 • 21. listopad 2016

  Krásné Březno - Samice nosorožce tuponosého Zamba oslavila v sobotu 19. listopadu své šestačtyřicáté narozeniny. Do Ústí nad Labem dorazila přesně před 36 lety.

 • 18. listopad 2016

  Ústecký kraj - Celkem 239 výpůjček zaznamenaly České dráhy v půjčovnách kol v Ústeckém kraji. Je to o 147 více než v loňské premiérové sezóně. Cyklopůjčovny byly otevřené od 1. dubna do 31. října 2016, a to ve stanicích Děčín hlavní nádraží, Lovosice a Ústí nad Labem hlavní nádraží. Kola bylo možné vracet i v Roudnici nad Labem.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×