Zprávy

Děsivé, Tiské stěny „hlásí“ další zřícení. Do skal opět mířil vrtulník…

Reklama

Krušné hory – To snad není ani možné. Od včerejšího zřícení německého horolezce (psali jsme zde) neuplynulo pomalu ani čtyřiadvacet hodin a Horská služba vyrážela do Tiských stěn znovu. Pětatřicetiletý horolezec dnes krátce před polednem udělal v podstatě identickou chybu, jako včerejší Němec. Nedbal pravidel lezení na pískovci, uklouzl na mokré skále a zřítil se.

tisa11115

Spadl ze šesti metrů

I v tomto případě (stejně jako včera) jeho lezečtí kolegové zavolali dispečink linky 155 a zdravotničtí záchranáři poté požádali o spolupráci i členy Horské služby ze stanice v Tisé. „Spadl podle našich informací asi šest metrů ze stěny jedné z věží pod silnicí. Vyjeli jsme k němu ve třech a na místě zjistili, že upadl na záda a zřejmě utrpěl poranění v oblasti hrudní páteře," uvedl k dnešnímu výjezdu zasahující člen HS Krušné hory Tomáš Plíva, s tím, že horolezec byl při vědomí a se záchranáři komunikoval.

Členové HS je po základním ošetření zafixovali do vakuové matrace a předali lékaři Letecké záchranné služby. Vrtulník LZS pak mladíka vtisa115 podvěsu dopravil na místo, kde mohl přistát. Tam jej horští záchranáři pomohli naložit a zraněný putoval letecky k dalšímu ošetření do nemocnice v Ústí nad Labem.

„Už jsem to říkal včera, po dešti na pískovec nelze"

„Opět došlo k jasnému porušení pravidel bezpečného lezení na pískovci. I dnes bylo po dešti, skála byla mokrá a v takovém případě se může spíše smeknout, drolit či ulomit," řekl k dnešnímu úrazu náčelník Horské služby Krušné Hory Miroslav Güttner.

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×