Zprávy

Děsivé, Tiské stěny „hlásí“ další zřícení. Do skal opět mířil vrtulník…

Reklama

Krušné hory – To snad není ani možné. Od včerejšího zřícení německého horolezce (psali jsme zde) neuplynulo pomalu ani čtyřiadvacet hodin a Horská služba vyrážela do Tiských stěn znovu. Pětatřicetiletý horolezec dnes krátce před polednem udělal v podstatě identickou chybu, jako včerejší Němec. Nedbal pravidel lezení na pískovci, uklouzl na mokré skále a zřítil se.

tisa11115

Spadl ze šesti metrů

I v tomto případě (stejně jako včera) jeho lezečtí kolegové zavolali dispečink linky 155 a zdravotničtí záchranáři poté požádali o spolupráci i členy Horské služby ze stanice v Tisé. „Spadl podle našich informací asi šest metrů ze stěny jedné z věží pod silnicí. Vyjeli jsme k němu ve třech a na místě zjistili, že upadl na záda a zřejmě utrpěl poranění v oblasti hrudní páteře," uvedl k dnešnímu výjezdu zasahující člen HS Krušné hory Tomáš Plíva, s tím, že horolezec byl při vědomí a se záchranáři komunikoval.

Členové HS je po základním ošetření zafixovali do vakuové matrace a předali lékaři Letecké záchranné služby. Vrtulník LZS pak mladíka vtisa115 podvěsu dopravil na místo, kde mohl přistát. Tam jej horští záchranáři pomohli naložit a zraněný putoval letecky k dalšímu ošetření do nemocnice v Ústí nad Labem.

„Už jsem to říkal včera, po dešti na pískovec nelze"

„Opět došlo k jasnému porušení pravidel bezpečného lezení na pískovci. I dnes bylo po dešti, skála byla mokrá a v takovém případě se může spíše smeknout, drolit či ulomit," řekl k dnešnímu úrazu náčelník Horské služby Krušné Hory Miroslav Güttner.

Doporučené články

Sport

 • 23. únor 2017

  Ústecký kraj - Květnové Mistrovství Evropy ve veslování, srpnové Mistrovství světa v kanoistice, půlmaraton či přátelské utkání českého fotbalového týmu, to jsou asi ty nejvýznamnější sportovní události tohoto roku konané v Ústeckém kraji.

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.

 • 05. únor 2017

  Chomutov - Modelka, spisovatelka a ředitelka nadačního fondu Veronika Kašáková si plní svůj další sen a opět myslí na děti z dětských domovů. Díky tomuto kroku si bude moci svůj sen realizovat také padesát dětí vyrůstajících bez rodin a dalších osmnáct dětí pozná, jak jsou krásné.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×