Zprávy

Žravé housenky „útočí“, stromy podél silnice pokryly děsivé pavučiny

Reklama

Chomutovsko – Při pohledu z dálky jakoby stromy schovala námraza. Při pohledu zblízka zjistíte, že se jedná o pavučiny. Při pohledu detailním spatříte život. Statisíce housenek obléhají keře a stromky na téměř sto padesáti metrech. Jde o larvy předivky zhoubné, tedy malého, zhruba tří centimetrového bílého motýlka.

housenkatitul85

Kdo to chce vidět, nemine...

Kde tento zvláštní jev můžete spatřit? Na staré R7, dnes silnici 607, ve směru na Prahu, zhruba padesát metrů za odbočkou na Hrušovany. Kdo se rozhodne vidět vše na vlastní oči, nemůže minout. „Bílá" řada stromů vás uhodí do očí z hodně velké dálky.

Líhnou se v létěhousenkymala85

Co se tady vlastně děje? Larvy „mrňavého" motýla spřádají ve stromoví, ale i v okolních travách pavučiny, ve kterých se posléze hromadně zakuklí. K vylíhnutí dochází počátkem léta, další vajíčka kladou samičky do pupenů během podzimu.

Sežerou vše zelené

Housenky předivky hledají útočiště nejčastěji na střemchách, jeřábech, či třešních. Bývá bohužel pravidlem, že po jejich zabydlení ze stromů v krátké době mizí veškeré listy. Jak se ale odborníci shodují, tento atak není naštěstí zpravidla ničivý.

Fotogalerie

 

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×