Zprávy

Video: Bláznivá noční honička přes několik měst, zasahovali policisté dvou států. Přes jejich úspěch zůstal zloděj na svobodě

Reklama

Chomutovsko - K případu došlo v pátečních (2.5.) nočních hodinách. Dvaačtyřicetiletý zloděj z Ústí nad Labem ukradl v německém Erfurtu osobní auto značky Škoda Octavia. Místní policie krádež okamžitě zaregistrovala a pronásledovala řidiče až do České republiky.

Policejní honička přes několik okresů. Řidiče nakonec chytili. Foto: Policie ČR

Jestli si Ústečan myslel, že za hranicemi bude klid, hodně se zmýlil. Pro „návrat“ do republiky zvolil hraniční přechod Krásný Les (20 kilometrů od Ústí nad Labem). O jeho ostudném kousku již v této chvíli čeští policisté ale samozřejmě věděli. „Na základě dlouholeté příhraniční spolupráce nás německá policie o pronásledování samozřejmě vyrozuměla. To pokračovalo přes Ústí nad Labem, Teplice a Most. Muž byl po celou dobu výstražným a rozhlasovým znamením s červeným nápisem STOP opakovaně vyzýván k zastavení vozidla,“ popisuje situaci policejní mluvčí Marie Pivková.

Najížděl na policisty

Veškeré výzvy ale byly zcela marné. Šofér pokyn k zastavení vozidla absolutně nerespektoval a ujížděl po silnici 1/13 (koridor) přes Komořany směrem na Chomutov. V tuto chvíli ukazoval jeho tachometr 170 km/h. „V Chomutově, před kruhovým objezdem u nákupního centra Baumax, policisté zahradili cestu služebními vozidly. Pachateli se ale zátaras podařilo objet vpravo mimo komunikaci po travnaté ploše. Přitom najel na zakročující policisty, kteří stáli na kraji komunikace v reflexních vestách s červenými svítilnami. Mužům zákona se v poslední chvíli podařilo před vozidlem uskočit, jedna z policistek však upadla a lehce se zranila,“ uvádí dále mluvčí a dodává, „mostečtí kolegové pokračovali nadále v pronásledování pachatele, který byl v součinnosti s chomutovskými hlídkami směrován mimo obydlenou oblast do Bezručova údolí.“

Tady jízda skončila

Právě v „Bezručáku“ bláznivá jízda skončila. „Tady byl pachatel zadržen hlídkou dopravní policie pomocí donucovacích prostředků zahrazení cesty služebním vozidlem a hrozbou namířené střelné zbraně,“ dokončuje Pivková.

Hrozí mu šest let „báně“

Tímto ale příběh nekončí. „Policejní komisař obvinil muže z trestných činů krádeže a násilí proti úřední osobě. Jmenovanému hrozí v případě odsouzení trest odnětí svobody až na 6 let. Jelikož se pachatel pokusil uprchnout a přitom bezprostředně ohrozil na životě několik zasahujících policistů, podal policejní komisař podnět k návrhu na vzetí obviněného do vazby,“ rozebírá další kroky chomutovská mluvčí.

A nyní pozor, absurdita na závěr

Ani vzhledem k výše popsanému neshledala ve věci dozorující státní zástupkyně vazební důvody a muže propustila na svobodu.

POLICEJNÍ VIDEO:

Doporučené články

Sport

 • 23. únor 2017

  Ústecký kraj - Květnové Mistrovství Evropy ve veslování, srpnové Mistrovství světa v kanoistice, půlmaraton či přátelské utkání českého fotbalového týmu, to jsou asi ty nejvýznamnější sportovní události tohoto roku konané v Ústeckém kraji.

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 25. únor 2017

  Ústecký kraj - Ústí nad Labem, Litoměřice a Děčín se v tomto pořadí staly v letošním roce nejpřívětivějšími městy pro podnikání. V rámci devátého ročníku stejnojmenného srovnávacího výzkumu Město pro byznys získaly nejvíc bodových ocenění. Ocenění převzali představitelé měst při setkání Svazu měst a obcí na krajském úřadu Ústeckého kraje.

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×