Zprávy

Video: Bláznivá noční honička přes několik měst, zasahovali policisté dvou států. Přes jejich úspěch zůstal zloděj na svobodě

Reklama

Chomutovsko - K případu došlo v pátečních (2.5.) nočních hodinách. Dvaačtyřicetiletý zloděj z Ústí nad Labem ukradl v německém Erfurtu osobní auto značky Škoda Octavia. Místní policie krádež okamžitě zaregistrovala a pronásledovala řidiče až do České republiky.

Policejní honička přes několik okresů. Řidiče nakonec chytili. Foto: Policie ČR

Jestli si Ústečan myslel, že za hranicemi bude klid, hodně se zmýlil. Pro „návrat“ do republiky zvolil hraniční přechod Krásný Les (20 kilometrů od Ústí nad Labem). O jeho ostudném kousku již v této chvíli čeští policisté ale samozřejmě věděli. „Na základě dlouholeté příhraniční spolupráce nás německá policie o pronásledování samozřejmě vyrozuměla. To pokračovalo přes Ústí nad Labem, Teplice a Most. Muž byl po celou dobu výstražným a rozhlasovým znamením s červeným nápisem STOP opakovaně vyzýván k zastavení vozidla,“ popisuje situaci policejní mluvčí Marie Pivková.

Najížděl na policisty

Veškeré výzvy ale byly zcela marné. Šofér pokyn k zastavení vozidla absolutně nerespektoval a ujížděl po silnici 1/13 (koridor) přes Komořany směrem na Chomutov. V tuto chvíli ukazoval jeho tachometr 170 km/h. „V Chomutově, před kruhovým objezdem u nákupního centra Baumax, policisté zahradili cestu služebními vozidly. Pachateli se ale zátaras podařilo objet vpravo mimo komunikaci po travnaté ploše. Přitom najel na zakročující policisty, kteří stáli na kraji komunikace v reflexních vestách s červenými svítilnami. Mužům zákona se v poslední chvíli podařilo před vozidlem uskočit, jedna z policistek však upadla a lehce se zranila,“ uvádí dále mluvčí a dodává, „mostečtí kolegové pokračovali nadále v pronásledování pachatele, který byl v součinnosti s chomutovskými hlídkami směrován mimo obydlenou oblast do Bezručova údolí.“

Tady jízda skončila

Právě v „Bezručáku“ bláznivá jízda skončila. „Tady byl pachatel zadržen hlídkou dopravní policie pomocí donucovacích prostředků zahrazení cesty služebním vozidlem a hrozbou namířené střelné zbraně,“ dokončuje Pivková.

Hrozí mu šest let „báně“

Tímto ale příběh nekončí. „Policejní komisař obvinil muže z trestných činů krádeže a násilí proti úřední osobě. Jmenovanému hrozí v případě odsouzení trest odnětí svobody až na 6 let. Jelikož se pachatel pokusil uprchnout a přitom bezprostředně ohrozil na životě několik zasahujících policistů, podal policejní komisař podnět k návrhu na vzetí obviněného do vazby,“ rozebírá další kroky chomutovská mluvčí.

A nyní pozor, absurdita na závěr

Ani vzhledem k výše popsanému neshledala ve věci dozorující státní zástupkyně vazební důvody a muže propustila na svobodu.

POLICEJNÍ VIDEO:

Doporučené články

Sport

 • 28. listopad 2016

  Ústecký kraj - Jezdci závodů do vrchu se letos naposledy setkali. V sobotu 26. listopadu proběhlo v mostecké Carbonia aréně vyhlášení sezony Triola Cup 2016. Jezdci měli ještě naposledy možnost změřit své schopnosti za volantem, tentokrát na motokárách.

 • 26. listopad 2016

  Most - Volné jízdy vlastním vozem po závodním okruhu mosteckého autodromu pro veřejnost The Most Winter Challenge pokračují dvěma termíny v prosinci.

 • 24. listopad 2016

  Chomutov - Hlavní cíl letošní zimní sezony – splnění limitu na seniorské mistrovství světa – se Tomášovi Frantovi nakonec podařilo splnit. V rakouském Grazu zaplaval 200 metrů znak za 1:53,69 a splnil dokonce ten přísnější limit, který mu zajišťuje letenku do kanadského Windsoru na mistrovství světa. Na to se vydá společně se stálicí české výpravy Simonou Baumrtovou, která úspěšně otestovala formu na Českém poháru v Brně.

Kauzy a témata

Reklama

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 09. listopad 2016

  Klášterec nad Ohří – Zámek Klášterec nad Ohří, bude mít ve čtvrtek 10. listopadu z technických důvodů zavřeno. Otevřen je jinak celoročně, přístupný veřejnosti není pouze dva týdny na přelomu roku.  

 • 06. listopad 2016

  Praha - Pokud přemýšlíte nad nákupem vánočních dárků, ale nechcete se tlačit v českých obchodních centrech, vyjeďte si za nákupy do ciziny. V Německu, Polsku, Londýně nebo exotické Dubaji nakoupíte výhodně všechny druhy zboží. Čas si navíc můžete zpestřit návštěvou tradičních vánočních trhů, procházkami po městě i prohlídkou světově unikátních obchodních center.

 • 05. listopad 2016

  Drážďany – Milovníci bruslení se mohou pokoušet o nejrůznější piruety či volné jízdy až do 27. listopadu na umělé ledové ploše na netradičním místě: V západním křídle terminálu drážďanského letiště.

 • 03. listopad 2016

  Teplice – V Jízdárně teplického zámku je od úterý 1. listopadu do neděle 6. listopadu vystavena replika Svatováclavské koruny. Koruna bude k vidění v rámci výstavy Severozápadní Čechy za vlády Lucemburků. Na sobotu 5. listopadu připravilo teplické muzeum dokonce komentované prohlídky Svatováclavské koruny.

 • 31. říjen 2016

  Chomutovsko – Lesy České republiky předaly veřejnosti nově vytvořenou stezku Velký Špičák.

Zajímavosti

 • 06. prosinec 2016

  Společně s objednaným stavebním materiálem dorazí kupujícímu také značné množství europalet. Nastává pak problém, co s nimi. V určitých případech je zpětně odkupuje dodavatel, ale dá se z nich vyrobit také řada nejrůznějších výrobků. Právě k druhému řešení se uchyluje většina lidí, protože převoz europalet do místa výkupny bývá problematický a náklady na převoz často převyšují jejich cenu.

 • 06. prosinec 2016

  Doba adventu je časem, kdy se setkáváme s přáteli nad sklenkou punče, kupujeme dárky pod stromeček a chystáme se na oslavy konce roku. Součástí příprav na nejkrásnější svátky v roce je i zútulňování domácího prostředí a s tím spojený úklid. Jak zařídit, aby pro vás letošní gruntování před Vánocemi nebylo strašákem, ale spíš milou povinností? Přinášíme pět osvědčených tipů.

 • 03. prosinec 2016

  Ústecký kraj - Veterináři bijí na poplach! Na český trh se z Německa dostalo několik desítek kilogramů solených sušených ryb druhu plotice obecná, u nichž je podezření na obsah nebezpečného jedu botulotoxinu. Inspektoři Státní veterinární správy informaci od německých dozorových orgánů obdrželi prostřednictvím systému rychlého varování "RASFF."

 • 21. listopad 2016

  Krásné Březno - Samice nosorožce tuponosého Zamba oslavila v sobotu 19. listopadu své šestačtyřicáté narozeniny. Do Ústí nad Labem dorazila přesně před 36 lety.

 • 18. listopad 2016

  Ústecký kraj - Celkem 239 výpůjček zaznamenaly České dráhy v půjčovnách kol v Ústeckém kraji. Je to o 147 více než v loňské premiérové sezóně. Cyklopůjčovny byly otevřené od 1. dubna do 31. října 2016, a to ve stanicích Děčín hlavní nádraží, Lovosice a Ústí nad Labem hlavní nádraží. Kola bylo možné vracet i v Roudnici nad Labem.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×