Zprávy

Video: Bláznivá noční honička přes několik měst, zasahovali policisté dvou států. Přes jejich úspěch zůstal zloděj na svobodě

Reklama

Chomutovsko - K případu došlo v pátečních (2.5.) nočních hodinách. Dvaačtyřicetiletý zloděj z Ústí nad Labem ukradl v německém Erfurtu osobní auto značky Škoda Octavia. Místní policie krádež okamžitě zaregistrovala a pronásledovala řidiče až do České republiky.

Policejní honička přes několik okresů. Řidiče nakonec chytili. Foto: Policie ČR

Jestli si Ústečan myslel, že za hranicemi bude klid, hodně se zmýlil. Pro „návrat“ do republiky zvolil hraniční přechod Krásný Les (20 kilometrů od Ústí nad Labem). O jeho ostudném kousku již v této chvíli čeští policisté ale samozřejmě věděli. „Na základě dlouholeté příhraniční spolupráce nás německá policie o pronásledování samozřejmě vyrozuměla. To pokračovalo přes Ústí nad Labem, Teplice a Most. Muž byl po celou dobu výstražným a rozhlasovým znamením s červeným nápisem STOP opakovaně vyzýván k zastavení vozidla,“ popisuje situaci policejní mluvčí Marie Pivková.

Najížděl na policisty

Veškeré výzvy ale byly zcela marné. Šofér pokyn k zastavení vozidla absolutně nerespektoval a ujížděl po silnici 1/13 (koridor) přes Komořany směrem na Chomutov. V tuto chvíli ukazoval jeho tachometr 170 km/h. „V Chomutově, před kruhovým objezdem u nákupního centra Baumax, policisté zahradili cestu služebními vozidly. Pachateli se ale zátaras podařilo objet vpravo mimo komunikaci po travnaté ploše. Přitom najel na zakročující policisty, kteří stáli na kraji komunikace v reflexních vestách s červenými svítilnami. Mužům zákona se v poslední chvíli podařilo před vozidlem uskočit, jedna z policistek však upadla a lehce se zranila,“ uvádí dále mluvčí a dodává, „mostečtí kolegové pokračovali nadále v pronásledování pachatele, který byl v součinnosti s chomutovskými hlídkami směrován mimo obydlenou oblast do Bezručova údolí.“

Tady jízda skončila

Právě v „Bezručáku“ bláznivá jízda skončila. „Tady byl pachatel zadržen hlídkou dopravní policie pomocí donucovacích prostředků zahrazení cesty služebním vozidlem a hrozbou namířené střelné zbraně,“ dokončuje Pivková.

Hrozí mu šest let „báně“

Tímto ale příběh nekončí. „Policejní komisař obvinil muže z trestných činů krádeže a násilí proti úřední osobě. Jmenovanému hrozí v případě odsouzení trest odnětí svobody až na 6 let. Jelikož se pachatel pokusil uprchnout a přitom bezprostředně ohrozil na životě několik zasahujících policistů, podal policejní komisař podnět k návrhu na vzetí obviněného do vazby,“ rozebírá další kroky chomutovská mluvčí.

A nyní pozor, absurdita na závěr

Ani vzhledem k výše popsanému neshledala ve věci dozorující státní zástupkyně vazební důvody a muže propustila na svobodu.

POLICEJNÍ VIDEO:

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×