Zprávy

První etapa seče trávníků začala letos o měsíc dříve, do ulic vyrazily tři desítky „zahradníků“

Reklama

Chomutov – Až pětatřicet zaměstnanců Technických služeb nyní můžete denně potkat v chomutovských ulicích se sekačkami a hráběmi. A zatímco loni první etapa seče začala na začátku května, letos se na trávnících pracuje už od počátku dubna.

sececv75

Ochrana proti parazitům

Dřívější start způsobila mírná zima, Technické služby se však podle svých slov zaskočit nenechaly. „Technické služby trávník udržují nejen z důvodu estetického, ale také proto, aby se v něm nemnožili parazité nebo nedocházelo ke květenství trav, na které mohou být lidé alergičtí. Pracovníci se tedy neřídí pouze předepsaným harmonogramem, ale flexibilně se přizpůsobí i dřívějšímu datu začátku seče," uvádí náměstek primátora Martin Klouda.

Péči o trávník pracovníkům v minulých dnech trochu ztěžoval déšť a vítr. „Mokrou trávu je totiž obtížnější shrabat a vítr často rozfoukával hromádky. Naši zaměstnanci se však i s nepřízní počasí dokáží poprat a svou práci zvládají velmi kvalitně," uvádí vedoucí provozovny Veřejné zeleně Technických služeb Daniel Voborník.

Traktůrky a kosy

Technika je pro údržbu zeleně dobře připravená a dosud nezklamala. V ulicích je denně šest traktůrků, jeden mulčovač a devět motorových kos. Celkem o trávníky pečuje až pětatřicet lidí, část z nich obsluhuje techniku, další shrabávají trávu. Technické služby také předcházejí možnému poškrábání či znečištění majetku lidí. Při sekání trávy u parkovišť totiž plachtou brání odlétávání kamínků či trávy k vozům, podobně je tomu i při práci u nízko položených oken a podobně.

Doporučené články

Sport

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×