Zprávy

První etapa seče trávníků začala letos o měsíc dříve, do ulic vyrazily tři desítky „zahradníků“

Reklama

Chomutov – Až pětatřicet zaměstnanců Technických služeb nyní můžete denně potkat v chomutovských ulicích se sekačkami a hráběmi. A zatímco loni první etapa seče začala na začátku května, letos se na trávnících pracuje už od počátku dubna.

sececv75

Ochrana proti parazitům

Dřívější start způsobila mírná zima, Technické služby se však podle svých slov zaskočit nenechaly. „Technické služby trávník udržují nejen z důvodu estetického, ale také proto, aby se v něm nemnožili parazité nebo nedocházelo ke květenství trav, na které mohou být lidé alergičtí. Pracovníci se tedy neřídí pouze předepsaným harmonogramem, ale flexibilně se přizpůsobí i dřívějšímu datu začátku seče," uvádí náměstek primátora Martin Klouda.

Péči o trávník pracovníkům v minulých dnech trochu ztěžoval déšť a vítr. „Mokrou trávu je totiž obtížnější shrabat a vítr často rozfoukával hromádky. Naši zaměstnanci se však i s nepřízní počasí dokáží poprat a svou práci zvládají velmi kvalitně," uvádí vedoucí provozovny Veřejné zeleně Technických služeb Daniel Voborník.

Traktůrky a kosy

Technika je pro údržbu zeleně dobře připravená a dosud nezklamala. V ulicích je denně šest traktůrků, jeden mulčovač a devět motorových kos. Celkem o trávníky pečuje až pětatřicet lidí, část z nich obsluhuje techniku, další shrabávají trávu. Technické služby také předcházejí možnému poškrábání či znečištění majetku lidí. Při sekání trávy u parkovišť totiž plachtou brání odlétávání kamínků či trávy k vozům, podobně je tomu i při práci u nízko položených oken a podobně.

Doporučené články

Sport

 • 23. únor 2017

  Ústecký kraj - Květnové Mistrovství Evropy ve veslování, srpnové Mistrovství světa v kanoistice, půlmaraton či přátelské utkání českého fotbalového týmu, to jsou asi ty nejvýznamnější sportovní události tohoto roku konané v Ústeckém kraji.

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 25. únor 2017

  Ústecký kraj - Ústí nad Labem, Litoměřice a Děčín se v tomto pořadí staly v letošním roce nejpřívětivějšími městy pro podnikání. V rámci devátého ročníku stejnojmenného srovnávacího výzkumu Město pro byznys získaly nejvíc bodových ocenění. Ocenění převzali představitelé měst při setkání Svazu měst a obcí na krajském úřadu Ústeckého kraje.

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×