Zprávy

Dopravní soutěž zvládli nejlépe školáci z Kadaně, zbylých pětadvacet týmů porazili v obou kategoriích

Reklama

Kadaň – 17 škol z celého regionu, 27 soutěžících družstev, 108 školáků ve věku 10 – 15 let, to bylo dnešní okresní kolo „Dopravní soutěže mladých cyklistů" v číslech. V praxi to pak znamenalo plné hřiště dětí, mladíků a slečen.

kolatitul65

Těžko se dopočítat

Kolikátý ročník ten letošní vlastně je, už pomalu ani nikdo neví. „Je to vážně tak. Sami jsme se nemohli dopočítat, už to ale bude hodně dlouhá tradice. Jeden z „pamětníků" tady říkal, že se soutěže zúčastnil již v roce 1987. Tehdy ovšem ještě asi jako dítě," směje se vedoucí chomutovského odboru školství Dagmar Mikovcová.

„Zručnost super, provoz nuda, zdravověda těžká"

Ono je ale nakonec asi úplně jedno, pokolikáté se všichni takto na kadaňském dopravním hřišti sešli. Důležité je, že pro soutěžící je to stále stejná zábava. „Nejvíc jsem si užil jízdu zručnosti, nejméně kroužení po hřišti. To byla taková simulace dopravního provozu, pro mě trochu nuda," popisuje čtrnáctiletý Honza a na dotaz, co bylo asi nejtěžší, odpoví s lehkým uzarděním, „zdravověda. Fakt jo. Tam jsem zjistil, kolik toho vůbec nevím."

„Někomu by pár hodin výuky neuškodilo"

„Je dobře, že se takovéto soutěže pořádají a zároveň je škoda, že jich není více," říká policejní mluvčí Marie Pivková. „Na některých dětech je určitě vidět skvělý základ z domova či ze školy, dopravní předpisy a znalosti mají výborné. Některým by ale naopak pár lekcí neuškodilo," dodává ještě mluvčí.

Ve výsledcích...

A jak to celé dopadlo? Po několikahodinovém klání se v kategorii mladších na prvním místě umístily děti z 3. ZŠ Kadaň, na místě druhém chomutovská ZŠ Písečná a třetí příčku obsadila ZŠ a MŠ Březno.

V kategorii druhé, tedy té starší, byly výsledky obdobné. První dvě místa braly stejné školy jako mezi mladšími, na pomyslný bronz pak dosáhli školáci ze ZŠ Petlerská v Klášterci nad Ohří.

Fotogalerie

Doporučené články

Sport

 • 16. únor 2017

  Most - Nabídku otestovat závodní vozy na zhruba dvoukilometrovém okruhu s asfaltovým a šotolinovým povrchem v areálu mosteckého autodromu využijí první rallyové týmy už v sobotu 11. března. „O prověření techniky před sezonou projevilo zájem více než deset posádek včetně rodinného týmu Břetislava Engeho. Další se ještě mohou hlásit,“ uvedl obchodní manažer pro sport společnosti Autodromu Most Jakub Krafek.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Tým Chabrmotorsport se vzhledem k rozšíření týmu rozhodl doplnit své řady o mechaniky - pomocníky, kteří by se podíleli na přípravě formulí.

 • 14. únor 2017

  Chomutov - Závodnice oddílu moderní gymnastky SC 80 Chomutov si ani mimo sezónu nedopřávají žádný zimní spánek. Po nadmíru úspěšném loňském roce, kdy v závodech pro jednotlivkyně vybojovaly 76 medailí a ve společných skladbách ještě přidaly dalších 36 cenných kovů, se do tréninků pustily hned 2. ledna. Za přísným tréninkovým režimem stojí nejen láska ke sportu, ale také změny pravidel v novém olympijském cyklu.

Kauzy a témata

Co se chystá

Tipy na výlet

Zajímavosti

 • 18. únor 2017

  Březno u Chomutova - Ve čtvrtek 16. února 2017 se sešly březenské ženy v místním infocentru na kurzu patchworku.

 • 17. únor 2017

  Bílina - Bílinský přírodní léčivý pramen lidé znají a pijí již stovky let. Ve středověku si lidé nabírali přímo v jezírku či v tůňce vyjímečnou vodu, která vyvěrala na povrch. Byla čistá, lahodné chuti a plná příjemných osvěžujících bublinek kysličníku, které vodě daly příjmení: kyselka. Dodnes je v Bílině stáčena z původního místa, tak jak ji vydaly zemské hlubiny. Podívejme se trochu více na historii stáčení.

 • 17. únor 2017

  Ústecký kraj - Před pěti lety si zkušený realitní makléř Radek Molík založil vlastní firmu. Základy postavil na svých dosavadních úspěších a filozofii, že to, co dělá konkurence, on zvládne za třetinové ceny. S masivní reklamou, jíž vévodí výrazná růžová, a doporučeními od spokojených zákazníků se úspěch dostavil brzy. Molík reality si nyní nadělí novou kancelář v Teplicích.

 • 09. únor 2017

  Ústecký kraj - Rok 2016 byl pro Ústecký kraj opět velmi úspěšný hlavně v cestovním ruchu. Nejen, že se daří udržet si neustále se zvyšující trend návštěvnosti památek, přírodních scenérií i kulturních zařízení, ale vyšší počty turistů hlásí i hotely. Oproti roku 2015 u nás přespalo o 10,6 % více turistů a to ať už těch zahraničních nebo tuzemských. V celé republice je to přitom jen 5,4%.

 • 05. únor 2017

  Chomutov - Modelka, spisovatelka a ředitelka nadačního fondu Veronika Kašáková si plní svůj další sen a opět myslí na děti z dětských domovů. Díky tomuto kroku si bude moci svůj sen realizovat také padesát dětí vyrůstajících bez rodin a dalších osmnáct dětí pozná, jak jsou krásné.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×