Zprávy

Dopravní soutěž zvládli nejlépe školáci z Kadaně, zbylých pětadvacet týmů porazili v obou kategoriích

Reklama

Kadaň – 17 škol z celého regionu, 27 soutěžících družstev, 108 školáků ve věku 10 – 15 let, to bylo dnešní okresní kolo „Dopravní soutěže mladých cyklistů" v číslech. V praxi to pak znamenalo plné hřiště dětí, mladíků a slečen.

kolatitul65

Těžko se dopočítat

Kolikátý ročník ten letošní vlastně je, už pomalu ani nikdo neví. „Je to vážně tak. Sami jsme se nemohli dopočítat, už to ale bude hodně dlouhá tradice. Jeden z „pamětníků" tady říkal, že se soutěže zúčastnil již v roce 1987. Tehdy ovšem ještě asi jako dítě," směje se vedoucí chomutovského odboru školství Dagmar Mikovcová.

„Zručnost super, provoz nuda, zdravověda těžká"

Ono je ale nakonec asi úplně jedno, pokolikáté se všichni takto na kadaňském dopravním hřišti sešli. Důležité je, že pro soutěžící je to stále stejná zábava. „Nejvíc jsem si užil jízdu zručnosti, nejméně kroužení po hřišti. To byla taková simulace dopravního provozu, pro mě trochu nuda," popisuje čtrnáctiletý Honza a na dotaz, co bylo asi nejtěžší, odpoví s lehkým uzarděním, „zdravověda. Fakt jo. Tam jsem zjistil, kolik toho vůbec nevím."

„Někomu by pár hodin výuky neuškodilo"

„Je dobře, že se takovéto soutěže pořádají a zároveň je škoda, že jich není více," říká policejní mluvčí Marie Pivková. „Na některých dětech je určitě vidět skvělý základ z domova či ze školy, dopravní předpisy a znalosti mají výborné. Některým by ale naopak pár lekcí neuškodilo," dodává ještě mluvčí.

Ve výsledcích...

A jak to celé dopadlo? Po několikahodinovém klání se v kategorii mladších na prvním místě umístily děti z 3. ZŠ Kadaň, na místě druhém chomutovská ZŠ Písečná a třetí příčku obsadila ZŠ a MŠ Březno.

V kategorii druhé, tedy té starší, byly výsledky obdobné. První dvě místa braly stejné školy jako mezi mladšími, na pomyslný bronz pak dosáhli školáci ze ZŠ Petlerská v Klášterci nad Ohří.

Fotogalerie

Doporučené články

Sport

 • 28. listopad 2016

  Ústecký kraj - Jezdci závodů do vrchu se letos naposledy setkali. V sobotu 26. listopadu proběhlo v mostecké Carbonia aréně vyhlášení sezony Triola Cup 2016. Jezdci měli ještě naposledy možnost změřit své schopnosti za volantem, tentokrát na motokárách.

 • 26. listopad 2016

  Most - Volné jízdy vlastním vozem po závodním okruhu mosteckého autodromu pro veřejnost The Most Winter Challenge pokračují dvěma termíny v prosinci.

 • 24. listopad 2016

  Chomutov - Hlavní cíl letošní zimní sezony – splnění limitu na seniorské mistrovství světa – se Tomášovi Frantovi nakonec podařilo splnit. V rakouském Grazu zaplaval 200 metrů znak za 1:53,69 a splnil dokonce ten přísnější limit, který mu zajišťuje letenku do kanadského Windsoru na mistrovství světa. Na to se vydá společně se stálicí české výpravy Simonou Baumrtovou, která úspěšně otestovala formu na Českém poháru v Brně.

Kauzy a témata

Reklama

Co se chystá

Tipy na výlet

 • 09. listopad 2016

  Klášterec nad Ohří – Zámek Klášterec nad Ohří, bude mít ve čtvrtek 10. listopadu z technických důvodů zavřeno. Otevřen je jinak celoročně, přístupný veřejnosti není pouze dva týdny na přelomu roku.  

 • 06. listopad 2016

  Praha - Pokud přemýšlíte nad nákupem vánočních dárků, ale nechcete se tlačit v českých obchodních centrech, vyjeďte si za nákupy do ciziny. V Německu, Polsku, Londýně nebo exotické Dubaji nakoupíte výhodně všechny druhy zboží. Čas si navíc můžete zpestřit návštěvou tradičních vánočních trhů, procházkami po městě i prohlídkou světově unikátních obchodních center.

 • 05. listopad 2016

  Drážďany – Milovníci bruslení se mohou pokoušet o nejrůznější piruety či volné jízdy až do 27. listopadu na umělé ledové ploše na netradičním místě: V západním křídle terminálu drážďanského letiště.

 • 03. listopad 2016

  Teplice – V Jízdárně teplického zámku je od úterý 1. listopadu do neděle 6. listopadu vystavena replika Svatováclavské koruny. Koruna bude k vidění v rámci výstavy Severozápadní Čechy za vlády Lucemburků. Na sobotu 5. listopadu připravilo teplické muzeum dokonce komentované prohlídky Svatováclavské koruny.

 • 31. říjen 2016

  Chomutovsko – Lesy České republiky předaly veřejnosti nově vytvořenou stezku Velký Špičák.

Zajímavosti

 • 03. prosinec 2016

  Ústecký kraj - Veterináři bijí na poplach! Na český trh se z Německa dostalo několik desítek kilogramů solených sušených ryb druhu plotice obecná, u nichž je podezření na obsah nebezpečného jedu botulotoxinu. Inspektoři Státní veterinární správy informaci od německých dozorových orgánů obdrželi prostřednictvím systému rychlého varování "RASFF."

 • 21. listopad 2016

  Krásné Březno - Samice nosorožce tuponosého Zamba oslavila v sobotu 19. listopadu své šestačtyřicáté narozeniny. Do Ústí nad Labem dorazila přesně před 36 lety.

 • 18. listopad 2016

  Ústecký kraj - Celkem 239 výpůjček zaznamenaly České dráhy v půjčovnách kol v Ústeckém kraji. Je to o 147 více než v loňské premiérové sezóně. Cyklopůjčovny byly otevřené od 1. dubna do 31. října 2016, a to ve stanicích Děčín hlavní nádraží, Lovosice a Ústí nad Labem hlavní nádraží. Kola bylo možné vracet i v Roudnici nad Labem.

 • 16. listopad 2016

  Litoměřice - Litoměřická porodnice nově nabízí dva způsoby, kterými si mohou rodičky ulevit od porodních bolestí. Jde o již déle praktikovanou epidurální analgezii a nově také o podání entonoxu, někdy známého jako „rajský plyn“.

 • 14. listopad 2016

  ČR - V pondělí 14. listopadu 2016 nastal největší úplněk za posledních 68 let. Měsíc v úplňku dosáhne na obloze rekordního průměru a jasu - bude o 14 % větší ve svém průměru a o 30 % jasnější. Poslední takový měsíční superúplněk nastal 26. ledna 1948 a další takový nastane až 25. listopadu 2034. Poměrně velký superúplněk máme ale v paměti z roku 2011.


×

Tyto stránky používají cookies, které se ukládají ve Vašem prohlížeči.

×